Skip to content

Jak dodawać muzykę do filmów TikTok — nadaj rytm swoim postom

29 de wrzesień de 2021

Tiktok jest obecnie szeroko stosowaną aplikacją, który ma różne funkcje do rozrywki ludzi, a wśród tych funkcji jedną z najważniejszych jest dodawanie muzyki do filmów. W tym artykule dowiesz się, jak dodać muzykę do swoich filmów TikTok, aby nadać swoim publikacjom dużo rytmu.

Czy mogę dodać zewnętrzną muzykę do moich filmów TikTok?

Tak, platforma Tiktok pozwala użytkownikom prześlij własne utwory, aby stały się częścią Twoich filmów. Jest to bardzo proste, zarówno w przypadku telefonów z systemem operacyjnym iOS, jak i Android.

Należy zauważyć, że TikToks z utworami, które przesyłasz, musi być zgodny z prawami autorskimi, aby w ten sposób przestrzegać zasad społeczności, które ma tiktok, a tym samym uniknąć niedogodności, takich jak zawieszenie konta. Więc tutaj powiemy Ci kroki, które musisz wykonać, aby dodaj zewnętrzną muzykę do TikToki że te filmy nie mają żadnego problemu autorskiego.

Pierwszy krok, który musisz zrobić jest nagranie wideo za pomocą kamery telefonu osobistego, a film musi mieć w tle klip muzyczny. Jednym ze sposobów na ustawienie muzyki w tle jest użycie funkcji nagrywania ekranu, podczas gdy utwór, który nie ma żadnego zastosowania, powinien być odtwarzany.

Pod koniec poprzedniego kroku zaleca się edytuj wideo z muzyką w tle z dowolną aplikacją edycyjną. Możesz dodać efekt, aby wyciąć tylko fragment lub kawałek, który ci się podoba.

Po przygotowaniu nagrania możesz wybrać wideo lub tylko dźwięk lub muzykę. Co następuje to opublikuj to na Tiktok aby w ten sposób wykorzystać go w kreacjach innych filmów. Aby opublikować go na Tiktok, wykonaj następujące kroki:

  1. Znajdź aplikację Tiktok na swoim telefonie komórkowym i otwórz ją.
  2. Po otwarciu aplikacji na dole kliknij sekcję, aby nagrać wideo który jest reprezentowany przez ikonę plus +, to tak, jakbyś tworzył wideo.
  3. Następnie musisz przejść do części z napisem dźwięk znajdującej się na górze.
  4. W rogu po prawej stronie nowej zakładki kliknij na moje dźwięki, potem pozostaje tylko znaleźć materiał, który właśnie nagrałeś do wykorzystania w nowej treści.
  5. To dzieło po opublikowaniu w Tiktok, każdy może użyć go do swoich treści, oczywiście, jeśli nie prześlesz wideo w trybie prywatnym, ponieważ w trybie prywatnym inne osoby nie będą mogły zobaczyć twoich TikToksów.

dodaj muzykę do filmów tiktok

Jaki jest najłatwiejszy sposób dodawania muzyki do filmów TikTok?

Jeśli myślisz o tworzeniu treści dla TikTok lub po prostu robieniu filmów dla zabicia czasu, ale nie wiesz, jak dodać muzykę do tych filmów, zrobienie tego jest zbyt proste i tutaj w tym artykule Powiemy Ci, jak możesz dodać muzykę na Tiktok. Wybierasz tylko ten, który uważasz za najłatwiejszy

Galeria Muzyka

Wcześniej wyjaśniliśmy, w jaki sposób zewnętrzna muzyka jest dodawana do twoich filmów TikTok, czyli z galerii, i możesz zauważyć, że wymaga to pewnych kroków, w tym edycji za pomocą innych aplikacji. Nie jest to jednak aż tak skomplikowane, ale dla wielu osób może być nieco nużące. Jeśli lubisz wprowadzaj innowacje dzięki nowej muzyce lub dźwiękom w TikTok. Na przykład wytnij dialog z filmu i dodaj go. To będzie dla Ciebie najlepsza opcja.

logo tiktok

Dodaj dźwięk

Drugim sposobem dodawania muzyki do filmów tiktok jest ta sama aplikacja, co oznacza, że ​​nie wymaga edycji przez inne aplikacje zewnętrzne, takie jak poprzednia, więc aby dodać muzykę dostępną na platformie tiktok, wystarczy postępować następujące kroki:

Szczególnie Muzykę można dodać na dwa sposoby który jest dostępny w TikTok, a tutaj wyjaśnimy oba.

