Skip to content

Jak krok po kroku wstawiać i nakładać tekstury w programie AutoCAD

28 de luty de 2021

Jeśli chodzi o występy rysunki z wyraźnym profesjonalnym wykończeniem, gdzie precyzja jego linii i stylu nie ma porównania z innymi podobnymi programami i mówimy o AutoCAD. Ale nie wszystko może być linią, konieczne jest też, aby obiekty miały w swoim projekcie coś innego. Z tego powodu chcemy Cię uczyć jak krok po kroku wstawiać i nakładać teksturę w programie AutoCAD.

Możliwe, że jeśli będziesz obsługiwać ten program, będziesz wiedział, jak go używać i stosować niezbędne narzędzia do projektowania. Ale jest bardzo prawdopodobne, że nie wiesz, jak użyć różnych materiałów, aby przedstawić różne tekstury z niemal realistycznym wykończeniem. Jeśli naprawdę chcesz być ekspertem w korzystaniu z tego programu, radzimy nie przestawać czytać.

Nie ma znaczenia, która wersja AutoCAD używasz, zawsze znajdziesz różne idealne polecenia do wstawiania tekstur i cieniowania. Staraliśmy się pomóc Ci w tworzeniu różnych samouczków, abyś mógł dowiedzieć się więcej o tej aplikacji do projektowania. I wiesz na przykład, jak grupować obiekty, elementy lub bloki za pomocą aplikacji.

Jak krok po kroku wstawiać i nakładać teksturę w programie AutoCAD

Kroki, które opiszemy poniżej, pozwolą Ci w bardzo prosty sposób wstaw i zastosuj teksturę w programie AutoCAD Krok po kroku. Bardzo ważne jest, aby co do joty postępować zgodnie z instrukcjami, które oferujemy w tym samouczku. Tak jak przy wstawianiu i nakładaniu tekstury na projekt bez większych komplikacji.

Zweryfikujesz, że do zastosowania tej funkcji w programie potrzebne będą tylko trzy kroki AutoCAD a na początek przechodzimy bezpośrednio do aplikacji, aby ją otworzyć. Teraz musisz znaleźć plik, w którym znajduje się element, do którego chcesz zastosować teksturę. Aby to zrobić, musisz przejść do menu głównego i wybrać, klikając kartę Plik.

Kroki, aby wstawić i zastosować teksturę w programie AutoCAD

Następnie musisz wybrać jedną z oferowanych opcji i kliknąć Otwórz, następnie musisz znaleźć plik, do którego zastosujesz teksturę i na koniec kliknąć otwarty.

Po zakończeniu całego procesu wyboru pliku zaczniemy od drugiego kroku. Polega to na wpisaniu cieniowania w polu poleceń, aby można było zastosować teksturę do obiektów w dwóch wymiarach.

Następnie musisz wybrać Typ, a następnie Wzorzec, kontynuuj z opcją Kolor ramki i wreszcie opcja Kolor tła. Następnie musisz kliknąć przycisk Dodaj: wyznacz punkty. Teraz przejdź do obiektów, które chcesz zacienić, kliknij w środku, a następnie naciśnij klawisz Enter.

W ten sposób Tekstura Cieniowanie zostanie zastosowane do obszaru wybranego obiektu, teraz przejdziemy do trzeciego i ostatniego kroku. A to polega na przejściu do pola poleceń i wpisaniu słowa Materiały. Umożliwi to nałożenie materiału teksturowego na obiekt w trzech wymiarach,

Teraz przejdź do Biblioteka Autodesk aw Wyszukiwarce materiałów przejrzysz różne tekstury, które oferuje to okno. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy tekstur i wybrać tę, która najlepiej pasuje do Twojego projektu. Teraz wybierz obiekt rysunkowy dla AutoCAD. A teraz wystarczy nacisnąć klawisz Enter na klawiaturze, aby materiał został nałożony na obiekt.

odmiana tekstury autocad

Teraz przejdź do pola poleceń i napiszesz plik słowo obraz w ten sposób będziesz mógł zobaczyć teksturę, którą właśnie zastosowałeś do wybranego obiektu.

I voila, nie musisz już nic więcej robić i widać, że było to niezwykle proste. Teraz, jeśli chcesz, możesz zastosować tę samą procedurę do swoich obiektów, ale z innymi materiałami.

Dzięki temu możesz doświadczyć, jak będzie wyglądał Twój projekt, jeśli zastosujesz na nim różne tekstury, możesz zmodyfikować go według własnych upodobań, a im częściej używasz tej funkcji, tym bardziej będziesz ekspertem. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz, jak aktywować kreatora tworzenia plików. W ten sposób kończymy samouczek, jak krok po kroku wstawiać i nakładać teksturę w programie AutoCAD

dołącz do naszego kanału telegram