Skip to content

Jak edytować lub modyfikować makro w programie Excel – krok po kroku (przykład)

2 de luty de 2021

W ciągłym poszukiwaniu usprawnienia swojej pracy użytkownicy mogą się zastanawiać, czy jest to możliwe edytować makro w programie Excel.

I tak to jest to całkowicie wykonalne i niezbyt skomplikowane jak myślisz. Chociaż prawdą jest, że im więcej masz wiedzy i korzystasz z narzędzia, tym lepiej.

Teraz dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak modyfikować makro w arkuszu kalkulacyjnym, przedstawiamy dość bezpośredni przewodnik krok po kroku.

Makro

Zanim przejdziemy do edycji makra w programie Excel, najpierw omówimy metodę tworzenia tego elementu za pomocą języka Visual Basic, w której będzie on również edytowany.

Teraz, aby rozpocząć, musisz kliknąć kartę „Programista”Znajduje się w górnej części ekranu, w panelu głównym.

Następnie w sekcji „Kod”, Znajdujący się po lewej stronie przycisk o nazwie„Visual Basic”, Należy wybrać to drugie.

W konsekwencji otworzy się okno odpowiadające edytorowi, w którym w razie potrzeby zostanie wybrane w sekcji „Wstawić” element „Moduł”.

Następnie należy wkleić lub wpisać w oknie kod modułu, czyli kod makra, którego chcesz użyć. Aby poprawnie wykonać makro, będziesz musiał w trakcie pozostawania w oknie modułu nacisnąć klawisz „F5”.

Na koniec w oknie Visual Basic wybierz górną kartę „Archiwum„, A następnie kliknij”Zamknij i wróć do programu Microsoft Excel”.

Edytuj makro w programie Excel

Po utworzeniu i zastosowaniu makra, jeśli potrzebujesz lub chcesz je zmodyfikować, będzie to bardzo łatwe z poziomu Edytora Visual Basic.

Aby to osiągnąć, wystarczy przejść do zakładki „Programista”, Znajduje się u góry, na wstążce.

W tym będzie sekcja o nazwie „Kod„, Które zostanie wybrane przez kliknięcie opcji”Makra”Aby uzyskać wyskakujące okienko.

W ten sposób w tym ostatnim elemencie zostanie umieszczone pudełko „Nazwa makra”, Gdzie musisz wybrać makro, które chcesz edytować.

Następnie w prawym panelu zostanie podany w polu „Modyfikować„, Tak aby”Edytor Visual Basic”. Dzięki temu użytkownik może edytować makro w Excelu z poziomu tego narzędzia i bez problemu z programu.

Powtarzający się problem: karta Deweloper

Jest taka sytuacja, która przytrafia się wielu użytkownikom, którzy niedawno zaczęli korzystać z arkusza kalkulacyjnego lub tylko z prostymi funkcjami.

I to jest to, aby mieć dostęp do karty „Programista„I wszystkie polecenia związane z makrem w ogóle trzeba go aktywować.

Jest to dość szybkie i łatwe, a po wykonaniu tej czynności będzie już dostępne w górnym menu głównych opcji programu Excel.

Tak więc, aby mieć tę kartę, będziesz musiał otworzyć w górnej wstążce kartę „Archiwum”, Aktualizując się w ten sposób w kierunku odpowiedniego okna.

excel zielony i czarny

W tym panelu po lewej stronie ostatnia opcja o nazwie „Wybory”, Otwierając w ten sposób osobne okno z ogólnymi opcjami.

Spośród wszystkich przedstawionych zakładka na panelu bocznym przeznaczona do „Dostosuj wstążkę”, Co spowoduje wyświetlenie dwóch list.

W ten sposób możesz przejść do zlokalizowania i aktywowania „Programista”. Aby zapisać zmiany, naciśnij przycisk„Akceptować”.

Wreszcie, po powrocie do początkowego ekranu programu Excel lub pustego arkusza kalkulacyjnego, dołączona karta pojawi się teraz na górnej wstążce.

A w ramach tego wszystkie ustawienia i funkcje związane z makrem, podzielone na grupy, w których można tworzyć i edytować makro w Excelu.

Makra to świetne narzędzie Excela, które pozwala na zapisywanie wzorców już ustalonych dla zadania, a tym samym korzystanie z nich w innym czasie. Niektóre funkcje, które mogą wykonywać makra, to filtrowanie pól, tworzenie wykresów lub kopiowanie danych z jednego arkusza do drugiego. To tylko kilka z wielu dostępnych funkcji.

Jeśli pracujesz z makrami, powinieneś również wiedzieć, że możesz utworzyć osobistą książkę makr i ukryć ją, aby była tylko do użytku.

dołącz do naszego kanału telegram