Skip to content

Jak usunąć wirusa Skinner na Androida? – Jedno z najbardziej zaawansowanych złośliwych programów

29 de marzec de 2022

Obecnie trudno jest zainfekować nasz telefon z systemem Android jakimkolwiek złośliwym oprogramowaniem lub wirusem. Jednak rozwój złośliwego oprogramowania staje się coraz bardziej wyrafinowany. Jednym z programów, które zaskoczyło swoją premierę ze względu na sposób działania, jest ten znany jako Skinner. Z tego powodu, w zobacz, jak to się robi, pokażemy Ci ryzyko, które możemy mieć, gdy zostaniemy zarażeni tym wirusem i jak możemy go usunąć.

Dlaczego Skinner jest niebezpiecznym wirusem dla mojego urządzenia?

Skinner to złośliwe oprogramowanie na Androida, które zostało znalezione w aplikacji w Google Play, pobrane wówczas przez 10 000 osób. Ta aplikacja zwróciła uwagę ekspertów, ponieważ ukrywała się przez kilka miesięcy bez możliwości wykrycia.

Skinner to złośliwe oprogramowanie zdolne do śledzenia lokalizacji naszego urządzenia i działań, które wykonujemy. W ten sposób, we właściwym momencie, wirus jest aktywowany, gdy wykonujemy określone akcje, w których złośliwy kod wykonuje swoje zadanie. Ten wirus jest tak wyrafinowany, że program antywirusowy nie mógł go wykryć.

To wirus, który złośliwe komponenty to ich kod, który utrzymuje je w ukryciu, aby uniknąć wykrycia. Jednak są one wykonywane we właściwym czasie, gdy wykryje, że użytkownik wykonuje jakąś akcję na telefonie komórkowym. W ten sposób zweryfikujesz, że jesteś prawdziwym użytkownikiem.

W momencie, gdy jest aktywne, to złośliwe oprogramowanie zaczyna się przesyłać przez serwer c&c dane o urządzeniu. Tak więc nasza lokalizacja zostanie ujawniona, oprócz czynności, które wykonujemy na telefonie komórkowym.

Wirus jest tak wyrafinowany, że zaczyna wyświetlać nielegalne reklamy bez wzbudzania podejrzeń, aby zmaksymalizować liczbę kliknięć. Dlatego analizuje aplikacje, które posiada użytkownik, aby reklamy były skoncentrowane na określonym celu. W ten sposób użytkownicy nie będą podejrzewać reklamy, która może ich zainteresować.

Biorąc to wszystko pod uwagę, obecnie ten wirus został wykryty, a jego aplikacja w Google Play została usunięta. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości pojawi się inne, bardziej wyrafinowane i niebezpieczne złośliwe oprogramowanie.

Jak usunąć Skinnera i inne wirusy z mojego Androida?

Podobnie jak w przypadku każdego innego wirusa, infekcja złośliwego oprogramowania może przyprawiać o ból głowy. Jednak gdy tylko uda nam się go wykryć na czas, możemy podjąć kroki w celu zminimalizowania szkód.

Musimy pamiętać, że chociaż wirusy nie są zbyt powszechne w systemie Android, nie oznacza to, że nie istnieją. A tym bardziej teraz, że hakerzy szukają sposobów na znalezienie luk w zabezpieczeniach dowolnego urządzenia. Biorąc pod uwagę, że telefon komórkowy jest obecnie głównym narzędziem przechowującym tak wiele istotnych informacji o użytkownikach. To sprawia, że ​​jest to dla hakerów komputerowych pożądana platforma do wyszukiwania luk i dokonywać oszustw lub kradzieży.

uruchom tryb bezpieczny w Androidzie

Uruchom tryb awaryjny

Uruchomienie telefonu komórkowego w trybie awaryjnym umożliwia uruchomienie systemu Android w bezpiecznym środowisku bez działania złośliwego oprogramowania. Na większości Androidów, aby przejść do tego trybu musimy zostawić przycisk zasilania na kilka sekund aż pojawi się opcja trybu awaryjnego lub bezpiecznego startu.

Po uruchomieniu w tym trybie możemy usunąć aplikacje lub APK które, jak podejrzewamy, mogły wygenerować wirusa. Ponadto możemy przetestować w tym środowisku, czy nasze systemy bezpieczeństwa wykrywają przyjemność z niewłaściwego parkowania.

zresetuj system

Zresetowanie systemu jest zawsze w 100% niezawodnym rozwiązaniem pozwalającym przywrócić nasz telefon do stanu fabrycznego. Wadą jest jednak to, że stracimy wszystkie zapisane w nim dane i musimy je ponownie pobrać i zapisać. Teraz możemy wykonać kopię zapasową informacji przed wykonaniem dobrze znanego twardego resetu.

Jakie antywirusy są zalecane na urządzenia mobilne?

Jak na dowolnym systemie operacyjnym Android Posiada systemy bezpieczeństwa, co pozwala nam mieć trochę pewności podczas pobierania aplikacji ze Sklepu Play.

Nie oznacza to jednak, że można opracować złośliwe oprogramowanie, które może wkraść się na platformę. Dlatego czasami potrzebujemy wsparcia zewnętrznej aplikacji, która ułatwia nam wykrywanie wirusów. Dlatego istnieją lepsze antywirusy, które mogą zapewnić ochronę naszego telefonu komórkowego.

zalecany antywirus dla Androida

Ochrona Google Play

Google Play Protect to funkcja dostępna w Google Play pozwala nam chronić nasze urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem. Ta funkcja jest domyślnie włączona i jest dość skuteczna. Pełni funkcje wykrywania potencjalnie szkodliwych aplikacji lub aplikacji, które próbują poprosić o podejrzane uprawnienia.

Norton

Norton to firma, która opracowuje specjalistyczne oprogramowanie antywirusowe. Chociaż jest to firma, która ma większą sławę w systemie Windows, stworzyli swoją wersję na Androida. Norton 360 możemy pobrać ze Sklepu Play. Co pozwala nam na pełną ochronę i dogłębną analizę złośliwego oprogramowania.

Kaspersky

Kaspersky od wielu lat jest liderem w dziedzinie antywirusów dla komputerów PC. Jego oprogramowanie charakteryzuje się wykrywaniem największej liczby wirusów z wysokim wskaźnikiem skuteczności. Ta sama formuła jest stosowana do aplikacji na urządzenia z systemem Android.

dołącz do naszego kanału telegram