Skip to content

Jak dodać Google Family Link do szkolnego konta dziecka | Krok po kroku

19 de listopad de 2021

Dzięki Google Family, aplikacji opracowanej przez firmę Google, rodzice mogą uniemożliwić swoim dzieciom oglądanie określonych rodzajów treści o charakterze jednoznacznie seksualnym, używanie aplikacji zawierających przemoc lub robienie innych nieodpowiednich rzeczy za pomocą telefonu komórkowego. Aby mieć dostęp do wszystkiego, co robi Twoje dziecko z aplikacji Rodzina Google Połączyć, ważne jest, aby dodać aplikację do szkolnego konta swoich dzieci.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z Family Link, to normalne, że nie wiesz, jak dodać szkolne konto swoich dzieci. Nie martw się jednak, co wyjaśnimy poniżej jak założyć konto dla dorosłych Aby zarządzać urządzeniem dziecka, jak zsynchronizować konto dziecka z kontem Google Family. I jak dodać nowe konto szkolne z Family Link.

Co należy zrobić, aby skonfigurować konto osoby dorosłej do zarządzania urządzeniem dziecka?

Za każdym razem, gdy Google aktualizuje aplikację Family Link, procedura zakładania konta jako osoba dorosła nieco się zmienia. Jednak jedyne, co możemy Ci tutaj pokazać, to sposób, w jaki możesz się udać skonfiguruj dane, które będzie zawierać Twoje konto Google Family.

 1. Wejdź do aplikacji Family Link
 2. Poszukaj opcji o nazwie „Zarządzaj ustawieniami”
 3. Następnie przejdź do sekcji „Ustawienia prywatności”
 4. Następnie przejdź do „Szczegóły konta”
 5. Kiedy tam dotrzesz, będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami podanymi przez aplikację, aby dostosować dane konta

To byłoby wszystko procedura dla skonfiguruj dane swojego konta. Teraz, jeśli chcesz cieszyć się wszystkimi nowymi funkcjami tej wspaniałej aplikacji do kontroli rodzicielskiej, musisz przejść do Sklepu Play, aby ją zaktualizować.

Jaka jest procedura łączenia konta dziecka z profilem Google Family Link?

W poprzednim akapicie procedura, którą należy zastosować do: założyć konto Google Family a tym samym być w stanie zarządzać urządzeniem mobilnym dziecka. Teraz ważne jest, aby wiedzieć, jaka jest procedura łączenia konta osoby dorosłej z profilem Google Family Link Twojego dziecka.

 1. Weź swój telefon
 2. Wprowadź ustawienia mobilne
 3. Przejdź do sekcji „Konto”
 4. Naciśnij opcję „Dodaj konto”
 5. Zarejestruj konto Google dziecka
 6. Wskaż, że jesteś jego mamą lub tatą
 7. Na koniec postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, które Google da Ci, aby skonfigurować to urządzenie w Family Link

Po skonfigurowaniu konta możesz zacząć od aktywacji lub dezaktywacji kontroli rodzicielskiej w Google Play, a następnie wypróbować ją z innymi aplikacjami. Kiedy już wiesz, jak blokować dostęp do aplikacji, możesz również spróbować treści z platform streamingowych jak Disney+, Netflix itp.

Jak dodać nowe konto szkolne w Google Family Link?

logo rodzinnego linku google

Kiedykolwiek chcesz Dodaj jeden nowe konto szkolne z Google Family Link Aby wiedzieć, z jakich aplikacji może korzystać Twoje dziecko, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zabierz telefon swojego dziecka
 2. Pobierz aplikację Family Link
 3. Wybierz swojego syna
 4. Naciśnij ikonę trzech leżących pasków
 5. Wybierz opcję „Dodaj konto szkolne”
 6. Wpisz konto rodzicielskie, którego zawsze używasz w aplikacji Google Family
 7. Wpisz adres e-mail używany przez instytucję edukacyjną, który został przekazany Twojemu synowi lub córce, a także wprowadź hasło
 8. Skorzystaj z litery wszystkich instrukcji aplikacji i zakończ dodawanie konta szkolnego swojego syna lub córki

Należy zauważyć, że oprócz odblokowywania aplikacji zawierających przemoc, bardzo ważne jest, aby nauczyć się blokować strony z treściami dla dorosłych w telefonie komórkowym dziecka. To jest coś, co zawsze rodzice są często pomijani. Ponieważ nie możesz zablokować Google Chrome, ponieważ stamtąd wyszukują zadania szkolne. Za pomocą przeglądarki możesz uzyskać dostęp do stron dla dorosłych, a jeśli wcześniej je zablokujesz, nie będziesz mieć komplikacji.

Jak dodać konto Google Family Link do Classroom?

Metoda dla Dodaj swój Konto Google Family Link Klasa została wyjaśniona w poprzednim podtemacie. Musisz zabrać telefon komórkowy swojego dziecka z aplikacją Family Link i wybrać swoje dziecko:

 • Dodaj nowe konto szkolne
 • Załóż konto rodzicielskie, którego używasz
 • Wpisz adres e-mail i hasło instytucji edukacyjnej, w której uczy się Twój syn lub córka
 • Zakończ postępując zgodnie z instrukcjami wskazanymi w aplikacji

logo klasy google

Dlaczego nie mogę dodać mojego konta Family Link do konta Twojego dziecka i jak to naprawić?

Wiele razy, kiedy próbujesz dodaj swoje konto Family Link do telefonu Twojego dziecka, aby zarządzać jego aplikacjami, będziesz mieć problemy. W momencie, w którym to się stanie, powinieneś spróbować co najmniej trzech rzeczy:

 • Sprawdź swoje łącze internetowe
 • Korzystaj z najnowszej wersji Google Family Link
 • Upewnij się, że poprawnie wpisałeś wszystkie dane

dołącz do naszego kanału telegram