Skip to content
Mac

Jak dostosować system Windows na moim MacBooku? – W prostych krokach

1 de luty de 2022

Kiedy pracujesz jako programista z systemu MacOS, często spędzasz godziny z otwartym oknem terminala, ponieważ stamtąd masz możliwość uruchamiać różne skrypty, które przekładają się na zadania lub konfiguracje, które zamawiasz do swojego systemu.

Jeśli nie będziesz zadowolony z kolorów i ogólnego wyglądu Twojego obecnego terminala, powiemy Ci, że są sposoby, w jakie możesz mieć niestandardowy interfejs, jeśli chcesz wiedzieć jak, czytaj dalej, a my od razu Ci powiemy.

Jak skonfigurować terminal macOS dla programistów?

Firma Apple była zaniepokojona tworzeniem najprzyjemniejsze wrażenia użytkownika, biorąc pod uwagę, że gusta i potrzeby każdej osoby są różne. Ponadto promują one indywidualność poprzez dostosowywanie systemu, od zmiany obrazu tła pulpitu lub ekranu mojego MacBooka po modyfikację wyglądu w terminalu.

Terminal OS X charakteryzuje się niezwykle podstawowymi białymi kolorami tła i czarnym tekstem, jednak wielu użytkowników odkryło, że korzyści z dostosowania i wykonania iTerm2, jeśli chcesz wiedzieć, jak aktywować go na komputerze Mac, teraz powiemy ci.

Zainstaluj Homebrew

Ty, jako zaawansowany użytkownik systemu operacyjnego, jesteś zwykle świadomy konfiguracji aspektów komputera, które pozwalają na wygodne wykonywanie codziennych zadań, być może wykonałeś już działania, takie jak dostosowanie górnego paska Findera, a teraz jesteś szukam sposobu na dostosowanie terminala. W tym celu musisz zacząć instalowanie menedżera pakietów homebrew.

instaluj motywy za pomocą wiersza poleceń

Przede wszystkim musisz mieć zainstalowany zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji firmy Apple, Xcode, jeśli go nie masz, otwórz tradycyjny terminal i wpisz polecenie „xcode-select – install”. Potem czas zainstalować Homebrew, w tym celu wpisujesz polecenie „/usr/bin/ruby -e „$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)”.

Znajdź i zainstaluj iTerm2

Teraz czas na instalację iTerm2, aplikacja o charakterystyce; zmiana koloru etykiet w zależności od aktualnego stanu każdej zakładki, wybór w inteligentny sposób, poprzez dwu- i trzykrotne kliknięcie, ustawienie Klawisza opcji jako klawisza meta oraz możliwość dostosowania określonego schematu kolorów, który jest czego szukamy w tym przypadku. Zaczynając od tego samego okna terminala, musisz wpisać „brew cask install iterm2”.

Zainstaluj ZSH i Oh-My-ZSH

Aby móc dostosować środowisko iTerm zarówno w źródłach, jak i motywach i oknach, musisz wykonać jeszcze kilka kroków, chodzi o zainstaluj wtyczkę Oh My-ZSH, co z kolei wymaga uprzedniego zainstalowania ZSH, poprzez wykonanie następującej instrukcji w terminalu „brew install zsh”. Teraz będziesz musiał wybrać kod pobierania w zależności od środowiska, dla Wget „sh -c „$(wget https://raw.github.com/ohmyzsh/ohmyzsh/master/tools/install.sh -O -)” , podczas gdy w Curl „sh -c „$(curl -fsSL https://raw.github.com/ohmyzsh/ohmyzsh/master/tools/install.sh)”

Znajdź, zainstaluj i dostosuj motyw

Dla wszystkich programistów system wiersza poleceń powłoki, ZSH, będzie znany, chociaż dzisiaj skupimy się na wykorzystaniu frameworka narzędziowego konsoli, Oh My Zsh, w dostosowywaniu motywu graficznego i instalowaniu wtyczek w naszym terminalu. ta wtyczka oferuje katalog ponad 150 tematów personalizacji.

  • Aby wyświetlić je w kolejności alfabetycznej i wybierz jedną ze swoich preferencji, przejdź do: https://github.com/ohmyzsh/ohmyzsh/wiki/Themes.
  • Następnie wykonaj w terminalu „open ~/.zshrc”, aby otwórz plik w edytorze tekstu.
  • Znajdź zmienną „ZSH_THEME” i edytuj go z nazwą motywu do wyboru, na przykład „ZSH_THEME=”agnoster””.
  • Teraz, aby dostosować wybrany motyw, musisz zamknij obecny terminal i otwórz iTerm2, przejdź do „Preferencje➝ Profile ➝ Kolory”, tam w prawym dolnym rogu znajdź przycisk „Wstępne ustawienia kolorów”, gdzie możesz wybrać paletę kolorów, którą lubisz.

instalacja motywu na Macbooku jest prosta

Jak korzystać z wiersza poleceń terminala mojego komputera Mac?

Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem MacOs, przede wszystkim kup MacBooka z oficjalnej strony Apple, w ten sposób możesz cieszyć się procesem w zaciszu swojego domu i mieć dostęp do korzyści i korzyści oferowane przez te urządzenia.

Na przykład wzmocniony i spersonalizowany terminal dostosowany do Twoich potrzeb. iTerm2 to alternatywa dla terminala, która pozwala na kilka dodatkowych funkcji, jeśli już ją zainstalowałeś, jest to dla Ciebie wygodne dowiedz się trochę więcej o tym, jak to działa, więc czytaj dalej.

Korzystanie z podstawowych poleceń

Istnieje seria podstawowe polecenia w iTerm2 które pozwalają ukryć MacBook Dock, uruchomić, nowy tag: command + t, zamknij tag: command + w, przełącz na pełny ekran: command + enter, wyszukaj: polecenie + f, podzielony w pionie ekran: command + d i ekran w poziomie podział: polecenie + przesunięcie + d.

Korzystanie z zaawansowanych poleceń

Dzięki iTerm2 możesz również uruchomić Zaawansowane funkcje szczególnie przydatne w Twoich zadaniach jako developer, a wśród nich Triggery, za pomocą których możesz skonfigurować radiatory dla słów kluczowych, Badge, który do każdego okna przypisuje znak wodny ułatwiający jego identyfikację, czy Escape-code, który pozwala skonfigurować akcje, gdy polecenie jest wprowadzane w określonym oknie.

dołącz do naszego kanału telegram