Skip to content

Jak łatwo i szybko dodawać znajomych na konsoli Xbox?

3 de marzec de 2022

Jednym z głównych celów konsol do gier wideo jest umożliwienie interakcja między różnymi graczami a wraz z nim wytworzyć ducha zdrowej rywalizacji, wymiany umiejętności i uczciwego koleżeństwa.

Oczywiście topowa konsola Microsoftu pomyślała o tym, Xbox umożliwia dodawanie znajomych z różnych dostępnych platform, dzięki czemu można dzielić się z nimi setkami dostępnych gier. Dzisiaj dowiemy się, jak w prostych krokach włączyć je do swojej sieci.

Jak dodać znajomych na Xbox za pomocą funkcji „Znajdź grupę i kluby”?

Jeśli miałeś trochę czasu ze swoją konsolą, ale do tej pory mogłeś grać tylko w pojedynkę, mimo że zdecydowałeś się na pełną rozdzielczość na Xbox, nadchodzi moment, w którym poczujesz się jak wymieniaj się umiejętnościami z innymi graczami. Ale co zrobić w takich okolicznościach? Jeśli nie wiesz, kogo dodać, musisz wykonać następujące czynności:

 • Zaloguj się za pomocą swojego użytkownika, zobaczysz swój awatar i nazwę użytkownika w prawym górnym rogu, kliknij go, aby uzyskać dostęp do opcji profilu.
 • Teraz przechodzisz do zakładki „Kontakty”.
 • Aby znaleźć nowych przyjaciół, masz dwie opcje, jedną z nich jest kliknięcie „Wyszukaj grupę”. Jeśli wybierzesz tę opcję, musisz kliknąć „Wyszukaj lub utwórz publikacje”.
 • Zobaczysz listę gier, w których inni gracze wskazali, że szukają towarzyszy, kliknij jedną z twoich preferencji.
 • Zobaczysz listę z grupami, możesz dodać siebie do jednej z nich, klikając ją, a następnie opcję „Jestem zainteresowany” i napisać prostą wiadomość z prośbą o włączenie.
 • Możesz także „Utwórz publikację”, aby zgłosić prośbę samodzielnie i aby inni zostali dodani do Twojego zespołu.
 • Druga opcja jest z menu „Kontakty”, w „Klubach” możesz dołączyć do wybranej gry, być na bieżąco z nowościami i wchodzić w interakcje z innymi graczami.

Co należy zrobić, aby dodać znajomych na konsoli z witryny Xbox.com?

Decydując się na pobranie gier na konsolę xbox, prawdopodobnie masz już na myśli, z którym przyjacielem, członkiem rodziny, znajomym chcesz zagrać w grę, albo dlatego, że tworzysz z nim dobry zespół, albo uważasz go za dobrego przeciwnika. Dodając go do swojego profilu, możesz wiedzieć, kiedy się łączy za pomocą powiadomienia, dzięki czemu mogli koordynować grę:

dodawanie znajomych do xbox

 • Gdy sesja jest aktywna i ze strony głównej, naciśnij przycisk Xbox i przejdź do zakładki „Kontakty”, tak jak w poprzednim przypadku.
 • Następnie przewijasz w dół do ostatniej opcji o nazwie „znajdź kogoś”
 • W nowym oknie będziesz musiał wprowadzić nazwę użytkownika, gdy tylko pojawi się wśród wyników, którą wybierzesz.
 • Zobaczysz różne opcje, w tym przypadku musisz wybrać „Dodaj znajomego”, potwierdź opcją „Wyślij”.
 • Ten profil jest już częścią Twoich znajomych, na wypadek, gdyby Twój odpowiednik również chciał, abyś był częścią ich znajomych, musisz wykonać tę samą procedurę.

Jak dodać nowych znajomych z aplikacji mobilnej Xbox?

Jak widać do tej pory, w każdym przypadku ważne jest, aby mieć aktywne konto Xbox, więc jeśli masz problemy i nie możesz zalogować się do konsoli Xbox, ważne jest, aby rozwiązać problemy z kontem, aby możesz uzyskać dostęp do katalogu gier i ciesz się grą zarówno sam, jak i z innymi użytkownikami.

tak w tej chwili masz pod ręką tylko swoje urządzenie mobilne i spotykasz kogoś lub przychodzi ci na myśl ktoś, kto byłby idealny jako przyjaciel do twoich następnych gier, możesz dodać go za pomocą aplikacji Xbox:

 • Musisz kliknąć ikonę „Szukaj”.
 • Natychmiast przechodzisz do „Kontaktów”, wpisujesz alias lub tag gracza i wybierasz go.
 • Aby potwierdzić, musisz wybrać opcję „Dodaj znajomego”.

Jak dodać znajomych na konsoli Xbox za pomocą paska gier Xbox?

Jeśli uzyskujesz dostęp do gier Xbox za pośrednictwem komputera Microsoft, prawdopodobnie masz już dostęp do paska gier Xbox, jest to aplikacja, która integruje różne opcje, aby Twoje chwile z grami były łatwiejsze i przyjemniejsze. Na przykład możesz zamykać gry i aplikacje na konsoli Xbox, sterować odtwarzaniem muzyki w Spotify, a także przypinać listę znajomych, aby łatwiej się z nimi komunikować.

Wyszukiwanie tagów graczy

Pierwszy sposób, który przedstawiamy, aby powiększyć listę znajomych, z aplikacji Xbox na PC, Pasek gry wygląda następująco:

 • Za pomocą klawiszy „WIN + G” uruchamiasz program, tam przechodzisz do sekcji „Społecznościowe”.
 • Wprowadź tag gracza użytkownika, którego chcesz dodać, i naciśnij Enter.
 • Wybierz wynik profilu, „Dodaj znajomego” i potwierdź opcją „Wyślij”.

połącz się ze znajomymi na xbox na PC

Od ostatnich graczy

Teraz, jeśli grałeś już w grę z niektórymi użytkownikami i jesteś zainteresowany dodaniem ich jako znajomych do przyszłych okazji, możesz skorzystać z opcji Ostatni gracze, w ten sposób:

 • Z zakładki „kontakty” wybierz opcję „Ostatnio grane z”.
 • Zobaczysz listę użytkowników, z którymi ostatnio się spotkałeś, wybierz tego, który Cię interesuje i kliknij „Dodaj znajomego”.

Co zrobić, aby dodać nowych znajomych na Xbox z aplikacji Xbox na PC?

Interfejs aplikacji Xbox jest bardzo kompletny i ma na celu zapewnienie użytkownikom lepszych wrażeń z gry, z silnym naciskiem na udostępnianie. Świadczy o tym opcja przesyłania strumieniowego, nagrywanie gier i oczywiście komunikacja ze znajomymi i grupami, Aby dodać nowych użytkowników możesz zrobić to w tradycyjny sposób, z menu „Kontakty”.

dołącz do naszego kanału telegram