Skip to content

Jak edytować utwór audio lub mp3 w GarageBand? (Przykład)

1 de luty de 2021

Edycja dźwięku w GarageBand może wydawać się czymś z innego świata, ale tak naprawdę to narzędzie do edycji oferuje wspaniałe udogodnienia do wykonania tego zadania. Jest to nie tylko wszechstronna aplikacja, ale może również obsługiwać wiele różnych formatów, głównie MP3, który z pewnością będzie przedłużeniem wyboru dla wielu.

Przed rozpoczęciem

Zanim będziesz mógł przeprowadzić edycję audio, musisz znać poprzednie procedury, takie jak otwieranie programu, tworzenie sesji i dodawanie pliku audio do programu.

Otwórz lub uruchom program

Oczywiście i zgodnie z oczekiwaniami wcześniej edytować dźwięk w GarageBand Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest otwarcie programu z pulpitu Maca lub z menu aplikacji. Znajdując słynną ikonę, reprezentowaną przez gitarę w jesiennych kolorach, możesz uruchomić program przez szybkie podwójne kliknięcie lub za pomocą skrótu dodatkowego kliknięcia.

Utwórz nową sesję

Teraz, jeśli program jest już otwarty, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest utworzenie nowej sesji Jak to się dzieje? Otwieram jedną z powyższych kart o nazwie „Archiwum”.

Wybierając tę ​​sekcję, zobaczysz, jak różne opcje są wyświetlane do wyboru, z których wybierzesz tę, która mówi „Nowy”A potem dalej „Nowy projekt muzyczny”. Teraz pozostaje tylko wybrać nazwę sesji, na przykład MP3, i zakończyć ten krok, wybierając przycisk w oknie z napisem „Stwórz”.

Wstaw plik audio

Następnie do móc edytować dźwięk w GarageBand, Po utworzeniu sesji możesz przeciągnąć plik multimedialny na główny ekran programu. Więc znajdź dźwięk, z którym chcesz pracować, w folderach na komputerze.

Po znalezieniu zmniejsz rozmiar okna, aby znacznie łatwiej było zobaczyć, gdzie zamierzasz je upuścić. Teraz przytrzymaj przycisk myszy, kliknij plik i rusz to do momentu pojawienia się okna danego programu, pojawi się ikona dodawania, a następnie zwolnij przycisk.

Rozpocznij edycję dźwięku w GarageBand

Teraz, po wykonaniu powyższych procedur, możesz nauczyć się podstaw edycji GarageBand, takich jak wycinanie zawartości, zmniejszanie szybkości dźwięku, rozmycie i ukrywanie zawartości ścieżki.

Wytnij zawartość audio

Dla przeciąć ścieżkę Podczas edycji dźwięku w GarageBand musisz przesunąć wskaźnik myszy do dowolnego z rogów, które są pokazane na pasku czasu i które reprezentują zawartość pliku. Gdy to zrobisz, pojawi się strzałka, za pomocą której możesz przeciągnąć ścieżkę, aby wyciąć dźwięk, można to zrobić z głównego lub końcowego rogu MP3.

Jeśli w dowolnym momencie wytniesz więcej treści niż chciałeś, nadal możesz rozpocząć odtwarzanie utworu i rozciągnąć go, aby odzyskać utracone elementy.

Rozmycie dźwięku

Jednym z najczęstszych efektów edycji dźwięków w tym programie jest rozmycie i można to osiągnąć, klikając strzałkę w dół znajdującą się w nazwie ścieżki.

Jak edytować dźwięk lub utwór mp3 w GarageBand

Wykonując tę ​​akcję, otworzysz polecenie „Regulacja głośności” audio. Wybierz tę opcję, aby utworzyć punkt przerwania, który można przesuwać w górę lub w dół. Spowoduje to zwiększenie i zmniejszenie głośności ścieżki w pewnym momencie utworu i możesz utworzyć dowolną liczbę punktów w pliku MP3.

Efekty śledzenia

Można je dodać za pomocą przycisku „Wyświetl lub ukryj informacje o utworze” znajdujący się w prawym dolnym rogu, a następnie naciśnij strzałkę obok „Detale”. W ramach tej opcji możesz dodać różne efekty, takie jak „Wyrównać„,”Kompresja„,”Zniekształcać”Oprócz szerokiej gamy efektów, które możesz dodać.