Skip to content

Jak łatwo miksować muzykę z SoundCloud jak DJ? (Przykład)

26 de luty de 2021

Jeśli masz już konto na tej platformie, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak miksować muzykę z SoundCloud. Jeszcze bardziej po dowiedzeniu się o istnieniu Sound Cloud Go +, czyli skierowany szczególnie do DJ-ów.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, z czasem możesz zdobyć więcej obserwujących na SoundCloud i zwiększyć swój zasięg. A nawet będziesz mógł udostępniać muzykę SoundCloud w historiach na Instagramie.

Dziś nie trzeba mieć ekskluzywnego i drogiego sprzętu, aby móc tworzyć muzykę. Teraz każdemu, kto szuka swojego dźwięku, łatwiej jest znaleźć to, czego potrzebuje. Więc nie martw się, tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć twórz własne miksy.

Oprogramowanie Sound Cloud i DJ

Od kilku lat Sound Cloud jest jedną z najbardziej znanych platform audio i efektów dźwiękowych. Platforma ta charakteryzuje się tym, że wykorzystuje charakterystyczne elementy portali społecznościowych do oferowania użytkownikom narzędzi, które na to pozwalają rekord z wieloma udogodnieniami i opcjami. Wszystkie jego funkcje podsycają debatę na temat: Co lepiej jest słuchać piosenek, Spotify czy Soundcloud?

Najważniejszą rzeczą w Sound Cloud jest to możesz udostępniać swoje nagrania, spraw, aby Twoje dzieła dotarły do ​​społeczności lub określonych osób. Jest to bardzo aktywne, a dzięki ich interakcji na pewno świetnie się rozwiniesz. Ponadto w ten sposób możesz poznać nową muzykę i poszerzyć swoje horyzonty.

Tak więc w 2017 roku, w obliczu właśnie poważnego spowolnienia finansowego, firma ta nawiązała współpracę z kilkoma twórcami programów dla DJ-ów. Dzięki temu dobrze znane programy, takie jak Serato, DEX3, Maxvibes, Virtual DJ, między innymi, będzie mógł miksować muzykę z SoundCloud, uzyskując dostęp do swoich bibliotek.

Nie chodzi o pobieranie większej liczby plików dźwiękowych, ale o dostęp do nich na żywo. Innymi słowy, dzięki tej opcji możliwe jest włączenie transmisji z Sound Cloud i pozostanie w kontakcie z całym wszechświatem możliwości.

Jak miksować muzykę z SoundCloud

Przede wszystkim należy pamiętać, że o czym tu mowa, to miksować w czasie rzeczywistym, nie jest to rzecz do zrobienia w Sound Cloud. W tej chwili można to zrobić tylko za pośrednictwem niektórych programów innych firm, takich jak Serato DJ.

W przypadku, o którym mowa, ten program jest dobry jako przykład ponieważ każdy ma swoje osobliwości, ale zachowują one podobieństwa.

Pierwsza sprawa

Pierwszym krokiem jest oczywiście mieć aktywne konto w Sound Cloud Go +Aby to zrobić, musisz przejść do jego strony głównej i wykonać wskazane tam kroki. Musisz także wykupić subskrypcję dla Serato DJ lub, jeśli to się nie uda, skorzystać z wersji próbnej.

Ty też musisz pobierz wersję Serato DJ wyższą niż PRO 2.1 Cóż, od tego momentu zawiera miksy muzyczne z SoundCloud.

Połącz konto

Z tymi elementami powinieneś zrobić połącz swoje konto Sound Cloud z programem. Aby to zrobić, musisz kliknąć jego ikonę, która pojawia się w lewym rogu biblioteki i zalogować się.

dźwięk

Jeśli ta opcja nie jest wyświetlana, musisz ją skonfigurować. Aby to osiągnąć, musisz wejść „Oprawa” (ikona koła w prawym górnym rogu). Tam wejdź do sekcji „Biblioteka” i później „Transmisja muzyki”.

Teraz musisz tylko aktywować opcję „Pokaż usługi przesyłania strumieniowego” i wybierz Sound Cloud. Dzięki temu ikona będzie teraz dostępna do wykonania poprzedniego kroku i tworzenia miksów muzycznych za pomocą SoundCloud.

Nie martw się o zmiany, które możesz wprowadzić. Dodanie przewrotów, punktów trasy i tak dalej spowoduje ich zapisanie. Musisz jednak liczyć się z tym, że najpierw musisz utworzyć swoje listy z poziomu platformy i nie będziesz mógł ich edytować z poziomu programu.

To, co możesz zrobić, to wyszukiwania, gdzie po kliknięciu ikony obok włączysz opcję wyszukiwania w Sound Cloud. Oczywiście do tego będziesz potrzebować bezpośredniego połączenia z Internetem, w przeciwnym razie ikona będzie blada.