Skip to content

Jak archiwizować czaty WhatsApp na urządzeniach z Androidem i iOS?

22 de listopad de 2021

Po raz kolejny usługa przesyłania wiadomości WhatsApp, aby zapewnić doskonałą pomoc swoim użytkownikom, dodaje nowe funkcje i narzędzia tworzenie komfortu w komunikacji. Ostatnio opcja trybu wakacyjnego stała się wirusowa, co pozwala na archiwizację czatów.

W tym artykule wyjaśniamy, jak wykonać tę funkcję i ją wyłączyć. Dowiesz się również, jak znaleźć zarchiwizowane wiadomości. Zalecamy, abyś dalej czytał ten artykuł.

Co oznacza „tryb wakacyjny” lub „zarchiwizowane czaty” w WhatsApp?

Jedną z funkcji zawartych w komunikatorze WhatsApp jest tryb urlopowy, do którego odnosi się ten tryb akcja ukrywania tych rozmów z głównego zasobnika czatów czego nie chcemy widzieć po wejściu do naszej aplikacji WhatsApp. Dzięki tej funkcji możesz ukryć swoje rozmowy WhatsApp bez ich usuwania.

Dlatego te czaty są archiwizowane i przechowywane w sekcji, w której możesz przeglądać i czytać w dowolnym momencie że tego chcesz. Gdy aktywujesz tryb urlopowy lub zarchiwizujesz czat, powiadomienia z tej grupy lub czatu nie będą Cię denerwować, ponieważ zostaną wyciszone, dzięki czemu możesz spać spokojnie.

Jak archiwizować czaty grupowe i indywidualne?

WhatsApp daje możliwość archiwizowania rozmów, a tym samym utrzymywania porządku w zasobniku czatów. Możesz archiwizować zarówno czaty grupowe, jak i indywidualne, niezależnie od typu urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS.

Na Androidzie

Wejdź do aplikacji WhatsApp, tam zobaczysz wszystkie swoje czaty, kliknij trzy punkty i wybierz opcję Ustawienia. Następnie przejdź do sekcji Czaty i kliknij Historia czatów. Zobaczysz kilka opcji, kliknij Archiwizuj czaty, potwierdź akcję w wyskakującym okienku, klikając OK. Po powrocie do sekcji czatów zauważysz, że wybrane zostały zarchiwizowane. Jeśli chcesz zarchiwizować tylko jeden konkretny, wybierz czat i powtórz te same kroki.

Z iOS

Z poziomu systemu iOS wykonanie tej czynności jest również bardzo łatwe. Otwierasz aplikację WhatsApp iw oknie czaty, wybierz jeden i przesuń ekran w lewo i kliknij Archiwum. Jeśli chcesz zarchiwizować czaty grupowe, wykonaj tę samą procedurę.

Jak zarchiwizować wszystkie czaty WhatsApp naraz?

Niezależnie od tego, czy masz urządzenie z Androidem czy iOS, WhatsApp oferuje opcję archiwizacji wszystkich czatów w Twojej aplikacji. Aby wykonać poniższą procedurę, otwórz WhatsApp, przejdź do ustawienia i kliknij Czaty, a następnie kliknij opcję Archiwizuj wszystkie czaty, poprosi Cię o potwierdzenie akcji, a wszystkie rozmowy zostaną zarchiwizowane.

Jak wyświetlić zarchiwizowane wiadomości WhatsApp?

Pamiętaj, że gdy archiwizujesz czat, czy to grupowy, czy indywidualny, nie są one usuwane, więc zawsze możesz je zobaczyć, kiedy tylko chcesz. Aby zobaczyć zarchiwizowane wiadomości, musisz znaleźć się na czacie WhatsApp, zobaczysz tam zauważ, gdzie jest napisane Zarchiwizowane czaty, kliknij tam, a zobaczysz wszystkie zarchiwizowane czaty i liczbę wątków, które są w tej sekcji.

wyszukiwanie na telefonie czatów zarchiwizowanych w WhatsApp

Jak otrzymywać powiadomienia o zarchiwizowanych czatach?

Tryb urlopowy pozwala również wyciszyć powiadomienia z grup WhatsApp bez ich opuszczania. Ale jeśli znudzi Ci się tryb wakacyjny oferowany przez aplikację WhatsApp i chcesz odzyskać powiadomienia, dzięki aplikacji możesz to zrobić z łatwością.

Aby otrzymywać powiadomienia o zarchiwizowanych czatach, musisz wprowadzić zmiany w Ustawieniach. Otwierasz WhatsApp i klikasz zarchiwizowane czaty, klikasz trzy kropki i klikasz opcję Wyłącz działanie Zachowaj zarchiwizowane czaty. Z iOS przejdź do Ustawień i dezaktywuj funkcję.

Jak przywrócić czaty na WhatsApp?

Aby mieć rozmowę indywidualną lub grupową z powrotem w zasobniku czatu, musisz wykonać następujące kroki. Zwróć uwagę, a zobaczysz jak szybko i bezproblemowo.

Na Androidzie

Jesteś w Czatach, klikasz Zarchiwizowane. Po prostu musisz naciśnij i przytrzymaj czat, a następnie dotknij opcji Unarchive, czyli ikona ze strzałką w dół u góry. W ten sposób Twoje rozmowy będą wyświetlane w zasobniku czatów po otwarciu aplikacji.

usuń zarchiwizowane czaty z WhatsApp

Z iOS

Otwierasz WhatsApp, W zarchiwizowanych czatach przesuń ekran w lewo i kliknij Unarchive. Możesz również wykonać tę akcję ręcznie, korzystając z paska wyszukiwania, aby wprowadzić nazwę czatu lub słowa kluczowe treści tego czatu, aby je rozpakować. Przesuń palcem w lewo i dotknij opcji Cofnij archiwizację. Tak łatwo możesz przywrócić czaty WhatsApp z urządzenia z systemem iOS.

dołącz do naszego kanału telegram