Skip to content
Mac

Jak całkowicie odinstalować SoundFlower z mojego komputera Mac? – Zarządzać aplikacjami

20 de styczeń de 2022

SoundFlower to rozszerzenie dla jądra MacOS, które wewnętrznie kieruje sygnały audio między różnymi aplikacjami, bez konieczności używania zewnętrznego sprzętu. Innymi słowy, emuluje stację wejścia i wyjścia audio z prostym do zrozumienia interfejsem. Ponieważ jest specjalnie zaprojektowany dla rdzenia MacOS, po zainstalowaniu tej wtyczki zostanie ona umieszczona w sekcji Dźwięk w Preferencjach systemowych.

Jeśli zainstalowałeś go do konkretnego przypadku, lub czujesz się niezadowolony z aktualizacji w jego projekcie lub po prostu nie znajdujesz już dobrego zastosowania dla tej aplikacji, najlepiej się go pozbyć. Jeśli nie masz jasności, jak całkowicie usunąć lub odinstalować aplikacje i programy z komputera Mac, kontynuuj czytanie, a wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć udało się usunąć SoundFlower z systemu.

Dlaczego zmienił się projekt SoundFlower?

Jeśli jesteś użytkownikiem aplikacji SoundFlower od dłuższego czasu, być może zauważyłeś nowości w stosunku do oryginalnego projektu, którym towarzyszyły dodatkowo liczne zgłoszenia awarii na poziomie aplikacji ogólnej. Okazuje się, że to rozszerzenie MacOS ucierpiało różne ruchy administracyjne w tym przeniesienie właścicieli, co niewątpliwie wpłynęło na produkt końcowy.

Jeśli Twoja niezgoda na oprogramowanie jest nie do utrzymania lub wolisz zaoszczędzić miejsce, które zajmuje ta aplikacja, na przechowywanie programów, które są dla Ciebie bardziej przydatne, jest całkowicie uzasadnione, aby zdecydujesz się go odinstalować. Nawet jeśli używałeś go tylko do bardzo podstawowych funkcji, takich jak nagrywanie mikrofonu, zalecamy zbadanie, jak nagrywać dźwięk za pomocą VLC na komputerze.

Jaka jest procedura odinstalowywania SoundFlower z komputera Mac?

Teraz, gdy szukasz najbardziej odpowiedniej opcji całkowitego usunięcia aplikacji SoundFlower z komputera, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że najskuteczniejszą metodą jest użycie własne narzędzia komputera Mac, ponieważ w przypadku aplikacji zewnętrznych problem często przeważa nad rozwiązaniem. Mając to na uwadze, poniżej opisujemy procedurę odinstalowywania tego rozszerzenia z komputera:

za pomocą terminala

Pierwszym krokiem jest skorzystanie z terminala systemu, aby uzyskać do niego dostęp, pamiętaj, aby przejść do Docka i wybrać Launchpad, w sekcji wyszukiwania wpisz „Terminal” i otwórz pokazaną Ci opcję. Możesz również się tam dostać, przechodząc do Findera i otwierając folder Aplikacje, wybierz Narzędzia i tam znajdziesz Terminal, który klikniesz dwukrotnie, aby otworzyć. Tam nadszedł czas, aby:

 • Wpisz następujące polecenie „sudo rm -rf /System/Library/Extensions/Soundflower.kext”.
 • Następnie uruchom „sudo rm -rf /Library/Extensions/Soundflower.kext”
 • Następnie kontynuuj „sudo rm -rf /Library/Receipts/Soundflower*”
 • Następne polecenie to „sudo rm -rf /var/db/receipts/com.cycling74.soundflower.*”
 • Wreszcie „sudo rm -rf /Aplikacje/Soundflower”
 • Teraz pozostaje tylko ponownie uruchomić komputer Mac, aby upewnić się, że system zaktualizuje zmianę.

młody człowiek słucha muzyki przez słuchawki

Jak usunąć pozostałe pliki?

Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli odinstalujesz aplikację SoundFlower, nadal będziesz kilka powiązanych z nim plików pozostaje na twoim komputerze. Aby je całkowicie usunąć, musisz przejść do każdej z następujących lokalizacji, poszukać pliku powiązanego z odinstalowaną aplikacją i przeciągnąć go do Kosza:

 • ~/Biblioteka/
 • ~/Biblioteka/Preferencje/
 • ~/Biblioteka/Pamięć podręczna/
 • ~/Biblioteka/Zapisany stan aplikacji/
 • ~/Biblioteka/Obsługa aplikacji/
 • ~/Biblioteka/ApplicationSupport/CrashReporter/

Po zakończeniu procesu przejdź do kosza i opróżnij go, chociaż czyszczenie zajmie Ci trochę czasu, możesz zyskać dobre miejsce do przechowywania, więc za każdym razem odinstaluj aplikację, wybierz ten krok, dzięki czemu będziesz stale zwalniać miejsce na komputerze Mac.

Ponieważ całkowicie pozbyłeś się SoundFlower, prawdopodobnie chcesz zaoszczędzić jak najwięcej miejsca na komputerze, w którym to przypadku równie dobrze możesz przeczytać jak całkowicie odinstalować iTunes z komputera Mac.

Jak sprawdzić, czy został poprawnie odinstalowany?

Po ponownym uruchomieniu urządzenia możesz sprawdzić, czy aplikacja SoundFlower nie jest już dostępna w systemie, przechodząc do Preferencji systemowych, a następnie do opcji Dźwięk, gdzie możesz sprawdzić, którego rozszerzenia już nie ma.

Innym sposobem, w jaki masz, jest przejdź do Findera, a następnie do folderu aplikacji, sprawdzasz, czy nie ma ikony związanej z SoundFlower. W przypadku, gdy po wdrożeniu dezinstalacji jakiejkolwiek aplikacji masz wątpliwości, uwagi lub jakieś szczególne wymagania, możesz przejść do Oficjalna strona Apple.

skutecznie usunąć Soundflower

Kiedy zastosujesz tę metodę, aby odinstaluj aplikacje z systemu, gwarantujesz lepszą wydajność swojego urządzenia, ponieważ nie wyczerpuje to niepotrzebnych zasobów oprogramowania, ani nie marnuje miejsca na dane z aplikacji, które Cię nie interesują.

Zamiast tego zoptymalizuje przetwarzanie programów, z których korzystasz najczęściej. To wcale nie jest powierzchowny temat, chodzi o utrzymanie systemu, co gwarantuje lepszą średnią żywotność komputera.

dołącz do naszego kanału telegram