Skip to content

Jak chronić swój smartfon Co to jest program Norton Antivirus i jak działa?

16 de kwiecień de 2021

Telefony wywarły wielki wpływ w społeczeństwie, przechodząc od środka komunikacji znalezionego na ulicach lub w naszych domach do bycia wielofunkcyjnym narzędziem z setkami funkcji, począwszy od aparatu fotograficznego, za pomocą którego możemy robić różne zdjęcia i przesyłać je do naszych sieci społecznościowych lub komunikację za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Istnieje wiele opcji, które mamy w przypadku telefonu komórkowego, więcej, jeśli jest to urządzenie z Androidem, zapewniają one konfigurowalne funkcje dla użytkownika, od aktywacji baterii zapasowej, po używanie i dostosowywanie widżetów na ekranie blokady naszego telefonu z Androidem. Posiadanie telefonu komórkowego jest zabawne, jednak wiąże się to z odpowiedzialnością i musimy być ostrożni gdy jest używany z wirusem.

Ryzyko związane z posiadaniem wirusa w naszym telefonie

Nie wolno nam lekceważyć wirusów, które zamieszkują nie tylko komputery, ale także nasze telefony, czy to z Androidem, czy iPhone’em, ponieważ głównym celem wirusa jest zainfekowanie każdego z plików, które mogą znajdować się w systemie operacyjnym, czy to komputerowym, czy mobilnym. może nawet pójść dalej i może ukraść nasze dane osobowe.

Wirus jest niezwykle delikatny, ponieważ stara się uszkodzić, ukraść i oszukać każdą z informacji, które występują w naszych systemach operacyjnych, dlatego zaleca się, abyśmy znali sekcje bezpieczeństwa i prywatność naszych urządzeń, ponieważ mają one takie opcje, jak ochrona i ustawianie haseł do moich folderów i plików Androida.

Jednak pomimo posiadania wiedzy na temat bezpieczeństwa i prywatności naszego systemu nie możemy cały czas zachować czujności, ponieważ jesteśmy użytkownikami, którzy nie są specjalistami lub ekspertami w sekcjach analizy i identyfikacji złośliwych plików, dlatego ważne jest, aby powiedz z aplikacje, które zapewniają Ci ochronę naszych telefonów, jedną z tych opcji jest Norton, program antywirusowy, który może wydostać nas z kłopotów.

Co to jest i jak działa program Norton Antivirus?

Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych programów antywirusowych, ponieważ obecnie na rynku antywirusowym Norton wyróżnia się byciem bardzo kompletny program antywirusowy, Potrafi zidentyfikować i ostrzec użytkownika o zagrożeniach, które mogą znaleźć się w systemie operacyjnym, obejmującym zarówno systemy operacyjne naszych komputerów, jak i posiadających aplikację mobilną, aby móc ją pobrać, a także zadbać o nasz telefon komórkowy.

Norton ma obecnie pakiet wydań, z których każda koncentruje się na potężne i specjalne funkcje do kontroli i ochrony, od Norton Internet Security do Norton 360, niektóre z nich, takie jak Norton, są płatne, ale w ten sam sposób ma również aplikacje, które zapewniają bezpłatną usługę antywirusową, taką jak Norton 360, która jest dostępna zarówno na PC, jak i na Android i iPhone.

Podobnie jak pakiety przeznaczone do użytku osobistego i domowego, Norton ma pakiet dla przedsiębiorstw o ​​nazwie Symantec Endpoint Protection w wersji normalnej i wersji Suite, który zapewnia znacznie bardziej kompletne, specyficzne funkcje i centrum administracyjne do wykonywania inspekcji i centralnej analizy komputerów i serwerów.

Jak zdobyć Norton Antivirus?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Norton Antivirus działa zarówno jako płatna aplikacja, jak i bezpłatna wersja dla każdej platformy, czy to komputera PC, czy telefonu komórkowego, na swojej oficjalnej stronie internetowej Norton ma swoją sekcję Norton Mobile Security, gdzie możesz wykupić abonament na usługę antywirusową dla swojego telefonu komórkowego jest corocznie przez 1 lub 2 lata.

Ochrona antywirusowa i bezpieczeństwo Norton

Norton Mobile Security ma narzędzia, takie jak doradca aplikacji, który stale tworzy plik skanowanie całego roota magazynów naszego urządzenia, aby sprawdzić, czy nie mamy śladów wirusów, takich jak złośliwe oprogramowanie, ransomware itp. Podobnie, ma narzędzia skoncentrowane na bezpieczeństwie Wi-Fi, ochronie sieci i bezpieczeństwie wewnętrznym.

Ale jeśli chcesz jego darmowej wersji, na stronie Google Play lub App Store możemy znaleźć Norton 360, bardziej podstawową wersję Nortona, która również ma prawie te same funkcje przeciwko złośliwemu oprogramowaniu i ransomware, jest również wyposażony w ochronę podczas przeglądania Internetu, a także zawiera VPN, kompletną aplikację do ochrony naszego telefonu.