Skip to content

Jak chronić telefon komórkowy przed hakerami lub cyberatakami | Zobacz, jak to się robi

24 de czerwiec de 2021

Czy mogę chroń mój telefon przed hakerami? Jak chronić moje dane mobilne przed cyberzagrożeniami? Co się stanie, jeśli nie ochronię swojego telefonu komórkowego? Jakie kroki należy wykonać, aby chronić moje informacje przed hakerami w Internecie?

W telefonie komórkowym można zapisać wszystkie podstawowe i istotne dane z życia danej osoby. Od numery kont bankowych, ważne daty, dokumenty biznesowe lub zdjęcia.

Ze względu na wszystkie informacje, które można przechowywać w telefonie, konieczne jest zwiększenie jego prywatności i bezpieczeństwa. W ten sposób możesz być bezpieczny, chronić każde ze swoich danych i uchronić się przed atakami komputerowymi.

To bardzo powszechne przeczytaj wiadomości o cyberatakach, gdzie każdy haker może uzyskać prywatne informacje. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy nauczyć Cię, jak w prostych krokach chronić swój telefon komórkowy przed hakerami lub zagrożeniami.

Wskazówki dotyczące ochrony telefonu komórkowego przed hakerami lub zagrożeniami

Istnieje kilka sztuczek chroniących urządzenie mobilne przed hakerami lub zagrożeniami, w ten sposób możesz chronić informacje znajdujące się na telefonie komórkowym, a tym samym zachować bezpieczeństwo. Niektóre z tych wskazówki dotyczące ochrony urządzenia mobilnego to:.

  • Możesz używać aplikacji takich jak silny generator haseł dostarczany przez słynną przeglądarkę Google Chrome. W ten sposób wszystkie Twoje hasła będą miały wysoki poziom bezpieczeństwa i będą mniej narażone na zagrożenia ze strony hakerów.
  • Pobieraj aplikacje tylko z usługi takie jak Google Play. Pobieranie aplikacji APK może być niezwykle kuszące, jednak mogą one pochodzić z witryn o wątpliwym pochodzeniu. Pobieranie aplikacji z usług takich jak Google Play to najlepsza opcja, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia mobilnego.

Dodatkowe wskazówki dotyczące ochrony telefonu komórkowego przed hakerami lub zagrożeniami

Jeśli chcesz zoptymalizować bezpieczeństwo swojego urządzenia mobilnego, aby chronić je przed hakerami lub zagrożeniami, przedstawiamy szereg dodatkowych wskazówek:

  • Użyj antywirusa na swoim urządzeniu mobilnym. Istnieje wiele programów antywirusowych, które można pobrać ze sklepu Google Play, które mogą chronić Twój telefon komórkowy przed każdym wirusem, który może umożliwić cyberatak.
  • Monitoruj i kontroluj uprawnienia każdej z aplikacji znalezionych w telefonie komórkowym. Sprawdź strony, do których mają dostęp. Jeśli nie widzisz, że aplikacja musi mieć dostęp do danych, takich jak Twoje kontakty lub dokumenty, ogranicz jej uprawnienia.
  • Używaj podobnych haseł lub jest to niezwykle powszechne, szczególnie dla osób, które mają tendencję do łatwego zapominania.

Jak chronić swój telefon komórkowy przed hakerami

Pierwszym krokiem do ochrony telefonu komórkowego przed hakerami lub cyberzagrożeniami jest aktualizacja oczekujących aplikacji. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego konieczna jest aktualizacja oczekujących aplikacji? Jak mogę chroń mój telefon przed hakerami i zagrożeniami aktualizować oczekujące aplikacje?

Dostawcy aplikacji, tacy jak WhatsApp, Instagram, Facebook lub jakakolwiek inna aplikacja, zwykle generują poprawki. Te poprawki pozwalają zachować bezpieczeństwo urządzenia mobilnego przed jakimkolwiek atakiem lub zagrożeniem.

Bez aktualizacji aplikacji łatki bezpieczeństwa nie spełnią swoich funkcji. Dzięki temu będzie łatwiej aby haker mógł uzyskać dostęp do kradzieży informacjiponieważ znajdzie słabość w telefonie komórkowym.

Podobnie aktualizacja oprogramowania urządzenia mobilnego, niezależnie od jego marki, czy Android czy iOS, może pomóc w ochronie urządzenia mobilnego. Działa tak samo jak aplikacje, duże marki, takie jak Samsung, Xiaomi czy Motorola, aktualizują swoje łatki w każdej nowej wersji.

chroń mój telefon przed hakerami

Zaktualizuj aplikacje

To bardzo ważna procedura chroniąca nasz telefon przed włamaniami. Aby ułatwić ten proces, możemy włącz opcję aktualizacji wszystkich oczekujących aplikacji iw ten sposób oszczędzicie nam pracy samodzielnego robienia tego.

