Skip to content

Jak uaktualnić do systemu Windows 11 z systemu Windows 10 bez utraty danych?

6 de październik de 2021

System operacyjny Windows uruchomił swoją nową wersję, teraz najnowszą i ulepszoną jest wersja 11, która niesie ze sobą nowe narzędzia technologiczne, które przypadną Ci do gustu.

Następnie pokażemy Ci, jak zaktualizować system Windows 10, czego potrzebujesz, aby mieć system Windows 11 w prosty i niezawodny sposób, aby Twoja aktualizacja nie zawierała błędów i można było z niej korzystać w sposób satysfakcjonujący.

Jakie wymagania musi mieć twój system, aby uaktualnić system do Windows 11 bez błędów?

W przypadku aktualizacji systemu Windows 11 najważniejsze jest to, że masz już przygotowany komputer, aby mógł spełnić szereg działania wymagane przez system Windows 11, jest to bardziej rygorystyczne niż w innych wersjach systemu Windows. Są to wymagania, które musisz spełnić, aby nie mieć problemów z nową wersją.

RAM, minimalne wymagania dotyczące procesora i karty graficznej

Aby mieć Windows 11, musisz mieć pamięć RAM co najmniej 4 GBPonieważ tutaj zamierzasz tymczasowo przechowywać informacje, im więcej masz pamięci, tym szybsze będzie Twoje urządzenie.

Musisz również mieć minimalny proces, ponieważ jest to ten, który wykona lub wykona zadania twojego systemu Windows, mówi się, że jest to serce twojego komputera, najważniejszą rzeczą, którą twój komputer musi mieć, jest pamięć podręczna, ponieważ tutaj Jest to miejsce, w którym dane obliczeniowe będą przechowywane na twoim komputerze, dlatego ważne jest, aby mieć dobrą pamięć podręczną wydajności.

Karta graficzna lub zwana również kartą wideo Jest to również element składowy procesora, który żyje na pokładzie tego, że jest on wykorzystywany tak, aby jego zdolność do przechowywania danych związanych z filmami lub obrazami, które będą znajdowały się w procesorze. Musi być zgodny z Direct12, a także ze sterownikiem Wddm 2.0.

64 GB lub więcej miejsca

Aby system Windows działał poprawnie i skutecznie, musisz mieć na dysku twardym 64 GB wolnego miejsca, ponieważ każda aplikacja również potrzebuje trochę tego miejsca. Jeśli nie masz wymaganej przestrzeni dla systemu Windows, możesz spróbować zainstalować dysk twardy lub SSD.

Oprogramowanie układowe

Ona jest odpowiedzialna za kontrolować i zarządzać rozruch urządzenia i rozruch systemu, tj. oprogramowanie układowe to oprogramowanie kontrolujące sprzęt. Od 2016 roku obowiązkowe jest, aby sprzęt każdego komputera z systemem Windows posiadał moduł zabezpieczający 2.0 lub 2.0 TPM.

Zgodność z UEFI z bezpiecznym rozruchem

Bezpieczny rozruch to interfejs UEFI, który pomaga chronić komputer przed złośliwym oprogramowaniem lub przed atakami lub infekcjami na komputerze. Komputer musi mieć UEFI, musi być również kompatybilny z Bezpiecznym rozruchem.

Gry na konsolę Xbox w systemie Windows 11

Jakość ekranu wyższa niż 720p

Aby mieć Windows 11, musisz mieć ekran o przekątnej co najmniej 9 cali po przekątnej, jego jakość musi wynosić 720 pensów lub więcej dobrej rozdzielczości, aby mieć odpowiednią jakość, a Twój kanał musi mieć 8 bitów koloru.

Aby dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie spełnia wszystkie wymagania, firma Microsoft stworzyła nowy Narzędzie do sprawdzania kondycji komputera gdzie powie ci, czy możesz pobrać nową wersję systemu Windows.

Jakie cechy musi mieć Twój komputer, aby system Windows 11 działał w pełni?

Aby system Windows 11 i jego narzędzia działały w pełni, musisz mieć na swoim komputerze następujące funkcje.

