Skip to content

Jak dostosować mój profil lub tablicę na Facebooku oraz dodawać lub usuwać informacje

4 de marzec de 2023

Facebook to obecnie jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Najpierw musimy mieć konto na Facebooku, na później naucz się dostosowywać swój profil lub ścianę tej słynnej strony więc możesz wyciągnąć z niego jak najwięcej. Będziesz mógł nawiązywać nowe znajomości i kontaktować się ze wszystkimi znajomymi, aby spędzić przyjemne i zabawne chwile.

To na tej podstawie nauczyliśmy się wielu sztuczek związanych z Facebookiem, których naszym zdaniem nie należy ignorowaćdlatego w kolejnych linijkach poznasz kolejnego z nich.

Dzieje się tak, że wiele osób przestało odwiedzać tę sieć społecznościową, po części dlatego, że są zdenerwowani lub przynajmniej nie pociągają ich treści, które widzą na swoich ścianach, co najczęściej sprawdzamy.

Wielu z nas zna te sytuacje, w których mamy kontakty, które nie przestaną przesyłać zdjęć, udostępniania linków lub filmów, na których nam nie zależy, i musimy to wszystko znosić, nie mogąc wiele powiedzieć. I

tak przynajmniej sądzi większość naszych czytelników, ponieważ musisz to wiedzieć istnieją raczej proste sztuczki, aby dostosować swoją ścianę na Facebookudzięki czemu zobaczysz tylko te treści, które Cię interesują.

Dostosuj swoją ścianę na Facebooku

Tak jak można skonfigurować prywatność stanów na Facebooku, w ten sam sposób mamy samouczki, które pozwalają nam dostosować ścianę w tej sieci społecznościowej, a niektóre z nich przedstawimy poniżej.

Skonfiguruj posty, które pojawiają się na mojej tablicy na Facebooku

Zaczynamy więc od ogłoszenia i publikacje innych użytkownikówktóre niewątpliwie należą do treści, które mogą nam najbardziej przeszkadzać w takich przypadkach i na które na szczęście istnieje rozwiązanie:

 • Zaloguj się na swoje konto na Facebooku w taki sam sposób, jak zwykle
 • Gdy już się tam znajdziesz, przejdź do postów, których nie chcesz wyświetlać
 • Wybierz jeden i rozwiń zakładkę w prawym górnym rogu
 • Następnie kliknij Nie chcę tego widzieć, opcja, która zmniejszy częstotliwość otrzymywania tego typu postów
 • jeśli ty też chcesz uniknąć reklam, kliknij również Ukryj reklamy dla… lub aby dowiedzieć się więcej na ich temat w Dlaczego to widzę

Dzięki tym prostym krokom zapewnisz, że wiele z nich irytująca zawartość Twojej ściany przestanie się pojawiać.

Skonfiguruj publikacje naszych znajomych na Facebooku

Z drugiej strony, jeśli chcesz konfigurować publikacje, które pojawiają się u naszych znajomychmusisz pamiętać, że mechanika jest mniej więcej taka sama, chociaż ścieżka jest inna:

 • Zaloguj się na swoje konto na Facebooku w taki sam sposób, jak zwykle
 • Gdy już się w nim znajdziesz, idź do Posty, których nie chcesz, aby się pojawiały
 • Wybierz jeden i wyświetl kartę w prawym górnym rogu
 • Kliknij Ukryj publikację, jeśli nie chcesz jej widzieć
 • Z drugiej strony, jeśli nie zamierzasz widzieć więcej treści od tej osoby, musisz kliknąć Przestań obserwować…

Opcja zaprzestania obserwowania… jest jedną z najciekawszych opcji na Facebooku od czasów tej osoby Nie będziesz wiedział, że przestaliśmy widzieć Twoje posty, ponieważ nadal będziemy pojawiać się jako przyjaciele. Oczywiście, jeśli chcesz zobaczyć, co jest publiczne, musisz wejść na swój profil osobisty.

wymienić profil na facebooku

Dostosuj profil ściany na Facebooku

Wreszcie, nie chcieliśmy też przestać wspominać, co ma wspólnego z możliwością dostosować niektóre dodatkowe preferencje naszej ściany sieci społecznościowej Facebook jako platformy w ogóle.

W tym celu musisz wykonać następujące kroki:

 • Idź do Strona główna Facebooka
 • Przejdź do Preferencji kanałów informacyjnych
 • Będąc w środku, musisz skonfiguruj go tak, jak wolisz

Ten poprzedni krok będzie zależał od każdego użytkownika i może zająć dużo czasu. Teraz tak, kiedy skończysz dostosowywać swoje wrażenia z Facebooka dzięki poprzednim sztuczkom, jesteśmy tego pewni będziesz cieszyć się tą siecią społecznościową znacznie bardziejnawet do tego stopnia, że ​​ustawiłeś Facebooka jako stronę główną swojego komputera.

dołącz do naszego kanału telegram