Skip to content

Jak aktywować wyjście cyfrowe Realtek na moim systemie Windows 10? -Narzędzie audio

3 de styczeń de 2022

Realtek to marka sterowników komputerowych, które wszyscy użytkownicy systemu Windows instalują na swoich komputerach. Sterowniki marki Realtek to nie tylko marka sterowników do komputerów z systemem operacyjnym Windows 10. Realtek posiada również sterowniki dla systemów takich jak Windows 7.

Zdecydowana większość sterowników Realtek dla komputerów z systemem Windows 7 została już wycofana, ponieważ jest to stary system, ale sterowniki dla systemu Windows 10 nadal działają. Wkrótce pokażemy Ci, co zrobić, aby użyj wyjścia cyfrowego swojego Realtek właściwy sposób, jak korzystać z cyfrowego wyjścia wideo i kilka innych rzeczy.

Co trzeba zrobić, aby prawidłowo korzystać z wyjścia cyfrowego Realtek?

Każdy kierowca, który przewozi sprzęt, wykonuje określoną pracę i wykonuje określoną liczbę procesów. Na przykład, jeśli sterownik jest ekranem, zadba o to, aby ekran był dobrze skalibrowany. Jeśli sterownik jest sterownikiem sieciowym, zajmie się utrzymywać połączenia internetowe i tak jest z innymi.

W przypadku sterowników Realtek do audio, są one odpowiedzialne za zapewnienie ci najlepsza możliwa jakość dźwięku zgodnie z zasobami twojego komputera. Cyfrowe wyjście audio Realtek można skonfigurować i zdecydować, kiedy je aktywować. Jeśli chcesz korzystać z wyjścia dźwiękowego swojego komputera, musisz aktywować sterownik Realtek.

Aktywuj prawidłową funkcję wyjścia cyfrowego

Wyjście audio urządzeń ze sterownikami Realtek może być skalibruj rzeczy takie jak środowisko, które będzie miał dźwięk, jeśli chcesz, aby przyniosła efekty lub jeśli chcesz ją dezaktywować. Gdy wyjście audio jest wyłączone, dźwięk z komputera nie jest słyszalny. Zobacz, jak aktywowane jest to wyjście audio:

 1. Włącz komputer
 2. Zaloguj się do swojej nazwy użytkownika
 3. Przejdź bezpośrednio do ikony głośnika na pasku zadań
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę klaksonu
 5. Wybierz opcję „Urządzenie do odtwarzania”
 6. W oknie, które się pojawi, klikniesz dwukrotnie sekcję „Głośniki”
 7. W nowym oknie, które zobaczysz, wybierz opcję „Użyj tego samego urządzenia”, a zostanie ona natychmiast włączona

Po zakończeniu aktywacji sterownika dźwięku, jeśli chcesz, możesz spójrz na jakość dźwięku i czy sterownik działa dobrze. W ten sposób będziesz mógł wiedzieć, czy konieczne jest pobranie Realtek High Definition, który jest ulepszonym sterownikiem dźwięku. Dzięki temu sterownikowi dźwięk komputera z systemem Windows 10 będzie brzmiał znacznie lepiej niż wcześniej.

W jaki sposób można wykorzystać cyfrowe wyjście Realtek na swoim urządzeniu?

osoba korzystająca z komputera

Korzystanie z wyjścia audio skonfigurowanego przez sterownik Realtek jest bardzo łatwe. Gdy sterownik Realtek dla dźwięku nie jest zainstalowany, jakość muzyki nie jest eksportowany w najlepszej jakości a spójność dźwięku może zawieść. Wszystko to jednak nadpisuje to w samym Realtekie.

Teraz, jeśli chodzi o wyjście audio twojego urządzenia, wszystko, co musisz zrobić, aby z niego korzystać, to podłącz słuchawki, głośnik lub nagłośnienie. Jeśli komputer ma zainstalowany sterownik dźwięku Realtek i jest on włączony, nic więcej nie jest potrzebne, jak tylko używać tego wyjścia audio.

To nie wszystko, jeśli Twój komputer jest z domu i kupujesz kartę dźwiękową, dźwięk zagra w najwyższej jakości i może być również rejestrowany w najwyższej jakości. Jeśli jednak pewnego dnia ikona Realtek zniknie z systemu Windows 10, nie powinieneś się martwić, ponieważ istnieje sposób, aby to naprawić.

Jak zmienić domyślny dźwięk w urządzeniu na wyjście cyfrowe Realtek?

Sterownik dźwięku Realtek jest bardzo specyficzny pod względem opcji, ponieważ chociaż działa doskonale, nadal pozwala go wyłączyć. To jest po co użyj innych zainstalowanych urządzeń audio na komputerze lub jeśli nie, aby używać urządzenia audio, które jest domyślnie dostarczane z komputerem.

osoba korzystająca z komputera

Jeśli chcesz wiedzieć jak urządzenie audio zostało zmienione Podczas korzystania z komputera należy zwrócić należytą uwagę na dwa ostatnie podtematy.

Ze sprzętu i dźwięku na komputerze

Są co najmniej dwa miejsca, w których możesz dokonać zmiany urządzenia audio. Te dwa miejsca pochodzą z panelu sterowania i skrótu na pulpicie. Zobacz, jak przejść do korzystania z Realtek z panelu sterowania:

 1. Uruchom komputer, przejdź bezpośrednio do paska zadań i naciśnij ikonę z lupita
 2. W pasku wyszukiwania umieść zdanie „Panel sterowania”
 3. Wybierz pierwszy wynik
 4. Będąc w panelu, naciśniesz sekcję „Sprzęt i dźwięk”
 5. Znajdź podsekcję „Dźwięk” i kliknij opcję podrzędną „Zarządzaj urządzeniami audio”
 6. W nowym oknie, które się otworzy, kliknij dwukrotnie „Głośniki”
 7. Kliknij „Właściwości”
 8. Następnie w „Zmień ustawienia”
 9. I włącz kontroler jako domyślny

To już wszystko czego potrzebujesz aby użyć sterownika audio Realtek jako domyślnego. Jeśli chcesz poprawić dźwięk swojego komputera, możesz zobaczyć, jak jest skonfigurowany i dostosowany.

W skrócie na pulpicie audio

Z pulpitu dużo łatwiej zrobić wszystko, ponieważ To może idź na skróty aż do konfiguracji. Wystarczy przejść do ikony głośnika, kliknąć ją prawym przyciskiem myszy, wybrać urządzenia odtwarzające, przejść do właściwości i aktywować je jako domyślne.

Przy okazji, jeśli pewnego dnia potrzebujesz sterownik dla twojego komputera, nie wahaj się odwiedzić oficjalną stronę Realtek, na której jest nieskończona liczba kierowców.

dołącz do naszego kanału telegram