DirectX 12

Jest to biblioteka multimedialna stworzona przez firmę Microsoft, która została wydana z poprzednią wersją i będzie używana z nową wersją Windows 11, jej stworzenie zostało stworzone gracze komputerowi.

Ma wiele zalet, a jedną z nich jest to, że zawiera więcej mocy GPUDzieje się tak dzięki multiadapterowi, dzięki czemu możesz zastosować pracę zespołową przy niskiej wydajności, dzięki czemu możesz mieć lepszą kontrolę nad sprzętem, a mając lepszą kontrolę nad nim, możesz mieć lepszą wydajność grafiki. Możesz go pobrać w następujący sposób:

 1. Wpisz w wyszukiwarce Dxdiag.
 2. W swoim wyniku musisz kliknąć na dxdiag.
 3. Sprawdź, czy Twoja aktualna wersja to najnowsza wersja.

Jeśli nie jest to Directx 12, możesz przeszukać oficjalną stronę Microsoft, aby pobrać tę, która odpowiada systemowi operacyjnemu.

laptop z zainstalowanym systemem Windows 11

Monitor HDR do funkcji Auto HDR

Możesz używaj HDR w systemie Windows 11 dzięki czemu ekran ma najlepszą wydajność przy wysokim zakresie dynamiki komputera. Dzięki temu możesz mieć bardziej intensywny, jaśniejszy ekran, a Twoje szczegóły będą bardziej wyraziste dzięki zakresowi dynamicznemu innego ekranu.

Masz również możliwość pobierz filmy kompatybilne z HDR na Microsofti mają tę zaletę, że będą lepszej jakości. HDR można aktywować w następujący sposób:

 1. Naciśnij przycisk start, w swojej przeglądarce musisz wpisać konfigurację i przejść do niej.
 2. Będąc tutaj, musisz wybrać w Systemie, a następnie na ekranie.
 3. Jeśli do komputera podłączony jest więcej niż jeden ekran, wybierz i wybierz ten zgodny z HDR.
 4. A teraz musisz dać Użyj HDR.

Kontroler Wi-Fi 6E i WLAN IHV

Wi-Fi 6E musi wymagać odpowiedniego routera, podobnie jak musi mieć sprzęt i kontroler WLAN IHV.

Mikrofon i głośnik do obsługi wielu głosów (MVA)

 • Na jakąś konferencję będzie miał dobre wyjście audio, z mikrofonami i głośnikami.
 • Potrzebujesz mikrofonu i głośnika, aby uzyskać lepszą konfigurację w MVA.
 • Masz możliwość aktywacji lub wyciszenia dźwięku, ponieważ pojawi się on natychmiast, jeśli go potrzebujesz, ponieważ znajduje się na pasku zadań.

pulpit w systemie Windows 11

Oto procedura aktualizacji komputera z systemem Windows 10 do systemu Windows 11

Jeśli masz Windowsa 10, a teraz chcesz uaktualnij do systemu Windows 11 Musisz wykonać tę serię kroków, aby zrobić to bezpiecznie:

 1. Ponieważ masz pewność, że spełniasz wymagania mieć tę wersję systemu Windows.
 2. Teraz możesz przejść do witryny Windows Update, tutaj nowa wersja systemu Windows pojawi się automatycznie, ponieważ jest to centrum, które zajmuje się wszystkimi aktualizacjami systemu Windows 10, co da ci możliwość pobrania nowej wersji w bezpieczny i automatyczny sposób.
 3. Kliknij aktualizację i poczekaj, aż wykona swoją procedurę.

Ta aktualizacja może jeszcze do Ciebie nie dotrzeć, ponieważ jest wysyłana stopniowo. Microsoft ostrzegł swoich użytkowników, że wielu z nich może nie otrzymać go do przyszłego roku. Musisz być cierpliwy i poczekaj, aż aktualizacja zostanie wysłana do Ciebie aby zrobić to w bezpieczny sposób i mieć oryginalny Windows.

Ile godzin zajmuje aktualizacja?

Mówi się, że aktualizacja systemu Windows 11 zakończyć proces w zaledwie 5-10 minut, ale może to potrwać trochę dłużej w zależności od niedogodności związanych z aktualizacją.

dołącz do naszego kanału telegram