Skip to content

Jak aktywować zarabianie na Facebooku, aby wygenerować nowy dochód?

12 de Listopad de 2021

Sieci społecznościowe już dawno przestały być platformami, których jedynym celem jest rozrywka dla użytkowników i przydzieliły sekcje dla ich korzyści pieniężnych. Tak jest w przypadku Facebooka, który umożliwia aktywację opcji zarabiania Dla tych użytkowników, którzy chcą generować nowe dochody, mogą to zrobić w domenie platformy po spełnieniu pewnych wymagań.

Jakie są podstawowe wymagania, aby Facebook mógł zarabiać na koncie?

Facebook ma szereg zasad, których będziesz musiał przestrzegać, jeśli chcesz używać strony do zarabiania pieniędzy w sieci społecznościowej, zarabiając na nim. Biorąc pod uwagę, że platforma jest dość rygorystyczna w stosunku do treści publikowanych w konwencjonalny sposób, nie dziwi fakt, że platforma społecznościowa jest dość rygorystyczna pod względem treści, które mają być monetyzowane.

Minimalna liczba obserwujących

Pierwszym wymogiem, jeśli chcesz generować dochód ze swoich publikacji na Facebooku jest: mieć minimalny zasięg wśród publiczności które platforma uzna za dopuszczalne. Minimalna liczba obserwujących, którą strona musi zarabiać na platformie, to 10 000 obserwujących.

Ma to zagwarantować, że co najmniej 10 000 osób zobaczy publikowane przez Ciebie treści i nie pozostanie niezauważone.

Całkowita liczba wyświetleń w ciągu ostatnich 60 dni

Facebook będzie śledzić filmy, z których chcesz zarabiać, i które zostaną opublikowane w ciągu 60 dni przed zgłoszeniem prośby o sprawdzenie monetyzacji. Całkowita liczba wyświetleń w zakresie zliczania musi osiągnąć minimum 600k minut gry.

W szczególności 60 tys. tych minut musi składać się z reprodukcji wideo na żywo. W przeciwnym razie strona nie spełni wymagań dotyczących zarabiania.

W liczbie filmów Uwzględnione zostaną transmisje na żywo lub bezpośrednie; ale minuty z filmu wykorzystanego do promocji strony lub te, które zostały wykorzystane w więcej niż jednej publikacji, nie zostaną uwzględnione w minimalnej łącznej liczbie minut niezbędnej do zliczenia odtworzeń.

Poznaj zasady „Kwalifikacji”

W ten sam sposób należy z powodzeniem spełnić powyższe wymagania dotyczące zakresu publikacji. Także istnieją podstawowe standardy, które muszą być spełnione dotyczące treści wideo, które jest publikowane na platformie Facebook.

  • Treści odpowiednie dla wszystkich odbiorców: wizualne i dźwiękowe treści filmu nie powinny zawierać wyraźnych treści wyrażających nienawiść, rasizm, przemoc ani scen o charakterze seksualnym.
  • Oryginalna treść: Facebook odnosi się w tej kategorii do niemożności wykorzystania filmów, które zostały już opublikowane przez inne strony. Możesz wykorzystać elementy w trendach, ale jako inspirację dla własnych treści. Ponadto filmy zawierające rozpowszechnianie fałszywych wiadomości nie będą zarabiać.
  • Unikaj przynęty na kliknięcia: Platforma społecznościowa podkreśla, że ​​treść filmu pokazuje, co mówi tytuł; aby interakcja między użytkownikiem a stroną była autentyczna. Korzystanie z elementów tekstowych, które przyciągają uwagę użytkownika, ale nie są zawarte w filmie, nie będzie kwalifikować się do zarabiania.
  • Autor strony musi być pełnoletni, aby legalnie sformalizować płatności. W przeciwnym razie wymagana będzie obecność korepetytora.
  • Unikaj nabywania naruszeń na platformie: Ten aspekt odnosi się do zasad współistnienia w aplikacji; a także polityki prywatności. Każda osoba posiadająca konto na Facebooku musi w pełni przestrzegać, aby nie zostać ukaranym.

konto monetyzacyjne

Jak sprawdzić, czy konto na Facebooku już zarabia?

Jeśli wysłałeś już stronę do sprawdzenia, aby ocenić, czy spełnia wymagania dotyczące monetyzacji, i chcesz poznać status recenzji, musisz wejść na swoje konto strony na platformie Facebook.

Później musisz wejść do narzędzia Studio twórców i przejść do sekcji Facebook. Kiedy już tam będziesz, musisz wpisz sekcję oznaczoną jako „Zarabianie”, a następnie przejdź do sekcji „Informacje ogólne”.

To okno pokaże Ci selektor stron, u góry ekranu, tam będziesz musiał wybrać swoją stronę na Facebooku. W ten sposób będziesz mógł ocenić stan swojej strony pod kątem zarabiania, jeśli została zatwierdzona, odrzucona lub jest w trakcie sprawdzania.

Pamiętaj, że nawet jeśli strona została już zatwierdzona do zarabiania, musisz nadal przestrzegać zasad i zasad Facebooka. Jeśli nie, zostaną zastosowane ograniczenia lub nawet środki restrykcyjne, aby uzyskać dostęp do opcji zarabiania.

używaj facebooka na komputerze

Co można zrobić, aby nowe konto na Facebooku rosło szybciej?

Biorąc pod uwagę, że zasięg publikacji jest podstawowym warunkiem uzyskania zgody na monetyzację przez Facebooka. Musisz zdawać sobie sprawę z pewnych aspektów, które pozwalają osiągnąć większy wzrost w krótszym czasie.

  • Publikuj okresowo: W ten sposób będziesz w stanie osiągnąć większą liczbę wszystkich reprodukcji. Jednocześnie jesteś na bieżąco, a interes publiczny nadal Cię wskazuje.
  • Interakcja z publicznością: możesz tworzyć filmy na żywo i zapraszać ludzi, aby użytkownicy, którzy Cię obserwują, opowiadali o Tobie znajomym i wzbudzali większe zainteresowanie Twoimi treściami. Odpowiadaj też na komentarze i przywitaj się z osobami, które widzą Twoje treści.
  • Twórz treści wysokiej jakościMiędzy tworzeniem większej ilości treści lub tworzeniem lepszych treści zawsze zwycięży jakość. Jeśli treści, które publikujesz, są bogate w argumenty, z wysokiej jakości obrazem, nie potrwa długo, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej Facebooka. Używaj elementów, które są trendy i z którymi społeczeństwo może się identyfikować.
  • Zdobądź plan promocyjny: Płacenie za reklamę to narzędzie, z którego możesz korzystać bez wyrzutów sumienia. No cóż, choć wyświetlenia treści, których promocje nie liczą się do dopuszczenia do monetyzacji, to są one opcją, która bezpiecznie przyciągnie uwagę nowej publiczności.