Skip to content
Mac

Jak całkowicie odinstalować XCode z mojego komputera Mac? – Aplikacja i foldery

6 de luty de 2022

Oferowane przez Apple systemy operacyjne są bez wątpienia jednymi z najlepszych na rynku, Trudno go pobić pod względem bezpieczeństwa, szybkości i wszechstronności. Z tego powodu wielu użytkowników używa go do tworzenia aplikacji, można to osiągnąć za pomocą XCode, ponieważ posiada testy wydajności, symulację iPhone’a, funkcje użytkownika i debugowanie wraz z innymi narzędziami, które sprawiają, że ten program jest niezbędny do obsługi w tym kreatywne środowisko.

Ten bardzo ważny program dla programistów ma wiele narzędzi, które możemy użyć do zarządzania niektórymi modyfikacjami osobistymi które możemy zrobić z naszymi środowiskami graficznymi, takimi jak dostosowywanie okien na Macu. W tym celu konieczne jest uwzględnienie narzędzi oferowanych przez XCode, szczegółem jest to, że istnieje wiele raportów, które wskazują, że XCode często zawodzi, a jego narzędzia są zawieszone, w tym artykule zobaczymy, jak go całkowicie odinstalować.

Jaka jest procedura prawidłowego usuwania XCode?

Dzięki temu programowi zobaczymy, że różni się on od odinstalowywania zwykłe programy wbudowane w komputer Mac. Zgodnie z tym XCode ma bardziej znaczącą integrację systemu niż inne, więc musimy skorzystać z polecenia odinstalowania z terminala, aby to osiągnąć. Musisz wiedzieć, że dzięki tym narzędziom możemy dokonywać dostosowań, takich jak zmiana koloru folderów na Macu.

W tym celu musimy zlokalizować folder, w którym się znajduje, w tym celu przechodzimy do folderu „Aplikacje” i lokalizujemy program XCode i zabieramy go do koszanastępnie lokalizujemy folder zawierający programistów, w tym celu otwieramy dom użytkownika, znajdujemy się w bibliotece i usuwamy folder „Developers”, w ten sposób przeprowadzono już częściową eliminację programu, teraz konieczne jest wyeliminować narzędzia

Jak odinstalować narzędzia XCode z komputera Mac?

Aby wykonać to zadanie, uznasz za pewnik całkowite usunięcie programu z komputera Mac. Będziesz musiał korzystać z terminala i wykonywać różne poleceniaktóre są specjalnie przeznaczone do debugowania systemu, wszelkie ślady XCode, ale najpierw należy usunąć instalator pobrany z App Store.

zarządzanie aplikacjami programistycznymi

Aby go usunąć, musimy otworzyć terminal i wprowadzić następujące polecenie, które usunie narzędzia, „sudo /developer/library/unistall-detools –made=unixdev” Wyeliminuje to narzędzia związane z tym programem. Teraz przystąpimy do odinstalowania programistów i obsługi systemu.

Rozwój Unix

Pierwszą rzeczą, której musimy się pozbyć, jest programista Unix, uruchomimy terminal i wprowadzimy polecenie, który ma na celu usunięcie wszystkich treści, które może posiadać wspomniany programistatakich jak pamięć podręczna, biblioteka deweloperska, biblioteki preferencji, urządzenia, zasoby i wsparcie.

W ten sposób możemy wyeliminować całą tę część XCode, która byłaby integralną częścią informacji bibliotecznej, a tego nie da się wyeliminować bezpośrednio, gdy wysyłamy XCode do recyklingu, należy to również uwzględnić w przypadku usuń lub odinstaluj aplikacje i programy z komputera Macbez względu na program.

Odinstaluj folder programisty

Zawiera to ten, który zawiera lokalizację wszystkich plików danych, danych związanych z programem, w tym celu wpisujemy polecenie w terminalu „sudo/developer/library/unistall-devtools –mode=xcodedir”.

Za pomocą tego polecenia możemy usunąć wszystkie pliki ze wszystkich folderów, które są tworzone w celu przechowywania informacji, zarówno tymczasowe w ramach stałej informacji programuw ten sposób będziemy blisko osiągnięcia wyznaczonego celu.

do obsługi systemu

Wreszcie to co musimy wyeliminować to wsparcie systemowe, wsparcie to ma na celu wykonanie i utrzymanie działania programu, tak aby wyeliminować w tym celu pliki danych XCode. Aby to osiągnąć musimy wprowadzić tylko następujące Skrypty.

programiści aplikacji na komputery Mac

Każdy z nich musi być wykonany w formie polecenia, pierwszymi byłyby (library /develoer /shared /unistall-devtools) i (library /developer /4.1 unistall-devtools), do tego trzeba dodać do każdego z nich (/Application.XCode. app), dzięki czemu program zostanie ostatecznie odinstalowany z komputera Mac w całości,

dołącz do naszego kanału telegram