Pierwszy udaliśmy się do Sklepu Play naszego urządzenia mobilnego w przypadku posiadania systemu operacyjnego Android. Wybieramy opcję Moje aplikacje i gry, pojawi się szereg kategorii. Musisz wybrać jedną zatytułowaną aktualizację. Po tym będziesz mógł wyświetlić wszystkie aplikacje dostępne do aktualizacji. Wystarczy kliknąć opcję zaktualizuj wszystko i to wszystko, zostanie to zrobione automatycznie.

Dla użytkowników z urządzeniem iPhone procedura jest również dość łatwa. To tylko konieczne wejdź do App Store. Na dole ekranu naciśnij opcję Aktualizacje lub Aktualizacje Wszystkie te, które wymagają aktualizacji zostaną podświetlone niebieskim kółkiem. Wybierz opcję aktualizacji wszystkich, a proces natychmiast rozpocznie się.

Unikaj sieci publicznych

Unikaj łączenia się z publicznym Internetem lub sieciami Wi-Fi. Niezwykle często dochodzi się do miejsca, takiego jak kawiarnia lub cyberprzestrzeń, i łączy się z publiczną siecią internetową. To jedna z najgorszych decyzji, jakie można podjąć, w ten sposób każdy, kto jest podłączony do tej samej sieci, będzie miał dostęp do Twoich danych

Idea sieci publicznej okazuje się dość przystępna dla użytkowników, ale nie ufaj, że jest to jeden z najczęstszych sposobów hakerów, ponieważ nie wymagają one żadnych zabezpieczeń. Haker może natychmiast pozostań między siecią publiczną a użytkownikiem. W ten sposób masz ważne informacje o Tobie, takie jak numer karty kredytowej, adres e-mail, sieci społecznościowe, a nawet dane Twojej firmy.

Ale to nie znaczy, że nie powinieneś uzyskiwać dostępu do żadnej z tych sieci. ale jest to konieczne podjąć szereg środków ostrożności aby w ten czy inny sposób uniknąć tych okropnych bólów głowy.

Aktywuj zamki

Jest to jedna z najczęściej używanych metod unikania włamań, dlatego należy to robić tylko wtedy, gdy możliwe jest uniknięcie połączeń z nieznanymi sieciami. Aby skonfigurować urządzenie, musisz tylko uzyskać dostęp ustawienia sieci i wybierz opcję zezwalania tylko na znane sieci. I w ten sposób uniemożliwisz dostęp do swoich podstawowych informacji z sieci, która wydaje się całkowicie nieszkodliwa

Ty również możesz skonfiguruj swój zespół tak, że przy dostępie do niego wymagany jest kod od 5 do 10 cyfr. Pozwoli to na bezpieczne przechowywanie telefonu na wypadek jego zgubienia gdzieś daleko

mobilna kłódka do telefonu bezpieczeństwa

Zachowaj swój numer jako prywatny

Nie zezwalaj na dostęp do swojego numeru telefonulub z dowolnej aplikacji mobilnej. Im więcej witryn zawierasz swój numer, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje dane zostaną włamane. Jednym ze sposobów na skuteczną ochronę jest usługa Google Voice. Również z aplikacjami takimi jak SideLine i Line2.

Uważaj na phishing

Phishing to prawdziwe zjawisko, ten sam jest uruchamiany coraz częściej. Stanowi to wielkie zagrożenie dla wszystkich Twoich danych, dlatego musisz zwracać uwagę na każde możliwe zagrożenie phishingiem. Pilnowanie nadawcy wiadomości e-mail jest zwykle najskuteczniejszym sposobem.

Aby tego uniknąć, zawsze upewnij się, że przeczytaj uważnie informacje, zawsze sprawdzaj, do której strony internetowej przekierowywały Cię hiperłącza. A jeśli zauważysz coś podejrzanego, unikaj klikania. Poważna instytucja nigdy nie poprosi Cię o dane osobowe, nie mówiąc już o przeprowadzaniu ankiet. Zawsze sprawdzaj pocztę i zawsze wypatruj tych hakerów.

Nie instaluj aplikacji poza Sklepem Play

Te aplikacje zazwyczaj są dostarczane z wirusami gotowymi do pozostania na telefonie komórkowym. Możesz również podać dane swojego konta bez konieczności uzyskania pozwolenia. Odbywa się to dzięki temu, że nie można wykryć podpisu twórców, więc staje się to łatwym sposobem na zhakowanie urządzenia. Zawsze pamiętaj, że wszystkie aplikacje ze Sklepu Play są w pełni zaufane i zweryfikowane.

Nie wyłączaj Google Play Protect

Najpierw musisz wejść do Sklepu Play i kliknij trzy linie znajdujące się w pasku wyszukiwania. Następnie kliknij Play Protect i wybierz opcję aktywacji do analizy zewnętrznej aplikacji. Z poziomu ustawień możesz zarządzać wieloma opcjami. W ten sposób Twoje pliki do pobrania będą bezpieczniejsze.