Skip to content

Jak dodać nowe pole wyszukiwania w Google Chrome — pełny samouczek

17 de wrzesień de 2021

Google jest jedną z najlepszych przeglądarek internetowych i jest najbardziej znaną i wybieraną przez internautów, ta potężna przeglądarka robi to wiele zmian w jego działaniu, zmiany, dzięki którym przeglądanie w Google jest lepsze i szybsze.

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Google Chrome, w tym artykule zobaczysz, jak dodać nowe pole wyszukiwania w tej przeglądarce, chociaż prawdą jest, że możesz wyszukiwać po prostu wpisując tekst w pasku adresu, pokażemy Ci inną opcję, aby to osiągnąć.

Procedura ustawiania Google jako mojej domyślnej wyszukiwarki

Jeśli postanowisz od teraz ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę, każdy link lub link, który otworzysz, zostanie automatycznie wykonany przez Google Chrome.

Zobaczmy, jaka jest procedura, aby ta potężna przeglądarka stała się wyszukiwarką. Aby ustawić Google jako wyszukiwarkę, wystarczy:

  1. Na komputerze otwierasz Google. Kliknij 3 kropki w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się menu, poszukaj Ustawienia.
  2. W części o nazwie Wyszukiwarka zobaczysz kolejną opcję o nazwie Wyszukiwarka używana w pasku adresu, wystarczy kliknąć strzałkę. Wybierz nową domyślną wyszukiwarkę, w tym przypadku Chrome.

W przypadku chęci ustaw Google jako wyszukiwarkę na telefonie są to kroki:

  1. Na telefonie, jeśli nie masz aplikacji, pobierz Chrome i zainstaluj ją, otwórz aplikację Chrome. Po prawej stronie zobaczysz 3 punkty, kliknij je.
  2. W sekcji Konfiguracja podstawowa, zobaczysz Wyszukiwarkę. Naciśnij Wyszukiwarka i możesz wybrać ten, który chcesz.

dodaj nowe pole wyszukiwania google

Jaka jest główna funkcja pól wyszukiwania w Google Chrome?

Funkcją pól wyszukiwania w Google Chrome jest oferowanie ludziom, najszybszy sposób na znalezienie tego, czego chcą na stronie internetowej lub w aplikacji, za pośrednictwem AdSense. Pola wyszukiwania podają również sugestie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wyszukiwanie jest bardziej precyzyjne.

Pola wyszukiwania w Google pomagają automatycznie wyświetlać pole wyszukiwania dla Twojej witryny, gdy Twoja witryna pojawia się wśród wyników wyszukiwania. Możesz dostosuj pole wyszukiwania i dodaj go do swoich stron, w ten sposób ludzie, którzy wpisują to, czego chcą szukać w sieci, mogą przeprowadzić wyszukiwanie w Twojej sieci.

Jak dodać nowe pole wyszukiwania do Chrome?

Istnieje kilka opcji dodania nowego pola wyszukiwania do Chrome, jednym ze sposobów jest użycie paska adresu URL, do którego wystarczy wpisać tekst. Teraz dla tych, którzy nie lubią tej opcji, mogą skorzystać z rozszerzenia Google Chrome, takiego jak SearchBar. Dzięki temu rozszerzeniu możesz korzystać z ulubionych wyszukiwarek. Jest łatwy w użyciu, wystarczy pobrać SearchBar i poczekać na jego instalację. SearchBar ma najlepsze funkcje, jakie oferuje pasek Google. Dodaj wiele dodatkowych opcji wyszukiwarki.

Już zainstalowany SearchBar zobaczysz przycisk Pokaż / ukryj pasek wyszukiwania Na pasku narzędzi wystarczy nacisnąć ten przycisk, a w ten sposób rozszerzenie zostanie dodane do paska wyszukiwania poza przeglądarką. Teraz możesz wyszukiwać strony za pomocą pola pod paskiem adresu, wpisać frazę, którą chcesz wyszukać i wybrać silnik, za pomocą którego chcesz wykonać akcję.

Jeśli chcesz dodać wyszukiwarkę, wystarczy otworzyć ją w przeglądarce i kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję dodania do SearchBar w menu kontekstowym.

Możesz wprowadzić pewne zmiany lub ustawienia w wyszukiwaniu, które przeprowadzasz w przeglądarce Google. Niektóre konfiguracje, które możesz zrobić: Filtry Safe Search pomagają odfiltrować treści dla dorosłych z wyników wyszukiwania. Szukaj z autouzupełnianiem, możesz wyszukiwać szybciej, co chcesz. Poprzednie wyszukiwania, dzięki tej konfiguracji będziesz mógł sprawić, że Twoje wyszukiwania będą bardziej spersonalizowane, szybsze, a rekomendacje będą bardziej przydatne.