Skip to content

Jak czyścić głośniki telefonu komórkowego po zamoczeniu — usuń wodę z jego wnętrza

9 de grudzień de 2021

Urządzenia mobilne są narażone na różne źródła zagrożeń, biorąc pod uwagę jego rolę dla użytkowników. Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z dostępnych opcji, gdy urządzenie wejdzie w kontakt z wodą, a nawet kurzem. Ponieważ w większości przypadków kontakt z tymi środkami jest nieszkodliwy, niektóre części urządzenia mobilnego mogą zostać trwale naruszone, jeśli nie podejmiesz natychmiastowych działań.

Co możesz zrobić, jeśli Twój telefon komórkowy dostanie się wody?

Konieczne jest podjęcie pewnych środków ostrożności podczas korzystania z urządzenia mobilnego na plaży, w basenie lub nawet w łazience, ponieważ bliskość wody może mieć wpływ na niektóre elementy, jeśli telefon zetknął się i ulegnie zamoczeniu. W każdym razie, gdy telefon zmoczy się, będziesz musiał działać natychmiast.

  1. Sprawdź, czy jest wyłączony: Połączenie między baterią a urządzeniem może spowodować poważne problemy w sprzęcie w przypadku transferu zasilania. Wtedy będziesz musiał wyłączyć urządzenie, jeśli jest włączone i starać się nie włączać go w procesie weryfikacji.
  2. Oddzielne zdejmowane elementy: Musisz wyjąć baterię, jeśli jest wymienna, a także wszelkie inne gniazda, które można usunąć. Możesz usunąć gniazda kart SIM i SD, aby wilgoć, która dostała się do tych sekcji, wysychała szybciej.
  3. Kontynuuj suszenie urządzenia: Na tym etapie należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ niewłaściwa obsługa urządzenia może pogorszyć sytuację. Używaj bawełnianej chusteczki i unikaj używania wszelkiego rodzaju tkaniny, która pozostawia kłaczki lub papier. Delikatnie potrzyj każdą część urządzenia i każdy rowek, który został usunięty z urządzenia.
  4. Usuń pozostałą wilgoć: Urządzenie można zanurzyć w ryżu, płatkach owsianych, żwirku dla kota lub żelu krzemionkowym. Każdy z tych materiałów ma właściwości chłonne, więc pozostawienie urządzenia w stanie spoczynku na około 48 godzin wystarczy. Jeśli chcesz skorzystać z suszarki do włosów, nie używaj jej z gorącym powietrzem ani nie wystawiaj urządzenia na działanie prądu przez dłuższy czas. W przeciwnym razie możesz uszkodzić wewnętrzne elementy telefonu.
  5. Włącz telefon: Po ponownym wprowadzeniu każdego komponentu telefonu musisz przystąpić do włączania telefonu. Jeśli to się powiedzie, możesz wykonać test na urządzeniu za pomocą aplikacji innej firmy, aby ocenić, czy nie ma uszkodzeń wewnętrznych. Jeśli telefon się nie włącza, musisz skontaktować się z serwisem technicznym, aby ocenić dostępne opcje.

Jaka strona internetowa może pomóc w wydmuchaniu kurzu lub wody z głośników?

Głośniki urządzenia są jednym z punktów dostępowych, które mogą zostać najbardziej uszkodzone przez kurz lub cząsteczki wody, gdy telefon się zamoczy. Mimo, że urządzenie jest odporne na zanurzenie w wodzie, konieczne jest usunięcie nadmiaru, który pozostał na telefonie.

Wejdź do naprawy myspeakers

Interfejs tej strony internetowej oferuje opcje czyszczenia, które wydalają wszelkie cząsteczki wody lub kurzu który zaimpregnował głośniki telefonu. Gdy uzyskasz dostęp do fixmyspeakers, znajdziesz przycisk, aby rozpocząć odtwarzanie dźwięku, który wyrzuci cząsteczki z głośników.

Dźwięk, który ta strona przechowuje w swojej domenie internetowej, umożliwi wibracjom głośnika tworzenie pęcherzyków powietrza, które wyrzucają wszelkie cząsteczki, które blokują wyjście dźwięku w urządzeniu; gdy jest to spowodowane przez brud lub bąbelki wody.

mokry telefon

Jakich aplikacji możesz użyć do czyszczenia głośników?

Możesz użyć aplikacji opracowanych przez inne firmy, aby usunąć wszelkie cząsteczki kurzu, a także wodę, która mogła zgromadzić się w głośnikach telefonu. Nawet jeśli masz wątpliwości co do wodoodporności telefonu, musisz zadbać o zachowanie integralności urządzenia, gdy zostało wystawione na działanie kurzu i wody.

Na Androida: czyszczenie głośników

Ta aplikacja wykorzystuje dźwięk o niskiej częstotliwości, który organizować wibracje głośnika aby wyrzucały wszelkie cząstki utknięte w rowkach, czy to wodę, czy kurz. Środek do czyszczenia głośników jest dostępny w Sklepie Play i możesz użyć trybu ręcznego lub automatycznego trybu czyszczenia, w zależności od tego, jak wolisz ustawić program czyszczenia.

telefon komórkowy zanurzony w wodzie

Na iPhonie: Sonic

Ta aplikacja odtwarza serię dźwięków w niskich częstotliwościach, aby skutecznie usunąć wszelkie cząstki, które zasłaniają głośniki. Wskazania aplikacji Sonic są dość specyficzne, więc po wejściu do aplikacji interfejs pokaże Ci każdy krok, który musisz wykonać.

Po rozpoczęciu odtwarzania dźwięku częstotliwość będzie się zmieniać w miarę upływu czasu. Aby wytworzyć odpowiednie wibracje, aby usunąć cały kurz i wodę z przenośnych głośników.