Saltar al contenido

Jak łączyć różne dokumenty Word i tworzyć jeden | Przewodnik krok po kroku

31 de enero de 2022

Microsoft Word to najbardziej znany i najczęściej używany program do pisania tekstów na świecie. Dzięki licznym narzędziom do edycji jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Wielokrotnie pracując z Wordem natykamy się na procedury, które na pierwszy rzut oka mogą być elementarne, takie jak: łączyć lub łączyć różne dokumenty zrobić jeden.

Umiejętność łączenia dokumentów Word jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy pracujemy w sekcjach, a następnie chcemy do nich dołączyć, aby w końcu mieć jedną. Przydaje się również podczas pracy w grupie lub w zespole i mamy za zadanie zbierz kilka dokumentów, a następnie połącz je. W tym poradniku pokażemy, jak wykonać tę procedurę w prosty sposób i krok po kroku.

Jak połączyć wiele dokumentów programu Word?

Nie ma jednego sposobu na połączenie kilku dokumentów Worda, możemy skorzystać z tradycyjnej metody kopiowania i wklejania lub skorzystać z narzędzi Worda. Istnieją również aplikacje innych firm, które są kompatybilne z programami pakietu Office, które mogą dość łatwo wykonywać tę funkcję.

Musimy jasno określić, co tak naprawdę chcemy zrobić z dokumentami. Łączenie dwóch dokumentów Worda to nie to samo, co łączenie ich. Na przykład, moglibyśmy mieć dwa dokumenty o tej samej treści, ale wprowadzono pewne zmiany. Łącząc je w jeden, wynikowy dokument automatycznie uwzględni zmiany i pozostawi nam jeden dokument końcowy.

Łączenie kilku dokumentów oznacza, że ​​pełny tekst wszystkich z nich zostanie utworzony w jednym dokumencie programu Word. Jest to szczególnie przydatne, gdy pracujemy zespołowo i chcemy połączyć wszystkie dokumenty, aby pozostawić jeden dokument końcowy.

Czy do wykonania tej czynności konieczne jest użycie programu Microsoft Word?

Chociaż Microsoft Word ma natywne narzędzia na pasku zadań, które są wspaniałe do tego zadania, nie jest to bezwzględnie konieczne. Jak powiedzieliśmy wcześniej, możemy użyć narzędzi ręcznych lub rozszerzeń innych firm, aby połączyć lub połączyć dokumenty w jeden. Później wyjaśnimy kilka sposobów na zrobienie tego bez rozległej wiedzy o komputerach lub programowaniu.

Jakie są sposoby łączenia plików Worda?

Aby połączyć lub połączyć dwa lub więcej dokumentów Word, możemy z pustego dokumentu lub z jednego z nich, do którego dołączą pozostali. Następnie pokażemy Ci trzy sposoby wykonania tej czynności: wykonanie tego ręcznie, pobranie aplikacji lub rozszerzeń oraz użycie narzędzi programu.

Wstaw pliki ręcznie

To najprostszy sposób na połączenie dwóch lub więcej dokumentów Worda, składa się z czynności kopiowania i wklejania. Może to być praktyczna metoda, jeśli dokumenty, które mają zostać połączone, są krótkie, na przykład strona lub dwie. Gdy dokumentów jest kilka, a one również zawierają wiele stron, nie jest to już zalecane ze względu na czasochłonność i możliwość popełnienia błędów.

nowy pusty dokument słowem

Na początek otwieramy pierwszy dokument, na którym wklejamy pozostałe, następnie otwieramy kolejny i cieniujemy tekst. Następnie umieszczamy kursor na zacienionej części i klikamy prawym przyciskiem myszy i dajemy ‘Kopiuj’. Przechodzimy do początkowego dokumentu i z kursorem w wybranym przez nas miejscu ponownie klikamy prawym przyciskiem myszy, a następnie ‘Wklej’. Wracamy do kolejnego dokumentu i powtarzamy ten proces, aż połączymy lub połączymy wszystko.

Pobierz, aby połączyć te pliki dla Ciebie

Istnieją rozszerzenia dla Worda które ułatwiają wiele zadań, które wykonujemy za pomocą tego programu Microsoft Office, jednym z nich jest Kutools for Word. Jest to wtyczka do przetwarzania dokumentów, która pozwala nam wykonywać zadania, takie jak łączenie dokumentów, w bardzo kilku krokach. Oto jak.

Zainstaluj Kutools for Word, a następnie otwórz go. Na pasku zadań naciśnij Kutools Plus, a następnie kartę Idź, otworzy się okno Scal dokumenty. Wciskamy przycisk Dodaj pliki, a następnie Przeglądaj, otwieramy folder, w którym znajdują się dokumenty, które chcemy połączyć. Wybieramy dokumenty a następnie Ok i teraz zamawiamy dokumenty przyciskami góra/dół. Wybieramy przestrzeń separacji dokumentów i wreszcie Go.

Użyj narzędzi Worda

Aby połączyć dwa lub więcej dokumentów z narzędzi Word, postępujemy w następujący sposób: otwórz nowy pusty dokument słowny, następnie przechodzimy do zakładki Wstaw na pasku zadań. Teraz znajdujemy się w polu Tekst po prawej stronie iw opcji Obiekt wybieramy Wstaw tekst z pliku. Szukamy folderu, w którym znajdują się dokumenty i zaznaczamy je, aby w końcu dać Insert.

Ważne jest, aby numerycznie uporządkować dokumenty Worda w tym samym folderze, jeśli zamierzamy połączyć kilka z nich. To pozwoli systemowi określić kolejność, w jakiej zostaną umieszczone w dokumencie końcowym. Jeśli zamierzamy połączyć kilka dokumentów zaczynając od innego tekstu, nowe teksty zostaną wstawione od miejsca, w którym znajduje się kursor.

Style i format dokumentu Word będą tymi z oryginalnego tekstu, z którego zamierzamy wstawić resztę dokumentów. Podczas łączenia wielu dokumentów, oprócz tekstu, obrazy lub obrazy zawierające.

program tekstowy na komputer

Co zrobić, jeśli chcę przechowywać pliki oddzielnie?

Po połączeniu dokumentów w jeden, poszczególne dokumenty pozostaną w oryginalnym folderze bez żadnych zmian. Jest to szczególnie przydatne, gdy te same teksty mają być później użyte w nowym wydaniu lub rewizji.

Korzystając z metod wyjaśnionych powyżej, możesz dołączyć do kilku dokumentów Worda bez konieczności otwierania każdego z nich w celu skopiowania tekstu. System wyodrębnia tekst z każdego pliku, a następnie łączy je, co oszczędza nam dużo pracy i cennego czasu.

dołącz do naszego kanału telegram