Skip to content

Jak chronić swój Facebook przed hakerami lub włamaniem – chroń swoje konto

9 de kwiecień de 2021

Facebook to świetna sieć społecznościowa, w której każdy może założyć konto, niestety niektórzy użytkownicy padli ofiarą włamań, zarządzając dostępem do Twojej prywatności i danych, które masz na koncie. Z tych powodów można zapytać: Jak chronić mojego Facebooka przed hakerami lub włamaniem? Aby to zrobić, będziesz musiał znać tylko serię kroków.

Ochrona Twojej prywatności jest jedną z najważniejszych rzeczy a nawet większe, w obliczu zagrożeń, które mogą nam zaszkodzić. Z tego powodu powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby unikać i chronić swojego Facebooka w jak największym stopniu.

Dlaczego i jak włamują się do Twojego Facebooka?

Ta sieć społecznościowa jest jedną z najczęściej używanych na świecie, hostując w nim miliony użytkowników. Oczywiste jest, że ta aplikacja pozwala nam wykonywać wiele funkcji, od grania w gry po publikowanie zdjęć i filmów.

Do wszystkiego, czego w nim używamy, zwykle dodajemy wiele naszych danych osobowych, których nie chcemy, aby znały się nieznane osoby. Osoby te mogą zhakować nas z różnych powodów, na przykład w celu popełnienia oszustwa, wyrządzenia szkody osobie i rozprzestrzenienia wirusa.

Hakerzy osiągają łatwo wejść na swoje konto, bo wielu użytkowników korzystających z tego serwisu społecznościowego nie chroni swoich danych, a dzięki temu haker może wejść na Twój profil i poznać wszystkie potrzebne mu informacje.

Wiele z nich używa tylko Twojego imienia i nazwiska, a następnie szuka sposobu na uzyskanie hasła, udając się go rozszyfrować, ponieważ zostało wprowadzone bardzo słabe hasło. Z tego powodu konieczne jest również, aby wiedzieć, ile sesji Facebooka zostało otwartych iz jakiego urządzenia, pozwoli to szybko zareagować na wszelkie włamania.

Jak chronić moje konto na Facebooku przed hakerami lub włamaniem?

Ochrona Twojego konta nie jest skomplikowana, będziesz musiał zwracać uwagę tylko na określone informacje. Po pierwsze, wyloguj się za każdym razem, gdy używasz tej aplikacji; Jeśli logujesz się na innych urządzeniach, pamiętaj, aby zawsze je zamykać, także z telefonu komórkowego.

Sprawdź adres URL przed wejściem na FacebookaMoże się zdarzyć, że wchodzisz na niego przez fałszywą stronę, która wygląda identycznie jak oryginał; dlatego zawsze sprawdzaj, czy jest poprawny. Miej zainstalowane oprogramowanie antywirusowe na swoim komputerze, pozwoli ci to przeprowadzić ocenę zagrożeń i zabezpieczyć komputer na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia.

Należy zauważyć że musisz stworzyć silne hasło, który ma kilka cyfr, małych liter, wielkich liter i jest trudny do rozszyfrowania, stwórz też taki, który nie ma nic wspólnego z Twoimi informacjami (data urodzin, nazwisko, imiona bliskich), z drugiej strony zmieniaj hasło co 5 miesięcy; Pomoże Ci to zachować większe bezpieczeństwo. Staraj się nie udostępniać nikomu swojego hasła, pamiętaj, że są to Twoje dane osobowe, których nie powinieneś nikomu udostępniać.

Unikaj tak dużo, jak możesz akceptować prośby od użytkowników, których nie znasz, staraj się również nie klikać żadnego linku, który pojawia się na Facebooku, ponieważ z tymi możesz pozwolić wirusowi wejść lub haker uzyskujący dostęp do twoich informacji. Spróbuj zaktualizować tę aplikację do najnowszej wersji tyle razy, ile potrzeba, w ten sposób uzyskasz lepszą ochronę.

Inne sposoby ochrony mojego konta na Facebooku przed włamaniem

Możesz również usunąć swój adres e-mail z profilu, te dane są bardzo uderzające dla hakerów, dlatego musimy to ukryć, aby to zrobić, przejdź do swojego profilu i sekcji z danymi kontaktowymi i przejdź do części, w której pojawia się Twój e-mail, naciśnij strzałkę, która wychodzi z boku i wybierz opcję „Tylko ja”.

chroń swoje konto na Facebooku przed hakerami

Aktywuj powiadomienia o logowaniu, ta aplikacja daje Ci możliwość otrzymywania wiadomości lub e-maili o tym, kiedy logowałeś się na swoje konto, pomoże Ci to zachować czujność i wiedzieć, czy ktoś obcy dla Ciebie miał do niego dostęp. Aby go aktywować wprowadź konfigurację, a następnie sekcję bezpieczeństwa gdzie aktywujemy go w „Alercie logowania”.

Najważniejszą rzeczą podczas korzystania z tej sieci społecznościowej jest nie udostępnianie lub opowiadanie o całym swoim życiu za pośrednictwem sieci pomoże ci to uniknąć wszelkiego ryzyka i aby Twoje informacje pozostały prywatne.

dołącz do naszego kanału telegram