Skip to content

Jak łatwo aktywować i obsługiwać mój system Android za pomocą kabla OTG przez USB?

14 de maj de 2022

Chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, by Twoje urządzenie mobilne z Androidem było kompatybilne z OTG? Musisz więc wiedzieć, że w tym artykule nauczymy Cię absolutnie wszystkich informacji, które należy wziąć pod uwagę w takich przypadkach. Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać w tego typu sytuacji, jest to, że urządzenia mobilne z Androidem i OTG są kompatybilne.

Rzeczywiście, OTG to technologia, o której nasi czytelnicy z pewnością słyszeli od czasu do czasu, a prawda jest taka dzięki temu możemy uzyskać o wiele więcej funkcji z naszego portu telefonicznego.

Zasadniczo, kiedy budujemy ten wspornik kabla OTGotrzymujemy, że urządzenie staje się hostem USB, aby oczywiście udostępniać znacznie więcej treści. Zalecamy jednak, aby przed rozpoczęciem używania go jako dysku zewnętrznego użyć aplikacji.

Wiele z nich można znaleźć w Sklepie Google Play i chociaż nie ma konkretnego lepszego od pozostałych, tym, który tym razem polecimy będzie Solid Explorer, ponieważ jest bardzo kompatybilny z Androidem i bardzo łatwy w użyciu.

Wielką zaletą takiego podłączenia urządzenia mobilnego z Androidem jest to, że mamy możliwość korzystania z niego na znacznie więcej sposobów niż zwykle, co w takich przypadkach z pewnością doceni wielu użytkowników. Oczywiście istnieją dwa poprzednie wymagania: pierwszy dotyczy tego, że potrzebujesz konkretnego kabla, a drugi, że twoje smartfony obsługują OTGCóż, nie wszyscy są.

Jak sprawić, by mój Android był kompatybilny z OTG krok po kroku?

Ok, więc zacznijmy od odpowiedzi na pytanie „jak sprawić, by mój Android OTG był kompatybilny”. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejdź do sklepu Amazon i wyszukaj w nim USB OTG, gdzie możesz uzyskać adapter, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jest to link, który prowadzi do Amazona i który pozwoli Ci znajdź różne opcjechociaż trzeba wiedzieć, że żadna z nich nie przekracza 10 euro i można znaleźć bardzo dobre opcje już od jednego euro, więc można dostosować budżet, który masz.

Teraz, gdy już wyjaśniliśmy wszystkie poprzednie elementy, w ten sam sposób musisz pamiętać, że powiedzieliśmy, że tak jest Ważne jest, aby Twój telefon był kompatybilny z tym protokołem, aby niepotrzebnie nie kupować adaptera.

Istnieje prosty sposób, aby sprawdzić, czy tak jest, a do tego należy pobrać aplikację USB OTG Checker, która może być świetnym narzędziem, zanim przyjrzymy się adapterowi, który odpowiada naszym potrzebom. Widać to jednak w sklepie Google Play Istnieje kilka opcji i możesz wybierać spośród nich wszystkich.

aktywuj i stwórz kompatybilny android usb otg

Użyj adapterów do obsługi połączeń w systemie Android

A teraz, jeśli w końcu potwierdziłeś, że Twoje urządzenie mobile jest kompatybilny ze wszystkimi tego typu połączeniami za pośrednictwem aplikacji Spośród tych, które tutaj polecamy, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to kupić adapter za pośrednictwem Amazon, a następnie oczywiście podłączyć go, gdy go otrzymasz, aby rozpocząć korzystanie z niego razem z urządzeniem mobilnym z Androidem.

Zobaczysz to po jego użyciu, ilość opcji jakie masz pod ręką w tego typu sytuacji jest znacznie większa niż zwyklewięc nie powinieneś przegapić tego samouczka, ponieważ wielu nadal nie zna wielkiego potencjału, jaki mogą uzyskać ze swoich urządzeń.

Ponieważ, jak wspomnieliśmy w całym artykule, ten port może mieć różne zastosowania, od ładowania naszego telefonu komórkowego, jako adapter do przesyłania plików, podłączenia klawiatury lub myszy, za pomocą kabla Ethernet jest metodą bezpiecznego łączenia się z Internetem, drukowania zdjęć lub dokumenty, podłącz go do telewizora, a nawet jak kontroler do gier wideo. Jego zastosowania są różnorodne.

Czy udało Ci się sprawdzić, czy Twój Android obsługuje OTG? Napisz nam swój komentarz.

dołącz do naszego kanału telegram