Skip to content

Jak krok po kroku zainstalować Prime OS i Windows 10 w trybie Dual Boot

1 de luty de 2021

Dzisiaj masz potężny system operacyjny Jest to niezwykle ważne, bo pozwoliłoby na pełne wykorzystanie potencjału urządzenia.

Częścią korzyści, jakie to przynosi, jest możliwość instalowania programów, które pozwalają wykonywać czynności, w które kiedyś nie można było uwierzyć, ale które wraz z postępem technologii są faktycznie możliwe.

Przykładem tego jest to, co robi PrimeOS, który instaluje system operacyjny, który tworzy podobieństwo do systemu Android na twoim komputerze (jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej, możesz odwiedzić jego oficjalną stronę), to nawet utrzymuje na nim system operacyjny Windows 10 .

To usługa, która dostosuje się do Twoich potrzeb, z których możesz skorzystać aplikacje urządzenia mobilnego, ale z mocą, jaką zawiera komputer. Ale jeśli masz mało czasu z systemem Windows 10, powinieneś zapoznać się z podstawową konfiguracją systemu Windows 10 podczas pierwszej instalacji.

Może się to wydawać nieco żmudną procedurą, ale prawda jest taka, że ​​nie jest tak skomplikowana, jak myślisz. Z tego powodu przygotowaliśmy artykuł, który będzie w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania w tym zakresie.

Co to jest PrimeOS?

PrimeOs to system operacyjny, którego główną usługą jest wykonanie i instalacja wersji Androida na komputerze, który już zawiera własny system.

Oznacza to, że będzie można korzystać z tych aplikacji, z których często korzystasz na urządzeniu z Androidem, takich jak Google Play, YouTube i gry.

Ten system jest wstępnie skonfigurowany, co oznacza, że ​​każdy z menedżerów okien, sklepu z aplikacjami, menedżera gier i mapera zostanie już dodany.

Jego konstrukcja pozwala cieszyć się pozytywnymi punktami każdego systemu operacyjnego, będziesz mógł skorzystać zarówno z doświadczenia przy zamawianiu zestaw z urządzeniem z Androidem z lepszą wydajnością niż emulator.

Jeśli chodzi o sprzęt systemu, przypisywanie zasobów jest bardzo proste i po zainstalowaniu w systemie operacyjnym normalny proces głównego nie zostanie przerwany, ale możliwe jest również zainstalowanie systemu operacyjnego na zewnętrznym dysku twardym.

Ten system można pobrać zgodnie z potrzebami twojego sprzętu, mając dostępne trzy główne wersje: PrimeOS Mainline 64 bit dla systemów 2014+, PrimeOS Standard 64-bitowy dla systemów 2011+ i PrimeOS Classic 32 bit dla starszych komputerów.

Jak krok po kroku zainstalować Prime OS i Windows 10 w trybie Dual Boot?

logo androida z laptopem czarnym tłem

Instalacja PrimeOS jest bardzo prosta, możesz to zrobić nawet tymczasowo, jakby była to dystrybucja na żywo, ale znacznie bardziej zaawansowana.

W tym celu istnieją dwie różne metody, możesz zainstalować ten system na swoim komputerze za pomocą obrazu ISO lub Instalatora Windows.

Korzystanie z pamięci USB z obrazem ISO

Możesz go pobrać i uruchomić z całkowitym spokojem, ponieważ jest to bezpieczniejsza metoda, ponieważ pozwala zobaczyć, jak sprzęt komputerowy. To da ci możliwość sprawdzenia, czy zainstalować na dysku, jednak możesz utworzyć i zamontować obraz ISO za pomocą Daemon Tools.

Krok 1

Powinieneś pobrać ISO zgodnie z wersją PrimeOS, która najbardziej Ci odpowiada, a następnie pobrać „Rufus” aby zainstalować go na komputerze.

Krok 2

Następnie należy włożyć pamięć USB do odpowiedniego wpisu, aw aplikacji „Rufus” należy załadować PrimeOS ISO.

Krok 3

Utwórz dysk, nagrywając ISO za pomocą Rufusa, aby przetestować go na komputerze, podłączając do niego pamięć USB.

Krok 4

Następnie musisz ponownie uruchomić komputer i wejść bezpośrednio do BIOS-u, aby uruchomić dysk startowy, który utworzyłeś i znajduje się na USB.

Krok 5

Znajdziesz menu GNU GRUB, w którym wybieramy opcję odpowiadającą PrimeOS Live (biorąc pod uwagę, że miejsce na to jest nieco ograniczone).

Korzystanie z Instalatora Windows i podwójnego rozruchu

Jeśli szukasz pliku bezpośrednia instalacja bez użycia pamięci USB jako mediatora jest to opcja dla Ciebie. W tym celu musisz najpierw utworzyć nową partycję, a także podwójny rozruch.

Krok 1

Musisz pobrać i uruchomić oficjalną wersję „Instalator PrimeOS dla systemu Windows” po zakończeniu tego procesu będziesz musiał ponownie uruchomić komputer.

Krok 2

Po ponownym uruchomieniu komputera możesz uzyskać dostęp do menu podwójnego rozruchu dla PrimeOS i Windows 10 za pomocą GRUB.

Jeśli z jakiegoś powodu będziesz chciał odinstalować program, będziesz musiał pozbyć się GRUB-a, usunąć utworzoną partycję i dołączyć ten fragment do tego odpowiadającego Windows. Możesz także usunąć menu podwójnego rozruchu w systemie Windows.

dołącz do naszego kanału telegram