Saltar al contenido

Jak konwertować pliki głosowe na tekst na Dysku Google — łatwo transkrypcję

1 de enero de 2022

Transkrypcja zawartości pliku audio na tekst za pomocą Dysku Google jest naprawdę prosta, wystarczy konto e-mail Gmail, po utworzeniu konta Gmail jest tworzony automatycznie Twoje osobiste konto Dysku Google, za pomocą którego możesz uzyskać dostęp do Dokumentów Google, gdzie możesz tworzyć transkrypcje.

Jak używać Dokumentów Google do transkrypcji plików audio na tekst?

Gdy wejdziemy na nasze konto Google Drive, zauważymy, że w lewej górnej części ekranu znajduje się opcja o nazwie „+ nowy” po jej naciśnięciu dostaniemy możliwość wyboru pomiędzy kilkoma wpisami, wybierzemy ten, który mówi’Dokumenty Google„który ma strzałkę skierowaną w prawo. Po umieszczeniu kursora na tej strzałce pojawią się dwie opcje, „Pusty dokument” i „Z szablonu”, wybierzemy opcję „Pusty dokument”.

pusty dokument

Po wybraniu „Pustego dokumentu” otworzy się nowa karta Dokumentów Google, która pokaże pusty dokument, ma interfejs bardzo podobny do Worda. Gdy tam spojrzymy na górne menu, które ma kilka opcji, wybieramy szóstą z tych opcji, która byłaby „Narzędzia”, tam pokazuje nam kilka opcji, uzyskujemy dostęp do tej, która mówi „Podyktowane głosem‘, po wybraniu, po lewej stronie ekranu pojawi się ikona mikrofonu.

Ikona pokaże nam kilka opcji, dolna część pokazuje opcję ‘kliknij, aby mówić„a na górze ma strzałkę w dół, która po naciśnięciu daje nam listę języków do wyboru. Ważne jest, aby wybrać ten sam język, który jest używany w dźwięku, który chcesz transkrybować, aby uniknąć problemów z opcją dyktowania głosu.

Jak dokonać automatycznej transkrypcji?

Teraz, aby automatycznie dokonać transkrypcji audio na tekst, klikamy opcję „kliknij, aby mówić” na ikonie mikrofon, który pojawia się po lewej stroniePo wykonaniu tej czynności, jeśli jest to pierwszy raz, pojawi się wygenerowane przez stronę okienko z prośbą o dostęp do mikrofonu naszego urządzenia. Wciskamy opcję „zezwól” i możemy zacząć rozmawiać, aby Dokumenty Google przepisał je na tekst w pustym dokumencie.

dyktowanie głosu
Należy podkreślić, że język, który wybieramy w ikonie mikrofonu być taki sam, jak słyszany w audio aby uniknąć wszelkiego rodzaju problemów z transkrypcją. Należy również podkreślić, że użytkownik musi zadbać o umieszczanie przecinków, kropek i spacji, a oprócz tego, że jest to konieczne.

Ręczna metoda transkrypcji

Metoda ręczna odnosi się do samodzielnej transkrypcji informacji dźwiękowych za pomocą klawiatury naszego urządzenia podczas słuchania dźwięku, który chcemy przepisać. Ta metoda jest z pewnością późniejsza, ale jest też unika się ewentualnych błędów lub nieporozumień, które mogą wystąpić w związku z funkcją dyktowania głosu.

Czy istnieją strony internetowe, które zamieniają filmy na teksty?

Obecnie istnieje wiele stron internetowych specjalizujących się nie tylko w transkrypcji dźwięku na tekst, ale także z filmów na tekst. Stały się one narzędziami powszechnie używanymi przez różnych użytkowników ze względu na łatwość użycia i dostępność do wielu celów.

Liger

Ligre to oprogramowanie specjalizujące się w analizie danych jakościowych za darmo, Ligre ma możliwość nie tylko transkrypcji audio na tekst i wideo na tekst. Posiada również opcję kodować i analizować dane jakościowe zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Transkrypcja Amazon

Transkrypcja Amazon to kolejna bardzo realna opcja, jeśli chodzi o transkrypcję dźwięku na tekst, jednak podobnie jak większość usług Amazon, to jest do użytku płatnego, ponieważ ma stawkę opłaty zależną od czasu trwania transkrybowanych plików audio lub wideo miesięcznie. Należy również zauważyć, że funkcja transkrypcji Amazon działa w połączeniu z systemem przechowywania plików łyżki o nazwie S3.

wiadra amazon

Przede wszystkim, aby przesłać nasz plik audio do Pamięć Amazon S3, musimy przejść do opcji „Konsola zarządzania AWS”, do której mamy dostęp w zakładce naszego konta w górnej części menu. Będąc w administracji możemy znaleźć bezpośredni dostęp do Bucket S3, w przeciwnym razie musimy wpisać słowo ‘bucket’ w wyszukiwarkę u góry, a pojawi się ono w wynikach wyszukiwania.

Tam pojawią się wiadra, które masz, jeśli nie masz żadnych pustych, aby załadować plik audio lub wideo, musisz przejść do opcji „Utwórz wiadro”, która znajduje się w prawym górnym rogu interfejsu. Kroki tworzenia wiaderka są proste, po przejściu do zakładki tworzenia wiaderka wystarczy nadać mu nazwę, bez spacji i znaków, następnie wybierz region, którym może być każdy, a na koniec wybierz jego prywatność za pomocą pojawiających się opcji. Gdy wszystko zostanie zrobione, klikamy opcję „Utwórz zasobnik”, która pojawia się w prawym dolnym rogu całego procesu.

Po utworzeniu naszego wiaderka wrócimy do zakładki Wiadra, gdzie pojawi się nowy, który utworzyliśmy, klikamy go i przeniesie nas do innego interfejsu, w którym możemy przesłać plik audio lub wideo, klikając przycisk ‘ prześlij”, która pojawi się w lewym górnym rogu. Następnie otworzy się zakładka, przez którą możemy wgrać żądany plik tak długo, jak jest na naszym urządzeniu, po przesłaniu udostępniamy opcję „załaduj” znajdującą się w lewym dolnym rogu tej nowej karty.

amazon transkrypcja

Gdy czekamy na załadowanie pliku, klikając go w wiadrze, poda nam adres URL to właśnie zamierzamy skopiować, aby móc wkleić go tam, gdzie Amazon Transscribe poprosi nas o wykonanie transkrypcji.

dołącz do naszego kanału telegram