Skip to content

Jak anulować rezerwację na uaktualnienie do systemu Windows 10 — prosto i szybko?

19 de styczeń de 2022

Aby prawidłowo korzystać ze sprzętu elektronicznego, musi on posiadać system operacyjny. Jednym z najlepszych do tej pory jest Windows 10, który jest używany przez wiele osób i o którym będziemy mówić wkrótce.

Windows to najczęściej używany komputerowy system operacyjny na świecie. Dzieje się tak dzięki łatwości użytkowania, jaką oferuje i wielu funkcjom, które system już zainstalował. Jak na przykład są Pisarze pakietów biurowych i łatwość instalacji programów w systemie.

Jedną z najlepszych wersji tego systemu jest Windows 10. Z tym systemem możesz zrobić o wiele więcej rzeczy niż w wersjach 7 i 8. Ma również znacznie bardziej efektowna prezentacja, ale bardzo podobny do Windows 7. Zanim przejdziesz na tę wersję systemu, musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Minimalne wymagania

Minimalne wymagania do zainstalowania systemu Windows 10 są niezbędne, aby komputer nie uległ uszkodzeniu po jego zainstalowaniu, a także aby system działał poprawnie, to znaczy, że nie klei się podczas użytkowania. Powinieneś również wiedzieć, że ten system ma dwie wersje, które są 32 i 64-bitowe.

Procesor komputera musi mieć co najmniej 1 GHz lub szybszy. W przeciwnym razie nie będzie można zainstalować nowego systemu, jeśli zamierzasz zainstalować wersję 32-bitową, dysk musi mieć 16 GB wolnego miejsca. Podczas gdy dla wersji 64-bitowej potrzebujesz 32 GB wolnego miejsca.

Komputer musi mieć kartę graficzną DirectX 9 lub nowszą, aby działał poprawnie. Co więcej, będziesz potrzebować sterownika WDDM 1.0, ekran musi mieć również rozdzielczość co najmniej 800 x 600 do prawidłowego działania lub ekran o wyższej rozdzielczości.

Kompatybilność programu

To kolejna rzecz, o której musisz wiedzieć, a mianowicie, że będą programy, które nie będą działać w tym systemie operacyjnym. Dzieje się tak, ponieważ są to programy, które zostały stworzone dla Obsługa systemu Windows 7 lub 8. Z tego powodu po zainstalowaniu tego systemu operacyjnego będziesz musiał pobrać i ponownie zainstalować programy, które posiadałeś, ale wersje są kompatybilne z Windows 10.

Dobrą rzeczą w tym systemie jest to, że ma sklep Microsoft. W tym sklepie możesz zdobądź prawie wszystkie programy które miałeś już wcześniej. Większość z tych programów i aplikacji znajdujących się w tym sklepie jest bezpłatna, więc nie będziesz mieć problemów z ich uzyskaniem.

kobieta korzystająca z komputera

dostępne wersje

Ostatnia rzecz, o której będziesz musiał sobie radzić zainstaluj te okna na swoim komputerze! Są to dostępne wersje systemu Windows 10, ponieważ w systemie Windows 7 było tylko 7 wersji, ale w przypadku 10 istnieje 12 wersji, które można zainstalować na komputerze.

Wśród najwybitniejszych wersji tego systemu jest oryginalny Windows 10 Home, który jest instalowany przez większość ludzi. Potem pojawi się Windows 10 Pro, który ma inne funkcje, które bardzo Ci pomogą w zależności od tego, co zamierzasz zrobić. Wreszcie jest wersja Windows 10 Mobile, która, jak sama nazwa wskazuje, jest stworzona na tablety i telefony.

Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać dostęp i anulować rezerwację systemu Windows 10

Jeśli jesteś lojalnym użytkownikiem systemu Windows 7 lub 8 i nie zgadzasz się na aktualizację systemu do tej wersji systemu Windows, istnieje możliwość anulowania rezerwacji systemu Windows 10. W tym celu będziesz musiał zrobić to, co ci wyjaśnimy, ale pamiętaj, że musisz to zrobić, gdy masz dostęp do internetu.

  1. Włącz komputer z systemem Windows 7, 8 lub 8.1.
  2. Na pasku zadań u dołu ekranu pojawi się biała ikona siatki, którą klikniesz prawym przyciskiem myszy.
  3. Tutaj zobaczysz opcję „Pobierz system Windows 10” i klikniesz na nią.
  4. Teraz w nowym oknie pojawi się niebieski wykres i po jego naciśnięciu ujrzysz nowe menu, w którym naciśniesz opcję 'Wyświetl konfigurację’.
  5. Na koniec zobaczysz wyskakujące okienko z informacją „Żądanie jest zarezerwowane”. Na dole tej wiadomości będzie opcja „Anuluj prośbę”, jeśli ją klikniesz, rezerwacja systemu Windows 10 zostanie anulowana.

osoba korzystająca z komputera

Czy możliwe jest bezpłatne uaktualnienie do systemu Windows 10, jeśli anuluję rezerwację aktualizacji?

Po anulowaniu rezerwacji systemu Windows 10 można go ponownie aktywować aby uzyskać system Windows 10 za darmo bez żadnych kłopotów. Jedyne, co musisz zrobić, to:

Na pasku zadań systemu klikniesz ikonę białych kwadratów które znajdują się obok ikony głośności. W ten sposób rezerwacja nowego systemu operacyjnego będzie w toku i zostanie zaktualizowana tak szybko, jak to możliwe.

W ten sposób możesz przerwać aktualizację systemu Windows 10

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy są automatyczne aktualizacje systemu Windows 10, ponieważ nie mają czasu ani miejsca na wykonanie, uruchamiają się i instalują tylko wtedy, gdy chcą. Aby konieczne jest ich przerwanie lub anulowanie żeby już nam nie przeszkadzały. Aby to zrobić, możesz wykonać następujące kroki, które pokażemy:

  1. Wejdź do panelu sterowania systemu operacyjnego.
  2. Następnie otworzysz opcję „Bezpieczeństwo i system”.
  3. Następnie wejdziesz w „System i konserwacja”, a następnie otworzysz opcję „Konserwacja”.
  4. Tutaj będziesz musiał nacisnąć oświadczenie „Zatrzymaj konserwację”.

Zatem, aktualizacje się zatrzymają dopóki nie zdecydujesz się je ponownie włączyć, aby nie przeszkadzały.

dołącz do naszego kanału telegram