Skip to content

Jak korzystać z klawiatury komputera na telefonie z Androidem — najlepsze narzędzia

19 de grudzień de 2021

Bez wątpienia smartfony ewoluowały od czasu ich pojawienia się kilka lat temu, co oznacza, że ​​obecnie używamy ich tak bardzo, że stanowią uzupełnienie pracy. Wiemy też, że za pomocą klawiatury PC strumień jest wygodniejszy i szybszy do pisania.

W każdym razie różnica we wprowadzaniu znaków między jednym a drugim jest bardzo duża, ale ma to bardzo przydatne rozwiązanie, które polega na użyciu klawiatury komputera do pisania na telefonie komórkowym z Androidem, można to zrobić na kilka sposobów, połączenie telefonu komórkowego i klawiatury za pomocą kabla USB lub możemy skorzystać z Bluetooth.

Zamierzamy zbadać te dwie opcje i tak dalej podłącz telefon i klawiaturę aby móc korzystać ze zwykłej klawiatury w naszym telefonie komórkowym z systemem Android i móc wpisywać tekst w szybszy i łatwiejszy sposób, a tym samym oszczędzić czas w realizacji Twojego projektu, niezależnie od tego, czy jest to nauka, czy praca.

Na jakich urządzeniach z Androidem możesz używać klawiatury komputera?

Ogólnie rzecz biorąc, tego narzędzia można używać na dowolnym urządzeniu z Androidem, czy to telefon komórkowy, czy tablet, ale jeśli chodzi o system operacyjny i jego wersję w tym przypadku, ważne jest, aby wiedzieć, że to działanie można wykonać bez problemu w komputerach z systemem Android.

Należy wziąć pod uwagę, że Twoje urządzenie być kompatybilny z kablem OTG;, Ten typ kabla pozwala na korzystanie z twojego androida z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak mysz, pamięci i oczywiście klawiatury, aby wiedzieć, czy jest to możliwe, możemy użyć aplikacji, które pomogą nam przeanalizować, czy są kompatybilne, czy nie. Aplikacja, która może służyć to USB OTG Checker, powie nam, czy urządzenie może zarządzać urządzeniami zewnętrznymi za pomocą USB.

Jakie wersje Androida są obsługiwane przez tę funkcję?

W przeszłości wiedziano, że niektóre urządzenia z wyższej półki potrafią wykonać to połączenie OTG i prawidłowo używać bez błędów. Ale od jakiegoś czasu urządzenia z inteligentnymi systemami operacyjnymi, które pojawiają się od około 2016 i 2017 roku, są wyposażone w tę domyślną funkcję ze względu na zapotrzebowanie użytkowników na to wymaganie.

Należy powiedzieć, że Systemy operacyjne Android w wersji 4.1 Odtąd nie powinno to sprawiać problemów, ale tak samo dobrze jest je analizować aplikacjami dla tego szczegółu, jak wspomniano powyżej, a tym samym oszczędzić sobie trudu odkrywania go, gdy nie będzie już nic do roboty.

Jak podłączyć klawiaturę komputera do telefonu komórkowego z Androidem?

Cóż, w tym celu można to zrobić na dwa wygodne sposoby, najpierw trzeba wiedzieć, czy jest to możliwe sprawdź, czy urządzenie jest kompatybilneJak widzieliśmy wcześniej, nie powinno to stanowić problemu.

Skutecznym sposobem na osiągnięcie dobrej transmisji danych i tego, aby wszystko działało jak należy, jest kabel USB typu OTG, do tego trzeba wykonać kilka kroków do synchronizacji, w tym przypadku klawiatury i telefonu komórkowego z systemem Android.

Innym sposobem jest połączenie go przez Bluetooth, który jest również funkcjonalny do wykonania tej akcji w przypadku, gdy masz klawiaturę z Bluetooth, w tym celu musisz przeprowadzić krótką konfigurację i będzie gotowa do użycia. Zobaczmy teraz, jak to się robi.

Jeśli chcesz podłączyć klawiaturę przez USB

Aby połączyć się i używać klawiatury z telefonem z systemem Android, Aby nawiązać połączenie, musisz mieć kabel OTG! za jego pośrednictwem, teraz, aby go połączyć, wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz kabel OTG do wejścia micro USB telefonu komórkowego.
 2. Następnie podłącz klawiaturę do kabla OTG.
 3. Zostanie wyświetlone powiadomienie, że klawiatura została podłączona i jest gotowa do użycia.
 4. Teraz przejdź do ustawień.
 5. Języki i wejścia.
 6. Metoda wprowadzania i klawiatura.
 7. Klawiatura fizyczna.

Aby podłączyć klawiaturę przez Bluetooth

Oczywiście w przypadku tej procedury klawiatura nie powinna być połączona z innym urządzeniem, jeśli tak, odłącz ją i aktywuj Bluetooth telefonu komórkowego i klawiatury, w tym celu konfiguracja> ustawienia> Bluetooth> Wyszukaj urządzenie.

Po wybraniu urządzenia, w tym przypadku klawiatury, musimy potwierdzić połączenie kodem, który pojawia się na ekranie, używamy do tego klawiatury i wciskamy enter. To powinno być wszystko, czego potrzebujesz, aby korzystać z fizycznej klawiatury komputera z telefonu komórkowego.

klawiatura tylko z bluetooth

Co zrobić, gdy telefon z Androidem nie rozpoznaje klawiatury komputera?

Istnieją różne czynniki, które może spowodować niedziałanie lub nieprawidłowe działanie tego połączenia i być może powinniśmy przejrzeć wszystko, co mamy pod ręką do sprawdzenia.

 • Sprawdź, czy kabel służy do tego, czego potrzebujemy, typu kabla OTG.
 • To, że urządzenie jest aktualne, jeśli nie jest, może to być przyczyną.
 • Przyczyną może być to, że jest kompatybilny z wersją mobilną, jeśli jest bardzo stary.
 • Wewnętrzna konfiguracja musi być wykonana nie tylko plug and play, ponieważ nie jest to plug and play.
 • W przypadku Bluetooth sprawdź, czy zarówno klawiatura, jak i telefon komórkowy nie są połączone z trzecim Bluetooth.
 • Ponowne uruchomienie jest zawsze zalecaną opcją.