Pierwsza metoda to skorzystanie z paska wyszukiwania lub wybranie z listy, którą pokazuje tiktok, następnie pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to otworzyć aplikację tiktok z telefonu i zalogować się, w tym celu należy utworzyć własne konto.

Po otwarciu kliknij przycisk, aby nagrać wideo, które, jak już wspomnieliśmy, znajduje się na dole ekranu i jest reprezentowane przez symbol plusa +, u góry Zobaczysz opcję dodania dźwięku, kliknij go.

Następnie otworzy się okno, w którym pojawi się pasek wyszukiwania do wpisania nazwy muzyki. A poniżej lista z muzyką, która jest w trendzie w tym czasie, gdy znajdziesz muzyka lub dźwięk według własnych preferencji wystarczy go kliknąć i voila, możesz nagrać swój film na tiktok.

Druga metoda dodawania muzyki do filmów TikTok używa dźwięku innych użytkowników, to znaczy, że jeśli zobaczysz film innej osoby, na dole zawsze pojawi się odniesienie do muzyki, której ta osoba użyła w swoim filmie, a jeśli chcesz zastosować ją również do swojego filmu, po prostu kliknij odwołanie , który reprezentuje mały dysk.

Co muszę zrobić, aby właściwie dopasować muzykę w TikTok do moich filmów?

Jeśli tworzysz własny dźwięk i chcesz dodać go do nagranego już filmu, musisz dokonaj małej korekty aby film był w lepszym stanie, a tym samym był bardziej atrakcyjny dla innych użytkowników. Tutaj zostawimy Ci ustawienia, dzięki którym Twój film będzie najlepszy.

nagrywaj filmy taneczne z muzyką na tiktok

Przeciągnij oryginalną kontrolę dźwięku

Nagranie filmu z nieprzyjemnymi dźwiękami w tle sprawi, że Twój film będzie mniej atrakcyjny dla innych osób i dlatego nie dostaniesz wielu wyświetleń. Jeśli więc wgrywasz film, ale zamierzasz dodać do niego inną muzykę, zalecamy przeciągnięcie paska oryginalnego dźwięku i w ten sposób nie będzie on słyszalny, a tym samym nowy dźwięk będzie słyszany znacznie lepiej .

Aby dokonać tych zmian, wystarczy zlokalizować suwak, który znajduje się u góry, a konkretnie w prawym rogu.

Dostosuj ścieżkę dźwiękową zgodnie z wideo

W TikTok, kiedy wgrywasz lub dodajesz muzykę zapisaną w telefonie, zawsze dodaje pierwsze 15 sekund dźwięku, a często fragment, którego potrzebujemy, jest znacznie później lub prawie na końcu. Następnie, musisz dostosować ścieżkę dźwiękową do konkretnego momentu, w którym chcesz być słyszany w filmie.

W tym celu musisz przyciąć dźwięk przed jego opublikowaniem, opcja przycinania znajduje się u góry ekranu, tylko miejsca, od których chcesz rozpocząć muzykę, do miejsca, w którym chcesz się kończyć.

Ile utworów mogę dodać do moich filmów TikTok?

TIK Tok pozwala na dodanie tylko jednego utworu na wideoJednak ta piosenka może być mieszanką dwóch lub więcej piosenek, ale musisz pamiętać, że czas trwania filmów na tiktok jest bardzo krótki, od 15 sekund do nawet 60 sekund. Tak więc, jeśli chcesz umieścić miksturę, oblicz czas trwania każdego dołka.

Należy zauważyć, że ty możesz twórz własne miksy za pomocą aplikacji innych firm, których jest wiele dostępnych na telefony lub komputery. Aby opublikować je na tiktok, musisz wykonać te same kroki, które wspomnieliśmy powyżej, możesz również użyć miksów stworzonych przez innych użytkowników.