Skip to content

Jak bezpłatnie pobierać i konwertować wiadomości e-mail z Gmaila do formatu PDF | Zapisz wiadomości e-mail w formacie PDF (przykład)

27 de luty de 2021

Gmail pozwala zachować e-maile zapisane na platformie, kiedy ich potrzebujesz. Istnieją jednak poufne informacje, które dla bezpieczeństwa należy zachować offline. Na szczęście istnieje możliwość zapisywania wiadomości Gmail lub nawet całkowicie zapisuj strony internetowe w formacie PDF.

Gmail to jedna z najlepszych platform dla e-mail należący do Google. E-maile nie będą usuwane ze skrzynki odbiorczej, chyba że to zrobisz, a nawet możesz je oznaczyć i wykonać kopię zapasową bezpieczeństwa.

Jego solidność w zakresie bezpieczeństwa gwarantuje użytkowników że Twoje informacje są bezpieczne. W każdym razie są informacje, które są lepsze strzec w innym bezpiecznym miejscu, aby chronić go przed możliwymi błędami lub atakami hakerów.

PDF to plik odpowiedni format aby zapisać e-maile. Jego format jest najczęściej używanym standardem, ponieważ jest kompatybilny z prawie każdym systemem operacyjnym.

Jak pobierać i konwertować wiadomości e-mail z Gmaila do formatu PDF

Nie musisz go instalować aplikacja innej firmy na komputerze, aby działał. Wystarczy zainstalować w przeglądarce rozszerzenie Chrome o nazwie Duffel.

  • Duffel pozwala konwertować e-maile Gmail w plikach PDF. Pobierz go z oficjalnej strony Duffel. Aby zainstalować rozszerzenie, kliknij je Czerwony przycisk Dodaj Duffel do mojej poczty.
  • Po udzieleniu Duffell niezbędnych uprawnień do instalacji, dodaj rozszerzenie w przeglądarce Chrome. Na końcu instalacja Nowa ikona pojawi się obok paska adresu.
  • Klikając nową ikonę, możesz skonfigurować synchronizację Gmaila z Duffel.
  • Po zakończeniu konfiguracji możesz otworzyć swoją wiadomość e-mail z adresu Gmail i wybierz odpowiedni e-mail. Kliknięcie przycisku aplikacji spowoduje natychmiastowe pobranie wiadomości e-mail w formacie PDF.
  • Poczta zostanie zapisana w folderze, który domyślnie skonfigurowałeś w przeglądarce do pobierania plików. Możesz sprawdzić, czy Format w którym została zapisana wiadomość to PDF.

Pobierz wiadomość e-mail w formacie PDF bez aplikacji

Na wypadek, gdybyś nie chciał nasycać przeglądarki rozszerzenia lub nie używaj Chrome jako domyślnej przeglądarki, istnieją inne opcje, które ułatwiają nam życie. Możesz pobrać wiadomość e-mail w formacie PDF bez użycia Aplikacje brak rozszerzeń do Chrome. Wystarczy mieć podstawowe umiejętności obsługi komputera.

  • Wprowadź swój adres e-mail Gmaila i wybierz e-mail, który chcesz zapisać w formacie PDF. W prawym górnym rogu strony znajduje się ikona w kształcie drukarka.
  • Kliknij ikonę Drukuj wszystko. Otworzy się nowe okno z rozszerzeniem zapowiedź dokumentu, który ma zostać zapisany.
  • Aby zapisać w formacie PDF, musisz zmienić opcję miejsca docelowego. Zamiast wybierać drukarkę, wybierz opcję zapisz do formatu PDF.

Charakterystyka druku pdf

  • Gdy jesteś pewien zmian wprowadzonych w dokumencie w podglądzie, kliknij przycisk. drukować. Zamiast drukować plik, zostanie on zapisany w folderze wybranym w Szt w formacie pdf.

Zaletą użycia tej metody do zapisania pliku jest to, że umożliwia Modyfikować przed zapisaniem stron, które chcesz wydrukować. Bardzo przydatna opcja, jeśli chcesz zapisać tylko część wiadomości e-mail.

Możesz również zmodyfikować plik projekt liścia. Możesz zapisać plik z arkuszami w kierunku poziomym lub pionowym. Możesz wybrać format arkusza, a nawet jeśli chcesz drukować nagłówek i stopka wiadomości e-mail.

Poznaj te sztuczki Gmail Mogą znacznie ułatwić Ci życie i wydobyć z kłopotów. Zapobieganie możliwej utracie informacji pozwala żyć spokojniej.