Skip to content

Jak łatwo i szybko obrócić i umieścić stronę w poziomie w programie Word

17 de czerwiec de 2022

Wielokrotnie zdarza się, że musimy wykonać pracę w programie Word, ale zamiast arkusza poziomego, potrzebujemy go pionowego. Dzisiaj zobaczymy, jak zmienić stronę w Słowo od portretu do krajobrazu w kilku krokach.

Ten samouczek jest dość prosty i będzie bardzo przydatny dla każdego rodzaju osoby, niezależnie od tego, czy masz zaawansowana wiedza na temat Worda lub że dopiero stawiasz pierwsze kroki. Zobaczmy szczegółowo wszystko, co musimy zrobić, aby móc pomieścić arkusz w poziomie, w programie Word możesz zrobić wiele rzeczy, od numerowania każdej strony po łatwy kalendarz.

Zmień arkusz z pionowego na poziomy

Właśnie stworzyliśmy nowy dokument słowny domyślnie jest pionowy. Jest to ogólnie dość wygodne, ponieważ w większości przypadków używamy arkusza w ten sposób, używanie programu Word jest łatwiejsze niż myślisz.

Jednak w niektórych przypadkach może się to okazać dla nas bardziej przydatne arkusz poziomo. Dlatego przekażę Ci następujące instrukcje, abyś mógł przeprowadzić tę modyfikację.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przejść do zakładki powyżej i poszukać tej, która mówi „Projekt strony”, aby mieć wszystkie opcje, z których będziemy korzystać.

Teraz musisz kliknąć miejsce, w którym jest napisane „Orientacja”, a następnie pojawia się małe menu z dwiema opcjami: Pionową i Poziomą. W ten sposób wszystkie tworzone strony zmienią się automatycznie. Nie ma znaczenia, czy zrobisz podział strony, kolejne arkusze zachowają to formatowanie.

W przypadku, gdy chcesz, aby tylko jeden arkusz całego dokumentu był poziomy. Musisz więc pozostawić kursor myszy nad arkuszem, który chcesz zmodyfikować. Następnie musisz przejść do ikony z napisem „marże”, a następnie wśród wszystkich pojawiających się opcji przejdziesz do dolnej części, która mówi „niestandardowe marginesy”.

Zmień stronę Word z pionowej na poziomą

Po wykonaniu tej czynności otworzy się wyskakujące okienko z kilkoma opcjami. Tutaj będziesz musiał przejść do części orientacyjnej i wybrać „Poziomy”. Teraz będziesz musiał iść doaplikować do” i wybierz „Od teraz”, aby zachować orientację pionową na stronach poprzedzających tę.odwróć stronę słowo łatwe

W przypadku, gdy chcesz tylko tę stronę w orientacji poziomej i nic poza tą stroną. Musisz więc najechać myszką na stronę, którą chcesz zmodyfikować, czyli po tej, którą zmodyfikowałeś wcześniej i zamiast wybierać „marże” orientacja pozioma, zostawisz ją domyślnie i w “Stosować wybrać „Od teraz”.

W kilku słowach musisz powtórzyć proces, o którym wspomnieliśmy wcześniej, ale na następnej stronie tak, aby wszystkie pozostałe pozostały w pionie. Gdy to zrobisz, zobaczysz to strony słowne które są przed zmodyfikowaną, pozostają w pionie, podczas gdy nowa strona jest w poziomie.

Cuda Słowa

Word jest niezbędnym narzędziem pracy, w którym możemy pisać dokumenty z szeroką gamą opcji. Wschód Edytor tekstu został wydany po raz pierwszy w 1983 roku, obecnie należy do aplikacje biurowe microsoft-office.

Używając Worda będziesz mógł pisać dokumenty, raporty, listy, życiorysy i nie tylko z całkowitym bezpieczeństwem, ponieważ masz sprawdzanie pisowni i gramatyki. Obejmuje również między innymi formatowanie tekstu, czcionki, obsługę HTML, obsługę obrazów, zaawansowany układ strony.

Funkcje, które to oprogramowanie do edycji tekstu jest naprawdę wszechstronne. Możesz wybrać rodzaj pisma, którym chcesz pisać, z kolei jego rozmiar, umieść go w pogrubiona czcionka, kursywa zarówno podkreślonezmień jego kolor, modyfikuj marginesy i odstępy między wierszami, wstawiaj obrazy, grafikę i wiele więcej.

Po napisaniu dokumentu możesz nadać mu preferowaną nazwę, wydrukować, zapisać na komputerze, wysłać e-mailem lub zmodyfikować w dowolnym momencie.

Słowo 2019 to najnowsza wersja, z innowacyjnymi narzędziami, w tym piórem cyfrowym, tłumaczem, zamianą tekstu na mowę, nawigacją po stronach w stylu książki. Bez wątpienia jest to podstawowy element przygotowania wszelkiego rodzaju dokumentów, gwarantujący jakość.

dołącz do naszego kanału telegram