Skip to content

Jak kontroluję, kto może wysyłać do mnie wiadomości na Facebooku — nie zawracaj sobie głowy

14 de listopad de 2021

Dziś Facebook stał się wielkim portalem społecznościowym. Od samego początku ta sieć społecznościowa jest jedną z najlepszych i zyskała na sile, odkąd została stworzona z Usługi Instagram i WhatsApp.

Za pośrednictwem Facebooka możesz również kontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem Messengera, ale czasami możemy otrzymać wiadomości od nieznanych osób bez ich dodania do naszego Facebooka. Tutaj nauczymy Cię wybierać od kogo możesz otrzymywać wiadomości przez Messengera.

Czy można wybrać osoby, które mogą lub nie mogą ze mną rozmawiać na Facebooku?

W Twoim Messengerze od zaraz zakładasz swoje konto na Facebooku możesz otrzymywać wiadomości od każdego, niezależnie od tego, kto jest na Twojej liście znajomych. Ponieważ jest nowo utworzony, nie edytowałeś go, aby zdecydować, kto może się z Tobą skontaktować za pośrednictwem tego medium.

Tutaj osoby z Marketplace, niektóre strony lub firmy, które są dodane do Twojego Facebooka, członkowie randki online na Facebooku i oczywiście twoi znajomi z tej sieci społecznościowej.

Spraw, aby osoba, którą śledzę, nie wysyłała mi wiadomości na Facebooku

Jeśli chcesz edytować te ustawienia facebooka aby nie każdy mógł do Ciebie napisać, ale do kogo uznasz to za stosowne, tutaj pokażemy Ci, jak możesz to zrobić z telefonu komórkowego.

Idź do czatu

Ta kontrola, którą możesz ustawić wejście do aplikacji Messenger. Na głównym ekranie aplikacji klikniesz „Czaty”, czyli zdjęcie profilowe znajdujące się w lewym górnym rogu ekranu.

Kliknij „preferencje”

Po wejściu do tej sekcji przejdziesz do części o nazwie „Prywatność”. Posiada niebieską ikonę z białą tarczą pośrodku.

Ustawienia dostarczania wiadomości

Teraz w tej sekcji musisz kliknąć „Dostarczanie wiadomości”. Stąd będziesz mógł wybrać osoby, które będą mogły wysyłać Ci wiadomości do Twojego Messengera lub kto nie będzie w stanie tego zrobić.

Potencjalne połączenia

Potencjalne kontakty to grupa osób, od których możesz otrzymać wiadomość na swoim Messengerze. Są one specyficzne, ponieważ są 4 grupy potencjalnych połączeń, Należą do nich Marketplace, strony lub firmy, z którymi połączyłeś swoje konto na Facebooku, serwisy randkowe online Facebook i Twoi znajomi w tej sieci społecznościowej.

Kliknij „Edytuj”

Abyś mógł wybrać, z której z tych czterech grup możesz otrzymywać wiadomości na swoim Messengerze będziesz musiał kliknąć Edytować. Tutaj możesz zaznaczyć, od kogo chcesz otrzymywać wiadomości, po ich zaznaczeniu możesz kliknąć „Gotowe”, a zmiany zostaną zapisane.

logo facebooka przekreślone na telefonie komórkowym

Skąd mam wiedzieć, kto może wysyłać bezpośrednie wiadomości na mój czat na Facebooku?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wiesz, z jakich potencjalnych połączeń możesz otrzymywać wiadomości lub które są włączone, możesz to zrobić w sposób, który pokażemy poniżej. Co to jest każde z tych potencjalnych połączeń na wypadek, gdybyś nie wiedział.

znajomi z Facebooka

Twoi znajomi z Facebooka są głównymi osobami, które mogą do Ciebie pisać za pośrednictwem tej aplikacji. W większości przypadków nikt nigdy nie wyłącza tej grupy, ponieważ najbardziej nie możemy się doczekać otrzymywania wiadomości od osób dodanych do naszego Facebooka.

Rynek Ludzie

Ludzie z Marketplace to ci, którzy korzystają z tego rodzaju sieci społecznościowych, aby nagłośnić swoje firmy i w ten sposób zyskać większe uznanie wśród ludzi. Robiąc to, mogą przyciągnij więcej uwagi do swojego biznesu iw ten sposób poprawić dochody poprzez wzrost sprzedaży produktów oferowanych za pośrednictwem Marketplace na Facebooku.

Cytaty z Facebooka

Ta część Facebooka jest znana jako Facebook Dating i jest używana, jak sama nazwa wskazuje, do randkowania online z innymi użytkownikami Facebooka. Możesz dodać zarówno obserwujących, jak i posty do swojego Instagrama i również dodaj do znajomych na Facebooku aby w ten sposób uczynić serwis randkowy bardziej interaktywny. Z Messengera możesz także dezaktywować spotkania na Facebooku, aby nie otrzymywać wiadomości od żadnego z członków tego rozszerzenia Facebooka.

logo rynku na Facebooku

Firmy i strony

Strony i firmy też użyj Facebooka, aby zwiększyć swój zasięg do ludzi na całym świecie. Te strony lub profile niektórych z tych firm mogą wysyłać do Twojego Messengera wiadomości promujące niektóre z ich usług. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy zaczynasz obserwować stronę lub firmę, która robi tego rodzaju rzeczy.

Czy dana osoba może wiedzieć, czy nie pozwalam jej wysyłać mi wiadomości na Facebooku?

Oczywiście, jeśli w ten sposób ignorujesz kogoś na Messengerze, to zauważą. Wiadomości, które inna osoba wysyła do Ciebie i którym nie pozwalasz dotrzeć do swojego Messengera, będą wyświetlane tylko jako wysłane, co oznacza, że ​​mogą pomyśleć, że je zablokowałeś. Bez wątpienia ta osoba będzie mogła zobaczyć i zareagować na Twoje publikacje oraz skomentować je, ale nie będzie mógł napisać do ciebie na prywatne za pomocą aplikacji Messenger.

dołącz do naszego kanału telegram