Skip to content

Jak łatwo otworzyć narzędzie „MSconfig” w systemie Windows 10 — napraw błędy

10 de styczeń de 2022

Narzędzie MSconfig to narzędzie, które pozwala nam konfigurować i kontrolować akcje, które Microsoft Windows wykonuje podczas uruchamiania komputera; po zakończeniu tego procesu uruchamiania, jest wiele procesów, które muszą zostać wykonane, aby zapewnić prawidłowe działanie całego systemu. Możemy uruchomić tę konsolę, aby dokonać modyfikacji akcji odnoszących się do startu.

To narzędzie ma kilka opcji konfiguracji rozruchu. Jedna rzecz musi być zrozumiana, jest to, że jest to bardzo korzystne do zorganizowania, ale łatwo też popełnić błąd i zmienić całe działanie systemu, więc musimy być ostrożni i wiedzieć, co będziemy konfigurować i mieć poprawa wydajności uruchamiania komputera. W tym artykule dowiemy się, o co w tym wszystkim chodzi i jak korzystać z narzędzi administracyjnych, w tym przypadku MSconfig.

Jakie ustawienia można wprowadzić podczas otwierania MSconfig w systemie Windows 10?

Czasami jesteśmy zmuszeni uruchomić system Windows w trybie awaryjnym, ponieważ jest wiele rzeczy, które nie są zsynchronizowane z uruchamianiem systemu Windows; MSconfig służy do ręcznego rozwiązywania tych problemów poprzez modyfikację plików rozruchowych i usług systemowych. Jest to bardzo przydatne narzędzie, ponieważ pozwala określić kolejność każdego komponentu podczas procesu uruchamiania systemu.

Stąd możesz włączyć lub wyłączyć oprogramowanie, które uruchamia się podczas uruchamiania procesów, które są parametrami podczas uruchamiania komputera, w przypadku, gdy sterowniki startowe nie spełniają swoich funkcji tak, jak powinny, Powoduje to opóźnienia w działaniu systemu Microsoft Windows, to narzędzie pozwala nam szczegółowo zobaczyć wszystkie te procesy, dzięki czemu możemy przeprowadzić badanie przed jego udoskonaleniem.

Jak otworzyć narzędzie MSconfig w tym systemie operacyjnym?

Ponieważ w niektórych przypadkach uruchomienie systemu Microsoft Windows powoduje problemy podczas uruchamiania, to wykracza również poza ogólne funkcjonowanie komputera PCInnymi słowy, niektóre rzeczy przestają działać po stronie oprogramowania, powodując, że nie jest możliwy łatwy dostęp do narzędzi i narzędzi w systemie; z tego powodu pokażemy Ci kilka opcji, które pozwolą nam uzyskać dostęp do MSconfig,

jeśli istnieje rozwiązanie na powolne uruchamianie systemu Windows

A jeśli znasz jedną metodę dostępu do tego menedżera zadań, może to spowodować problemy, więc powinieneś znać także inne metody na wypadek, gdyby ta, którą znasz, nie działa, musisz pamiętać, że jeśli coś nie zaczyna się dobrze, jakie są prawdopodobieństwa, że ​​istnieją, aby nadal działały tak, jak powinny?; Te trzy metody pomogą Ci bezpiecznie wejść. Z CMD, wpisując Konfiguracja systemu i za pomocą narzędzia menu Uruchom, zacznijmy.

Z CMD

Aby rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows 10, możemy wejść z polecenia CMD, w tym celu przejdź do startu i kopiowania Uruchom w pasku wyszukiwania, otworzy to małe okno w tych kopiach CMD, pojawi się terminal, w tym oknie kopie „msconfig” a następnie wciskasz Enter w ten sposób pojawia się wyskakujące okienko z menedżerem zadań, którego szukamy do konfiguracji uruchamiania System operacyjny Microsoft Windows.

Wewnątrz ustawień systemu

Innym podobnym sposobem otwarcia tego menedżera jest otwarcie startu i skopiowanie następujących,% windir% system32 msconfig.exeDo pierwszej opcji, która pojawia się na wyświetlonej liście, klikamy, aby wykonać MSconfig i będziemy mieli dostęp do konfiguracji systemu z uprawnieniami administratora.

W menu Uruchom

W tym trybie jednocześnie wciskamy klawisz Start lub Windows plus klawisz R; Stąd otworzy się okno uruchamiania, w polu, w którym kopiujemy MSconfig, i voila, uruchomi się menedżer zadań, w wyskakującym oknie, które pokaże różne zakładki, w których możemy wszystko zobaczyć; Ogólne, uruchamianie, usługi, uruchamianie systemu Windows i narzędzia: Pamiętaj, że musisz jasno określić, co zamierzasz zmodyfikować, aby nie popełniać błędów.

uruchom, aby otworzyć msconfig

Z jakich powodów to narzędzie nie pojawia się w systemie Windows 10?

To może się zdarzyć, chociaż narzędzie jest łatwe do zlokalizowania, aby je wykonać, czasami dzieje się tak z powodu złośliwego oprogramowania robiąc swoje na naszym komputerze, w tym celu musimy wypróbować wszystkie opcje, które mamy, aby go otworzyć; W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że nie mamy uprawnień do wykonywania niektórych elementów systemu, które mają charakter administracyjny, sprawdź tę opcję, może to nie być wirus, ale pytania o uprawnienia.

Jeśli chodzi o dysk twardy, czasami partycje są skonfigurowane tak, aby wykonywały określone akcje w zależności od użytkownika, z którym wchodzisz na biurko, może to również wpływać na dostęp do niektórych obszarów, które mogą być określony przez zasady użytkowania dodane do partycji, Jest to ograniczenie pod względem polis, możemy go uzyskać w sprzęcie biurowym lub wspólnych zastosowaniach.

dołącz do naszego kanału telegram