Skip to content

Jak korzystać z Tłumacza symultanicznego Google? – Wszystko o klawiaturze Gboard

5 de luty de 2022

Komunikowanie się z ludźmi w innym języku nie musi być torturą, wystarczy pozostawienie aplikacji do przesyłania wiadomości, aby przejść do sieci i znajdź tłumacza, potem wróć i możesz wysłać wiadomość, brzmi wyczerpująco, prawda? Cóż, jest rozwiązanie.

Myśląc o tej rzeczywistości, Google podjął się zadania ulepszenia swoich opcji klawiatury, tak aby wśród swoich funkcji pozwalała mieć tłumaczenie języka w czasie rzeczywistymJesteś zainteresowany Zostań z nami, a wyjaśnimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Jaka wersja Gboard jest potrzebna do korzystania z tłumacza symultanicznego?

Możesz pomyśleć, że skoro masz już zainstalowaną i używaną klawiaturę Google Gboard na swoim urządzeniu mobilnym, będziesz mieć natychmiastowy dostęp do tłumacza symultanicznego, jednak tak nie jest. Pochodzi z wersja 6.1 aplikacji, w której możesz znaleźć tę funkcję, więc jeśli nie aktualizowałeś się przez długi czas, powinieneś natychmiast to zrobić.

Podkreślmy, że ta cecha ma fundamentalne znaczenie dla: komunikować się przez telefonDlatego jeśli potrzebujesz tłumaczenia głównie do przeglądania Internetu, zaleca się umieszczenie tłumacza stron internetowych w Google. Jeśli zamiast tego potrzebujesz natychmiastowego tłumaczenia podczas pisania, Gboard to Twoja opcja.

przy użyciu tłumacza gbroad

Jak wygląda procedura aktywacji tłumacza symultanicznego Google?

Wiemy, że tłumacz online Google przyniósł Ci wiele korzyści, pozwalając Ci komunikować się w języku, którego całkowicie lub częściowo nie znasz, jednak proces uzyskiwania dostępu do sieci w celu napisania tekstu, skopiowania go i wklejenia na innej platformie to dość nudnezwłaszcza gdy proces odbywa się z telefonu komórkowego.

W tym miejscu Gboard wnosi wielki wkład dzięki opcji tłumaczenia symultanicznego, dostępnej teraz na dowolnym urządzeniu z Androidem lub iOS. Ten tłumacz to ułatwia tysiącom użytkowników, aby mogli swobodniej i płynniej komunikować się ze swoimi odpowiednikami, pokazując, że globalizacja technologii ma wpływ na codzienne czynności.

Na moim telefonie z Androidem

Android jest nadal dominującym systemem operacyjnym na globalnej scenie przez ponad 80%, więc naturalnie wielu użytkowników tej platformy wymaga funkcji Gboard, jeśli jesteś jednym z nich, musisz zrobić:

  • Przejdź do Sklepu Play i pobierz lub zaktualizuj aplikację Gboard.
  • Aby to skonfigurować, otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim telefonie komórkowym.
  • Następnie opcja „system”, a następnie „Języki i wprowadzanie tekstu”.
  • W „Domyślnej klawiaturze” zaznacz Gboard i będzie aktywny.
  • Bardzo ważnym dodatkowym krokiem jest otwarcie klawiatury Gboard i kliknięcie ikony konfiguracji, naciśnięcie przycisku „Wyszukaj”, a następnie aktywowanie ekranu „Wyszukaj i więcej”

z mojego tabletu

Kiedy masz tablet z Androidem, procedura aktywacji Gboard jest dość podobna do tej używanej z telefonu komórkowego, być może różni się tylko trochę w „Językach i wprowadzaniu tekstu”, gdzie musisz przejść do „Wirtualnej klawiatury” i tam zlokalizować ten Opcja „Zarządzaj klawiaturami”aby domyślnie włączyć klawiaturę Google.

Zalety posiadania tabletu to przede wszystkim komfort jazdy w większej liczbie zadań biurowych, więc możesz być również zainteresowany użyciem translatora Google w arkuszach kalkulacyjnych lub innych bardziej profesjonalnych narzędziach. Krótko mówiąc, Google znajduje się dziś w czołówce usług tłumaczeniowych.

Przez mój iPhone

  • Chociaż istnieje nieskończona liczba alternatywnych aplikacji dla tłumacza Google, których być może próbowałeś na swoim iPhonie, dzisiaj Gboard wzbudził zainteresowanie wielu, aby sprawdzić jego skuteczność, więc jeśli jesteś na tej pozycji i masz iOS 9 lub nowszyco musisz zrobić, to:
  • Przejdź do Apple Store i pobierz aplikację Gboard. Następnie otwórz aplikację, aby przejdź do „Ustawienia klawiatury” i wybierz preferencje, które chcesz włączyć, takie jak Pisanie gestami, Podgląd znaków lub Autokorekta.
  • teraz zamierzasz przejdź do ustawień urządzeniakliknij „Ogólne”, następnie „Klawiatura”, a następnie „Klawiatura”.
  • Czas otworzyć „Edycję”, która znajduje się w górnej części menu, nacisnąć na chwilę „Zmień kolejność” (ikona z trzema równoległymi paskami) i przeciągnąć Gboard na górę listy, modyfikując w ten sposób priorytet klawiatura. Potwierdź w „Gotowe”
  • Natychmiast, aby upewnić się, że masz wszystkie opcje klawiatury, ponownie otwórz Gboard i kliknij „Włączanie pełnego dostępu”, następnie w „Start” i „Klawiaturach” aktywujesz „Zezwól na pełny dostęp”.

z moim iPadem

Zarówno iPhone, jak i iPad obsługują ten sam interfejs, więc proces aktywacji klawiatury Gboard przebiega dokładnie tak samo. Oznacza to, że postępując zgodnie z opisanymi krokami, będziesz mógł mieć zainstalowaną i poprawnie skonfigurowaną klawiaturę Google na swoim urządzeniu, aby tłumaczyć rozmowy na dowolną klawiaturę w czasie rzeczywistym. dostępnych ponad 50 języków w aplikacji.

telefon z Androidem z otwartą klawiaturą

Jak ustawić język docelowy na klawiaturze Gboard?

Najlepsze jest rozpoczęcie pracy i skorzystanie z funkcji tłumaczenia symultanicznego Gboard, po prostu otwierając aplikacja, w której aktywowana jest klawiatura, na przykład wiadomości. Zauważysz na górnym pasku klawiatury przycisk z logo Google, który musisz nacisnąć.

Następnie po prawej stronie zostanie aktywowany panel ikon, wybierz pierwszą, pola dla ustaw język wejściowy i wyjściowy (na które jesteś zainteresowany tłumaczeniem), wybierasz je według swoich potrzeb, potem możesz pisać i zauważać, jak automatycznie zmienia się na nowy język.

dołącz do naszego kanału telegram