Skip to content

Jak dostosować kolory o wysokim kontraście na klawiaturze Androida?

10 de luty de 2022

Najnowsze aktualizacje Androida dla urządzeń mobilnych oferują kilka opcji, które znacznie poprawiają wrażenia podczas korzystania z telefonów komórkowych. Nawiasem mówiąc, za każdym razem ten system poprawia się, jeśli chodzi o wydajność aplikacji, niezależnie od tego, czy są to aplikacje wewnętrzne, czy też pobierane.

Jednak wiele osób lubi wyróżniać klawiaturę telefonu, aby ułatwić pisanie, i jest to coś, co można dostosować w systemie Android. Wkrótce pokażemy ci jak stworzyć własny projekt wewnątrz klawiatury Androidjak zmienić motyw klawiatury na Androidzie i kilka innych rzeczy.

Jak stworzyć własny układ klawiatury na Androidzie?

Android ma swoje motywy co ma wspólnego ze skórkami i wyglądem telefonu. Jednak motywy, które Android daje do umieszczenia na klawiaturze, nie zawsze są tak dobre, jak te, które można znaleźć w aplikacjach.

Jeśli chcesz stworzyć własny projekt klawiatury mobilnej, możesz to zrobić na dwa sposoby: za pomocą aplikacji takiej jak Gboard i ustawienia telefonu komórkowego. Oba sposoby tworzenia własnego projektu klawiatury mają swoje zalety, a my je wyjaśnimy.

Instalowanie Gboard

Gboard to klawiatura Google. Daje to kilka różnych projektów, które pozwalają zmień układ klawiatury. Ponadto pozwalają również na wprowadzenie konkretnych zmian, których sam sobie zażyczysz. Możesz pobrać Gboard z samego Sklepu Play bez konieczności wydawania czegokolwiek.

Jeśli już masz pobrałeś aplikację Gboard na swój telefon komórkowyużyj następującego procesu, aby zmienić motyw swojego Androida:

 1. Przejdź do ustawień
 2. Wejdź w sekcję „System”, a następnie „Języki/Wejścia”
 3. Następnie wpisz „Klawiatura wirtualna”, a następnie „Gboard”
 4. Aby zakończyć, po prostu kliknij „Motywy”, wybierz ten, który chcesz, a jeśli nie, utwórz niestandardowy i zapisz zmiany

Niektóre telefony z Androidem zwykle wyświetlają błąd, który pozostawia komunikat „Klawiatura się zatrzymała”. Jeśli nie wiesz, ten problem z klawiaturą można rozwiązać bez konieczności oddawania telefonu komórkowego technikowi lub coś. po prostu musiałby dostosuj kilka rzeczy aby działało jak poprzednio.

poprzez ustawienia

Aby stworzyć własny projekt klawiatury, musisz również skorzystać z konfiguracji, a nawet przejdź do opcji gboard. Jednak wiele telefonów komórkowych może zmienić układ klawiatury, pobierając inny motyw dla urządzenia.

logo konfiguracji

Później pokażemy, jak pobrać nowy motyw na telefon z Androidem i jak nim zarządzać zmień układ klawiatury Twojego telefonu komórkowego. Przy okazji, gdy rozmawiasz i chcesz pisać szybciej, możesz używać klawiatury komputera z telefonem komórkowym.

To jest bardzo pomocne przy szybszym pisaniu. Chociaż może ci służyć nie tylko za pisz szybko podczas rozmowyale także wtedy, gdy trzeba popracować w szkole lub na uczelni.

W jaki sposób można zmienić motyw klawiatury w systemie Android?

Już na górze pokazujemy, jak zmienić motyw telefonu z Androidem za pomocą aplikacji Gboard w ustawieniach. Teraz wyjaśnimy jak zmienić styl klawiatury pobierając aplikację o nazwie SwiftKey, która pozwala zmienić wygląd klawiatury.

Przejść pobierz aplikację SwiftKey a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, które przedstawimy poniżej, aby zmienić motyw klawiatury na Androida:

 1. Otwórz aplikację SwiftKey
 2. Przejdź do sekcji „Języki”
 3. Wybierz język
 4. Następnie wybierz motyw lub styl, który ma mieć Twój telefon
 5. Aby zakończyć, wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba i zapisz zmiany

osoba pisząca na telefonie komórkowym

To najłatwiejszy i najszybszy sposób zmień styl klawiatury na Androidzie. Należy zauważyć, że jeśli podczas pisania przeszkadza Ci dźwięk klawiatury mobilnej, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje sposób, aby go wyciszyć lub wyłączyć na zawsze.

Jak aktywować klawiaturę o wysokim kontraście na Androidzie?

Jeśli chcesz, aby Twoja klawiatura miała wysoki kontrast, wszystko, co musisz zrobić, to dokonać zmian w ustawieniach wyświetlacza i tekst mobilny. Zobacz, jak to się robi:

 1. Wprowadź ustawienia mobilne
 2. Przejdź do miejsca, w którym jest napisane „Ekran/Tekst”
 3. Przestaw przełącznik na opcję „Wysoki kontrast” i voila, to by było na tyle.

Powyższe jest jedynym sposobem, aby umieść klawiaturę Androida w wysokim kontraście, ponieważ nadal nie ma wyłącznej opcji zmiany kontrastu telefonu komórkowego.

Jakie opcje kolorów klawiatury o wysokim kontraście ma system Android?

klawiatura androida brak opcji wysokiego kontrastu, ale opcja umieszczenia całego tekstu na ekranie z wysokim kontrastem ma pewne dostosowania. Oznacza to, że z regulacji ekranu można dostosować kontrast.