Skip to content

Jak importować i eksportować rozszerzenia Google Chrome w systemie Windows lub MacOS

5 de Maj de 2021

Od samego początku Google Chrome był jednym z najpopularniejszych główne serwery wyszukiwania, Przy większych wymaganiach niż odnotowano w historii technologii, można wręcz powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych przeglądarek internetowych.

Chociaż ważne jest, aby wiedzieć, jest to, że oferują nieograniczone możliwości narzędzia do zapisywania wszystkich informacji możliwe dla tych, którzy są zarejestrowani za pośrednictwem konta Google, ale także ułatwiają nawigację, ponieważ oferują najlepsze rozszerzenia oferujące określone funkcje i bezpłatnie, aby osiągnąć lepszą wydajność.

Jak importować i eksportować rozszerzenia Google Chrome w systemie Windows lub MacOS

Te aplikacje ulepszyć usługi Google dla użytkowników nawet większość urządzeń jest już wstępnie zainstalowana i istnieje możliwość tworzenia i rozwijania własnych rozszerzeń zgodnie z własnymi potrzebami.

Aby wszystkie Twoje informacje były zsynchronizowane, a nie cały czas możesz wejść do Chrome i konieczne jest posiadanie tych plików w dowolnym momencie, z tego powodu istnieje prosty sposób na zrobienie import lub eksport Aby używać ich na innych komputerach, procedury różnią się w zależności od używanego systemu operacyjnego.

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest sprawdź, czy Google jest otwarty W przypadku konta, które chcesz wyeksportować, jeśli nie masz konta, możesz je utworzyć od podstaw.

Eksportowanie rozszerzeń z Google Chrome do Windows lub MacOS

Aby było to możliwe, musisz włączyć swoje konto, które jest aktywowane w „Tryb rozwoju” ponieważ typ pliku to CRX.CRX, musisz wykonać te proste kroki.

 1. Najpierw musisz wejść do przeglądarki Google Chrome.
 2. Przejdź do ikony trzech kropek „JESZCZE” który znajduje się u góry.
 3. Wejdź w opcję „Narzędzia”.
 4. Musisz kliknąć opcję „Rozszerzenia”.
 5. Natychmiast otworzy się nowa zakładka, w której będzie można włączyć „Tryb rozwoju”, który znajduje się w prawej górnej części.
 6. W ten sposób otrzymasz nazwę identyfikatora, który będziesz eksportować, więc musisz zapisać nazwę, aby później ją zidentyfikować.
 7. Teraz naciśniesz klawisz „Win (Windows) + E” w tym samym czasie, za pomocą tych dwóch klawiszy otworzysz eksplorator Windows swojego komputera.
 8. Następnie musisz otworzyć foldery w następującej kolejności (C: / Users / / AppData / Local / Google / Chrome / UserData / Default / Extensions) Musisz wziąć pod uwagę, że w folderze „UserName” musi to być nazwa użytkownika konta Google.
 9. Identyfikator identyfikacyjny, który ci wcześniej podali, musisz poszukać wśród różnych folderów, które się pojawią i wybrać go.
 10. Musisz go skopiować na pulpit.
 11. W Google powraca menu „Rozszerzenia”.
 12. Musisz kliknąć opcję „Rozszerzenie pakietu”.
 13. Natychmiast powinna pojawić się nowa karta, stamtąd należy kliknąć „Przeglądaj” obok „Katalog główny rozszerzeń”
 14. Folder, który został zapisany na pulpicie komputera, należy go otworzyć i wybrać plik, który ma tę samą wersję użytkownika i oddać go do zaakceptowania.
 15. Ponownie w „Pakiecie rozszerzeń” w pliku „Prywatny klucz” musisz zostawić to puste.
 16. Przy całej tej procedurze jego folder rozszerzenia musi być plikiem CRX, którego szukaliśmy, dzięki czemu można go zapisać z dysku twardego lub na pendrive.

Jeśli nie masz systemu Windows, jeśli nie masz systemu MacOS lub Linux, jego procedura jest taka sama, tylko gdy dojdziesz do ósmego procesu, kolejność wyszukiwania folderów zmienia się:

 • MacOS: Powinieneś szukać go jako (~ / ~ Library / Application Support)
 • Linux: Twój folder rozszerzenia powinien być (~ / .Conficg)

Importowanie rozszerzeń z Google Chrome do Windows

Aby dokonać importu, nie możesz otworzyć dokumentu i voila, w tym celu ma również procedurę, którą musisz wykonać w prostych krokach:

 1. Wejdź z Google Chrome i przejdź do menu „Rozszerzenia”.
 2. Na swoim komputerze musisz poszukać pliku, który wyeksportowaliśmy w CRX.
 3. Musisz skopiować i wkleić lub po prostu przeciągnąć folder do menu Rozszerzenia przeglądarki.
 4. Następnie rozszerzenie zacznie się instalować, poczekaj, aż się załaduje i to wszystko.

rozszerzenia witryn google

Wszystkie Twoje pliki mogą być zawsze pod ręką, niezależnie od tego, czy masz internet, czy nie, dzięki tej metodzie zapisywania rozszerzeń i informacji bezpieczniejMimo to Google jest ulubieńcem wielu użytkowników i utrzymuje zaufanie swoich użytkowników, umożliwiając przywrócenie tych szkodliwych rozszerzeń.