Skip to content

Jak usunąć wirusa z urządzenia i chronić go przed nowymi zagrożeniami?

27 de kwiecień de 2022

Urządzenia mobilne cierpią dziś na złośliwe oprogramowanie na tym samym poziomie, co każdy komputer, powiedziałbym nawet, że nawet bardziej. Każdy ma telefon komórkowy, większość z nich ma urządzenia z Androidem, a ponieważ ten system operacyjny jest tak popularny, to normalne, że istnieje wiele osób, które poświęcają się opracowywaniu wirusów, aby infekować urządzenia tych, którzy odważą się surfować po Internecie bez ochrony.

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z Androida

Zanim przejdę dalej, chcę wyjaśnić, że żaden program antywirusowy nie jest w stanie w pełni chronić Twojego urządzenia. Antywirusy służą do ochrony i znacznej części urządzenia przed wszelkimi zagrożeniamiale nie możesz uniknąć absolutnie wszystkich z nich, wtedy sam zaczynasz grać.

Musisz nauczyć się wyczuwać, kiedy aplikacja lub plik APK może zawierać złośliwe oprogramowanie, zapewniam cię, że z czasem zaczynasz podejrzewać, gdy przeglądasz coraz więcej w Internecie, ale w zasadzie chodzi o ostrożność, posiadanie dobrego antywirusa i bądź bardzo ostrożny, może to zapobiec zarażeniu wirusami przez długi czas.

Dobry antywirus to podstawa

Dlatego, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju wirusy, które masz w swoim systemie operacyjnym, niezbędne jest posiadanie dobrego programu antywirusowego, który jest odpowiedzialny za dokładną analizę każdego zakątka telefonu komórkowego. Dla mnie najlepsze ze wszystkiego jest Bezpieczeństwo CM który można pobrać ze Sklepu Play, klikając ten link, jest bezpłatny.

Ma bardzo dobrą liczbę funkcji, które z pewnością pomogą chronić urządzenie przed większością zagrożeń, chociaż jak powiedziałem, będzie to również zależeć od Ciebie.

Kolejnym bardzo dobrym programem antywirusowym jest 360 Bezpieczeństwo Lite, program antywirusowy działający w czasie rzeczywistym, który jest dość popularny i daje bardzo dobre wyniki, idealny dla słabszych telefonów komórkowych. Pobierz go, klikając ten link.

Jak usunąć wirusy z Androida

Jeśli masz wirusa, złośliwe oprogramowanie itp. Jeśli podejrzewasz, że Twój telefon jest zainfekowany, dobrym pomysłem jest uruchomienie programu antywirusowego, ale nigdy nie będziesz całkowicie pewien, że został on wyeliminowany.

Jak skutecznie rozwiązać problem w 100%? Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie twardego resetu lub przywrócenia ustawień fabrycznych. W ten sposób całkowicie wyeliminujesz wirusa bez pozostawiania jakichkolwiek śladów, bez żadnych wątpliwości, ale oczywiście pozostawiasz telefon tak, jak pochodzi z fabryki, więc będziesz musiał wykonać kopię zapasową wszystkich swoich plików.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, wystarczy przejść do części Ustawienia, a następnie zresetować i wykonać kopię zapasową urządzenia.

dołącz do naszego kanału telegram