Skip to content

Jak i kiedy z łatwością zaktualizować mobilny telefon z systemem Windows Phone 8, 8.1 do 10

27 de maj de 2022

Coś, co wszyscy od czasu do czasu robimy, to podłączanie telefonu komórkowego do komputera, aby między innymi przesyłać nam zdjęcia lub filmy. Chociaż w niektórych przypadkach może się tak zdarzyć Mój komputer nie rozpoznaje mojego telefonu komórkowegoo ile próbujesz w ten czy inny sposób, nie ma mowy, komputer nie kończy rozpoznawania telefonu komórkowego.

Pomysł jest prosty: podłączasz telefon przez kabel USB i powinien on rozpoznać go automatycznie, prawda? W niektórych przypadkach może się to zdarzyć i wtedy to stwierdzamy mój komputer nie rozpoznaje mojego telefonu.

Co zrobić, gdy mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego?

Jest to najprawdopodobniej spowodowane problemem związanym ze sterownikiem, co w rzeczywistości jest dość powszechne. Krótko mówiąc, jest to program, który służy aby komputer mógł rozpoznać telefon komórkowy;. Aby móc zainstalować sterowniki na komputerze, należy pobrać sterowniki od producenta telefonu komórkowego na komputer i zainstalować je.

Po zainstalowaniu sterowników będzie to po prostu kwestia ponownego uruchomienia komputera i to wszystko, powinien już rozpoznać telefon komórkowy. Jeśli łączysz się po raz pierwszy, instalacja i konfiguracja sterownika może zająć trochę czasu.

Mój komputer nie rozpoznaje mojego telefonu komórkowego

Jeśli masz problemy z dostaniem się Twój komputer rozpoznaje Twój telefon komórkowy, nie martw się, ponieważ rozwiązanie tego problemu jest dość łatwe. Możesz wypróbować dowolną z metod, które zostawię poniżej.

Uruchom ponownie: w wielu przypadkach najłatwiejsze jest rozwiązanie. Uruchom ponownie komputer i prawdopodobnie komputer zacznie rozpoznawać telefon.

Spróbuj zmienić kabel USB: Zwykle zdarza się, że kabel nie działa dobrze, bo jest uszkodzony, dzieje się coś normalnego. Spróbuj wypróbować inny kabel USB, jeśli nie używasz oryginalnego, powinieneś oczywiście go użyć.

Wypróbuj na innym komputerze: Możesz spróbować podłączyć urządzenie do innego komputera. Jeśli zostanie wykryty, wypróbuj inne wejście USB w komputerze, a jeśli nadal nie działa, masz problemy ze sterownikiem.

kierowcy: Musisz pobrać sterowniki na swój komputer. W tym celu najlepiej byłoby pobrać Samsung KIES, Motorola Device Manager, HTC Sync Manager, LG PC Suite itp. To oczywiście zależy od marki twojego urządzenia, będziesz musiał pobrać jeden lub drugi pakiet.

przywrócić system Windows. Byłaby to już ostatnia deska ratunku, możliwość przywrócenia komputera do poprzedniego stanu. Przywróć, zresetuj lub odzyskaj system Windows, jakkolwiek chcesz to powiedzieć. W przypadku, gdy komputer do niedawna rozpoznawał telefon, możesz spróbować zresetować sprzęt do tej daty, aby ponownie go rozpoznał.

A jeśli nic z tego nie działa?

Wtedy jedyną opcją, jaką masz, jest wymuszenie wykrycia sterowników. Czasami nawet jeśli sterowniki są już zainstalowane, system Windows odmawia ich wykrycia. Więc zmuśmy go do tego.

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odinstaluj wszystkie pakiety, które masz na swoim komputerze lub kierowców. Po tym uruchom ponownie komputer.
  2. Teraz podłącz urządzenie do komputera. W nim pojawi się komunikat, że sterowniki dla tego urządzenia są instalowane. Odczekaj kilka sekund, a następnie odłącz telefon komórkowy, aby zapobiec zakończeniu tego procesu, poczekaj trochę dłużej i ponownie podłącz telefon do komputera.
  3. Następnie otworzysz „Administrator urządzenia” z Panelu sterowania. W sekcji „Inne urządzenia” powinna pojawić się nazwa telefonu, który podłączyłeś do komputera z żółtym znakiem, co oznacza, że ​​nie ma zainstalowanych sterowników. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy i nacisnąć miejsce, w którym jest napisane Aktualizuj oprogramowanie sterownika….
  4. Otworzy się okno i musisz wybrać „Znajdź oprogramowanie sterownika na swoim komputerze” następnie wybierz „Wybierz z listy sterowników urządzeń na swoim komputerze” i teraz trwa.
  5. Następnie pojawia się lista urządzeń, musisz wybrać typ urządzenia. Jeśli masz telefon Samsung, powinieneś zobaczyć: Telefon SAMSUNG z systemem Androidna przykład.
  6. Teraz będziesz musiał wybrać sterownik urządzenia. Możesz wybrać ten, który uważasz za odpowiedni i po prostu nacisnąć Dalej. Wtedy powinieneś zobaczyć, że wszystko zostało zrobione pomyślnie.

aktualizacja telefonu z systemem Windows

Mój komputer nie rozpoznaje telefonu komórkowego w ADB i FastBoot

na wypadek, gdybyś chciał wysyłaj polecenia przez ADB I FastBoot ale wspomniany program nie rozpoznaje, że masz podłączone urządzenie z Androidem do komputera.

Musisz tylko sprawdzić, czy w Windows „Menedżer urządzeń” w Panelu sterowania znajduje się sterownik ADB z nazwą urządzenia, na przykład: „Interfejs Samsung Android ADB”.

Musisz wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie: twoje urządzenie z Androidem musi mieć włączone debugowanie USB, aby mogło zostać rozpoznane przez ABD. W przypadku pierwszego podłączenia telefonu komórkowego do komputera, na telefonie powinno pojawić się wyskakujące okienko z prośbą o uprawnienia do debugowania USB, należy je zaakceptować, aby zadziałało.

Jeśli nadal masz problemy ADB rozpoznaje twoje urządzenie. Jedyne, co musisz zrobić, to:

  1. Otwórz okno poleceń.
  2. Wpisz „adb kill-server” bez cudzysłowów, a następnie naciśnij Enter.
  3. Wpisz „abd start-server” ponownie naciśnij enter.
  4. Teraz sprawdź, czy Twoje urządzenie jest rozpoznawane, wpisując „urządzenia adb” i naciskając enter.

To by było wszystko. Chociaż może to być dość denerwujące mój komputer nie rozpoznaje mojego telefonu komórkowegoCoś, co przydarzyło się nam wszystkim w pewnym momencie. Pozytywną stroną jest to, że ma rozwiązanie, a jeśli jedno nie działa, zawsze możesz skorzystać z innego, aby uzyskać swoje Komputer rozpoznaje Twój telefon raz i na zawsze.

Jeśli po wykonaniu wszystkich tych czynności problemy będą się powtarzać, sugerujemy przywrócenie ustawień fabrycznych systemu Windows Phone, ale nie przed utworzeniem kopii zapasowej wszystkich ważnych plików, ponieważ zwykle powoduje to usunięcie wszystkich ustawień i plików telefonu komórkowego.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach, możesz również dowiedzieć się, dlaczego aplikacje zamykają się same i niespodziewanie na Windows Phone.

dołącz do naszego kanału telegram