Skip to content

Czy Twój telefon wysyła tylko SMS-y? Jak usunąć tego irytującego wirusa?

17 de wrzesień de 2022

Kiedy pobierasz aplikację na swoje urządzenie mobilne, prosi Cię ona o uprawnienia, które są niezbędne do prawidłowego działania, w przypadku gdy nie pozwolisz jej na dostęp do pewnych informacji, do niektórych zakamarków Twojego urządzenia mobilnego, aplikacja nie będzie mogła być zainstalowany.

Problem pojawia się, gdy instalowane są złośliwe aplikacje, niechcący daje im uprawnienia, tak jak w przypadku każdej innej aplikacji, a problem pojawia się, gdy zaczynają się dziać dziwne rzeczy, takie jak wysyłanie SMS-ów tylko do wszystkich kontaktów.

Wirus, który niestety ostatnio staje się zbyt popularny, właśnie to robi, wysyłaj SMS-y tylko do wszystkich kontaktów.

Wirus wysyłający SMS-y tylko na Androida

Nie chcę tracić czasu na wyjaśnianie czegokolwiek technicznego na ten temat, być może jesteś tutaj tylko po to, aby dowiedzieć się, jak usunąć tego irytującego wirusa, więc przejdźmy od razu do sedna.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać program antywirusowy o nazwie Anti-virus Dr. Web Light, po pobraniu i zainstalowaniu wystarczy uruchomić go jak każdą inną aplikację i uruchom program antywirusowy, aby rozpocząć skanowanie systemu operacyjnegocoś, co może trochę potrwać, ale zakończy się znalezieniem tego wirusa, a następnie definitywnym wyeliminowaniem go.

Elite cię zhakował, bądź posłuszny lub zhakuj

Oczywiście jedna z najprostszych metod, aby móc wyeliminować każdy rodzaj wirusa, nawet ten, który mówi „SIEMA!!! Elite cię zhakował Bądź posłuszny lub daj się zhakować” po prostu wykonuje twardy reset urządzenia mobilnego.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych absolutnie wszystkie wirusy, które może mieć telefon, zostaną wyeliminowane bez pozostawiania jakichkolwiek śladów i bez wątpienia wszystko zostanie wyeliminowane, każdy złośliwy plik, każde złośliwe oprogramowanie, cokolwiek, zostanie całkowicie usunięte z urządzenia mobilnego.

Jest to najbezpieczniejsza metoda, aby mieć 100% pewności, że na urządzeniu rzeczywiście nie ma więcej wirusów, każda inna metoda, bez względu na to, jak skuteczna może być, zawsze może przekazać wirusa przeoczone, nawet jeśli wykryjesz ich ogromną liczbę, wykonanie twardego resetu jest zawsze najlepszą opcją.

Oczywiście, w jaki sposób usuwane są wszystkie informacje, zarówno osobiste, jak i w tym przypadku wirusy itp. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej kontaktów, obrazów, zdjęć i filmów przed przystąpieniem do przywracania ustawień fabrycznych, ale jak już powiedziałem, nadal jest to najskuteczniejsze, gdy podejrzewasz, że Twój telefon jest zainfekowany wirusem.

dołącz do naszego kanału telegram