Skip to content

Jak dowiedzieć się i odkryć, kto uzyskuje dostęp do mojego Facebooka i skąd go otworzyli

15 de Maj de 2021

Jeśli ostatnio zauważyłeś podejrzana aktywność na Twoim koncie na Facebooku; wiadomości, których nigdy nie wysłałeś, posty na ścianie kontaktów lub powiadomienia, których nigdy byś przysięgał, że nigdy nie otworzył. Z pewnością jest tak, że ktoś mógł wejść na Twój profil na Facebooku i używa go bez Twojej wiedzy.

Facebook to serwis społecznościowy, w którym większość użytkowników ma konto. Plik prywatność i stabilność na koncie w sieci społecznościowej. Nikt nie powinien polubić, że ktoś odwiedza ich profil na Facebooku.

Chociaż powszechnie wiadomo, że sieć społecznościowa Mark Zuckerberg To nie jest dokładnie ten, który działa najlepiej pod tym względem. Wystarczy spojrzeć na niedogodności, jakie mieli przez ostatnie dwa lata, skandal po skandalu.

Jak to zrobić w takich przypadkach, gdy uzyskują dostęp do Twojego konta na Facebooku

Wyjaśnimy, jak możesz sprawdzić, czy są ludzie, którzy wchodzą na Twój Facebook, używając rozszerzenia przegląd początku sesji. Dzięki temu możesz wiedzieć, skąd pochodzi każda osoba, a nawet wylogować się zdalnie, aby po rozpoczęciu sesji zamknąć ją na swoim urządzeniu. Możesz także zablokować czyjąś historię na Facebooku.

Wersja do użycia

W aplikacji mobilnej użyjemy rozszerzenia Wersja Androida, więc jest to system operacyjny najczęściej używany w wersji iPhone IOS ruchy do wykonania są prawie takie same.

Musisz wiedzieć, że na Facebooku istnieje kategoria, w której konfiguracja wszystkie loginy są widoczne który był na koncie. W ten sposób mogę dowiedzieć się, z jakiego urządzenia i skąd weszli na konto. Możesz wiedzieć, czy weszli na konto z miejsc lub sprzętu, których nie identyfikujesz. W ten sposób dowiemy się, że ktoś wszedł na Twoje konto.

Jak sprawdzić, kto wszedł na Twoje konto na Facebooku z komputera

Przede wszystkim na koncie facebookowym musisz naciśnij przycisk opcji który znajduje się nad prawą stroną, z ikoną strzałki skierowanej w dół. Następnie otworzy się menu opcji, a następnie kliknij opcję Ustawienia i prywatność, która pojawia się z ikoną koła zębatego.

W tym oknie otworzy się kolejne menu (to samo z opcjami), a następnie kliknij Ustawienia (również ikonę koła zębatego), które pojawia się jako pierwsze.

Otworzy się strona ustawień Facebooka. W tej części naciskasz tam, gdzie jest napisane Bezpieczeństwo i logowanie znalezione w lewej kolumnie. Następnie, które się otworzy, wybierz kategorię, w której się zalogowałeś. Tam możesz zobaczyć ostatnie urządzenia, na których sesja została otwarta, możesz także kliknąć Zobacz więcej, aby otworzyć zdefiniowaną listę.

Naciskając Zobacz więcej, możesz zobaczyć dokładną listę. Tam możesz sprawdzić, z jakiego komputera się zalogowałeś, skąd i kiedy. Jeśli najedziesz myszką na którykolwiek z nich, zobaczysz adres IP. Lokalizacja pomoże Ci rozpoznać, czy urządzenie należy do Ciebie, czy nie.

W przypadku lokalizacji lub typu urządzenia, którego nie rozpoznajesz, kliknij przycisk z trzema pionowymi kropkami po prawej stronie, aby otworzyć opcje. Otworzy się menu, w którym możesz wybrać opcję Wyjdź, aby wylogować się z tego urządzenia. jest też inna opcja Nie ty? dzięki temu dowiesz się, jak zmienić hasło na wypadek, gdybyś to nie był Ty.

telefon facebook społeczność

Jak sprawdzić, kto wchodzi na Twoje konto na Facebooku z telefonu komórkowego

Najpierw musisz nacisnąć przycisk menu w aplikacji mobilnej, w prawym górnym rogu ikona jest trzy kreski jedna nad drugą. Następnie naciskasz Ustawienia i prywatnośćnaciśnij Ustawienia. Następnie w sekcji Bezpieczeństwo i logowanie masz ikonę tarczy. Następnie przejdź do miejsca, w którym się zalogowałeś i kliknij Zobacz więcej, zobaczysz pełną listę, skąd i kiedy.

Takie sytuacje mogą w dłuższej perspektywie wpłynąć na dostęp do konta na Facebooku. Jeśli nie rozpoznajesz żadnego, kliknij plik ikona trzech kropek który jest po prawej stronie, aby otworzyć menu, w którym możesz naciśnij Wyloguj się dla tego urządzenia. Istnieje również opcja Chroń konto, która zawiera na przykład kroki, aby zmienić hasło.