Skip to content

Jak całkowicie odinstalować Google Chrome na telefonie z Androidem bez rootowania?

24 de czerwiec de 2022

Wciąż pamiętam kilka lat temu, kiedy Internet Explorer był najczęściej używaną przeglądarką na komputerach. Powoli Chrome od początku swojego istnienia rósł coraz bardziej i ogromna popularność Androida. To oczywiście bardzo pomogło jej stać się najczęściej używaną przeglądarką na świecie. Chociaż Chrome jest oczywiście najczęściej używany zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, w wielu przypadkach, być może dlatego, że nie jest dla Ciebie wygodnym lub dlatego, że potrzebujesz czegoś innego, nawet dlatego, że go nie używasz, chcesz odinstalować Google Chrome na urządzeniu mobilnym.

Jak usunąć Google Chrome z Androida

Powodów, jak powiedziałem, może być kilka, jeśli przejdziemy do sprawy i jeśli masz telefon komórkowy o niskim lub średnim zasięgu. Musimy mieć na uwadze, że Chrome zużywa dużo zasobów i dlatego oznacza to, że na telefonach komórkowych, które mają mało pamięci RAM itp.

Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane. Pierwszą rzeczą jest przejście do części „Ustawienia”, gdy już tam jesteśmy, przechodzimy do miejsca, w którym jest napisane „Aplikacje”. Na koniec przechodzimy do „Menedżera aplikacji”.

Chodzi o to, że tutaj odinstalowujemy aplikację, problem polega na tym, że jak wiesz, pochodzi od Google i jest częścią Usług Google Play, dlatego nie można go odinstalować z urządzenia, chyba że jesteśmy użytkownikami root. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ możemy go całkowicie wyłączyć. Co oznacza, że ​​nie tylko nie zobaczymy go na liście aplikacji, ale nie można go otworzyć, ani nie jest w tle ani nic takiego.

Również w przypadku, gdy chcesz wiedzieć, jak odinstaluj Google Chrome z mojego tabletu lub Samsunganiezależnie od urządzenia, o ile ma Androida, zawsze jest takie samo, jak wspomnieliśmy powyżej, menu aplikacji nieco się różnią, ale wszystko jest zawsze takie samo.

Jak usunąć lub odinstalować Chrome na Androidzie

Spośród najczęściej używanych przeglądarek na świecie, Google Chrome zdecydowanie prowadzi na tej liście. Kilka lat temu wydawało nam się dziwne, że Internet Explorer, który domyślnie pojawiał się na wszystkich nowych komputerach, może stracić tron, ale przede wszystkim dzięki Androidowi, Chrome zaczął pochłaniać udział w rynku w zaskakującym tempie.

Jak odinstalować Google Chrome na telefonie komórkowym

Jeśli z jakiegoś okropnego powodu w życiu zdecydujesz, że nie chcesz już mieć przeglądarki Google na swoim urządzeniu mobilnym i chcesz ją usunąć. Nauczymy Cię dokładnie, jak to zrobić. W końcu jeśli mamy się urzeczywistnić zużywa dużo pamięci RAM zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowejdlatego przeglądarki takie jak Opera zaczynają zdobywać tak dużą popularność.

Do odinstaluj lub usuń Chrome Będziemy musieli tylko przejść do Ustawień mobilnych. Gdy już tam jesteśmy, przechodzimy do sekcji Aplikacje, a następnie wybieramy, gdzie jest napisane Menedżer aplikacji.

Tam musimy zejść na dół, aż znajdujemy daną aplikację, którą chcemy usunąć, w tym przypadku będzie to Chrome. Naciskamy go i jak zobaczysz nie będziemy mogli go odinstalować z naszego urządzenia.

odinstaluj Google Chrome na telefonie komórkowym

Dlaczego to się dzieje? Zasadniczo dzieje się tak, ponieważ Będąc od Google, domyślnie pojawia się w systemie operacyjnym. Dlatego nie wolno go z niego usuwać, ale uważaj, że możemy go dezaktywować. Jednak chociaż nie jest całkowicie odinstalowany, można powiedzieć, że jest prawie taki sam. Ponieważ dana aplikacja całkowicie przestaje działać, a nawet znika z listy aplikacji.

Więc po prostu wymuszamy zamknięcie aplikacji, Dezaktywujemy to i to wszystko. Nie będziemy już mieć Chrome na naszym telefonie komórkowym, ponieważ nie będzie on zużywał żadnych zasobów ani niczego podobnego.

Usuń Google Chrome z telefonu komórkowego z rootem

Jeśli chcesz całkowicie usunąć go z telefonu, bez możliwości jego ponownej aktywacji, musisz być użytkownikiem root, tak lub tak, aby móc mieć nieograniczony dostęp do wszystkich plików systemowychw ten sposób nie będziesz miał problemów z usunięciem Chrome.

W każdym razie, jeśli zastanawiasz się, czy czy warto zrootować telefon? wyłącznie do tego. Niedawno opublikowaliśmy artykuł mówiący o pozytywach i negatywach bycia użytkownikiem root.