Skip to content

Jak łatwo połączyć korespondencję w dokumencie Word (przykład)

23 de luty de 2021

W tym poście chcemy Cię nauczyć, jak połączyć korespondencję z Słowo. Wszystko to za pomocą dokumentu lub arkusza kalkulacyjnego de Przewyższać która posłuży jako baza danych zawierająca wszystkie adresy e-mail, na które chcesz wysłać tę wiadomość w spersonalizowany sposób.

Jest to podobny proces, który działa wyłącznie w celu tworzenia różnych kombinacji w ramach korespondencji pocztowej. Jedyną różnicą, jaką ta kombinacja będzie miała, będą początkowe specyfikacje cel i proces końcowy.

Wystarczy mieć pod ręką dokument Excel, który będzie zawierał w jednej z kolumn wszystkie dane osobowe niezbędne do utworzenia tej korespondencji, które muszą zawierać e-mail.

Na czym polega ten proces?

Kiedy mówimy o korespondencji seryjnej, mamy na myśli proces, w którym wszystkie dane znalezione na liście zewnętrznej są wykorzystywane do wstawienia do e-mail wcześniej wybrane i zredagowane w celu ułatwienia procesu wprowadzania danych.

W ten sposób stworzyłbyś spersonalizowany list lub kartkę o podobnej strukturze, ale różniącej się treścią. Wszystko to będzie zależało od gustu i potrzeb każdej osoby wysyłającej wspomnianą korespondencję.

Ten element jest szczególnie przydatny, gdy osoba musi wysłać dużą liczbę e-maili, a które z kolei muszą być wysłane z różnymi specyfikacjami różniącymi się od siebie. Jest szeroko używany przez kierownictwo i asystenci, aby ułatwić im pracę w biurze. Jest to praktycznie połączenie, które istnieje między Wordem i Excelem.

Jak łatwo scalić korespondencję w dokumencie Word

 • Zacznij od uzyskania dostępu do kreatora. Zrobimy to, uzyskując dostęp do programu Word i na karcie, którą mam według nazwy „Korespondencja„, Możemy znaleźć przycisk o nazwie”Rozpocznij scalanie poczty”.
 • W tej opcji, jeśli chcemy to zrobić we właściwy sposób, należy przejść do opcji „Krok po kroku…”. I dzięki temu zobaczysz, że kreator się uruchomi.
 • Od tego momentu po prawej stronie zobaczymy kolumnę. Uzyskując do niego dostęp, musimy zacząć od określenia, jakiego typu dokument, w tym celu wybierzemy e-maile.
 • Gdy wszystko będzie gotowe, przejdziemy do następnego kroku. W tym miejscu zostaniemy poproszeni o określenie, czy będziemy używać wspomnianego dokumentu w jego istniejącym formacie, czy w zupełnie nowym.
 • Tutaj określimy, do kogo adres (e) e-mail (e) są kierowane. Jak widać na górze, dadzą ci możliwość korzystania z listy, która jest już zapisana w programie Word.
 • Szukamy tutaj wykorzystania tych e-maili w taki sposób, abyśmy mogli je znaleźć w dokumencie Przewyższać którego będziemy szukać w naszym komputerze.

  strona słowa procesowego

 • Po otwarciu możemy zobaczyć dokument Excel, który będzie prezentował arkusze książki, w tym przypadku musimy wybrać listę znajdującą się w Arkusz1. Tutaj widzimy, że kreator wskaże nam różne opcje, w tym inne pochodzenie dla wszystkich kierunków.
 • Skoroszyt programu Excel dostarczy nam już wszystkich niezbędnych danych, ale wszystkie te dane możemy bezpośrednio połączyć z dokumentem, który zamierzamy wysłać. W tym celu wystarczy umieścić kursor bezpośrednio w sekcji, w której chcemy dodać pole, i zaznaczyć je.
 • Jak widzisz, jako kolejny krok kreator ten pozwoli nam przejrzeć wynik naszej poczty, na podstawie tego zobaczymy każdy jej element i dzięki temu będziemy mogli upewnić się, że mamy rację ze wszystkimi dane i kroki.

Aby zakończyć, po prostu naciśnij „Zgodzić się„A poczta zostanie poprawnie wysłana do wszystkich odbiorców.

dołącz do naszego kanału telegram