Skip to content

Jak aktywować „Wybierz profil” podczas otwierania Google Chrome, aby wybrać swoje konto?

15 de listopad de 2021

Różne opcje, które Google Chrome połączył jako odrobinę prostoty, sprawiają, że osoby korzystające z przeglądarki mogą czuć się komfortowo. Jeden z ten najlepsze rzeczy w Google Chrome to szybkość za pomocą którego ładuje otwierane karty. Jest to bardzo wydajne, ponieważ oszczędza czas osób wyszukujących za pomocą przeglądarki.

Google Chrome ma osobliwą funkcję, dzięki której możesz wybrać kilka profili. Profile będą się różnić w zależności od posiadanego konta e-mail. W ten sposób 2 osoby mogą posługiwać się Twoje konta w tej samej przeglądarce. Może chcesz aktywować tę funkcję, ale nie wiesz jak. Jeśli tak jest, czytaj dalej każdy z akapitów, które zobaczysz poniżej, aby dowiedzieć się, jak aktywować tę funkcję.

Co należy wziąć pod uwagę, aktywując tę ​​opcję w Chrome?

Prawdę mówiąc, bardzo łatwo jest aktywować opcję wielu profili w Google Chrome, ale musisz pamiętać o kilku rzeczach. W ten sposób unikniesz narażania Twojej prywatności podczas przeglądania przez inne osoby w momencie, gdy taka osoba korzysta ze swojego profilu w Google Chrome. Ponieważ w przeszłości niektórzy ludzie nie uważali, aby dodaj wiele profili w przeglądarce. Z tego powodu poniżej pokażemy, co zostanie zapisane w tym profilu.

Wszystkie dane przeglądania zostaną zapisane w profilu

Prywatność podczas przeglądania Internetu jest bardzo potrzebna, ponieważ dane mogą być zapisywane w Google Chrome takie jak hasła do mediów społecznościowych, hasła do kont bankowych itp. Po zalogowaniu się do profilu za pomocą konta Google wszystkie dane przeglądania są tam przechowywane.

Każdy, kto ma dostęp do komputera może wejść do twojego profilu i sprawdź, jakie rzeczy pobrałeś. Niestety Google Chrome nadal nie zawiera funkcji, która prosi o podanie hasła przed użyciem profilu. Z tego powodu przed dodaniem kilku profili do Google Chrome powinieneś o tym pomyśleć, aby wiedzieć, czy jest to ryzykowne, czy nie.

Jeśli jest to komputer biurowy zaleca się, aby nie dodawać swojego konta Google do profilu w przeglądarce Google Chrome. Jeśli jednak jest to komputer osobisty, do którego tylko Ty masz dostęp, posiadanie wielu profili Google nie jest wcale ryzykowne.

Jak aktywowana jest opcja wyboru profilu w Google Chrome?

Aby aktywować opcję wyboru profili między Google Chrome, musisz wykonać kilka instrukcji. Każdy z nich będzie się różnić w zależności od urządzenia z którego korzystasz z przeglądarki. Jednak nie przejmuj się tego typu rzeczami, ponieważ poniżej pokażemy Ci, jak wybrać lub zmienić profile w Google Chrome z dowolnego urządzenia.

osoba aktywująca profil w google chrome

Gdzie muszę się udać, aby aktywować tę opcję?

Opcja wielu profili w przeglądarce Google Chrome jest już aktywowana fabrycznie. Jedyne, co musisz zrobić, aby skorzystać z tej wspaniałej funkcji, to dodać kolejne konto Gmail do przeglądarki. Kiedy to zrobisz, możesz zmień profil w Google Chrome tyle razy, ile chcesz. Możesz nawet otworzyć dwa okna Google Chrome i jednocześnie korzystać z 2 profili.

Ponieważ masz już dwa profile Google Chrome, zaleca się zablokowanie plików cookie na stronach internetowych i dodanie pól wyszukiwania. Dzięki temu będziesz cieszyć się w 100% i bez przerw podczas przeglądania Internetu. Ponadto unikniesz również niektórych rodzajów witryn do którego nie masz większego zaufania.

Jak zapisać zmiany po aktywowaniu opcji?

Gdy tylko dodasz kolejny profil do swojego konta Google, nie będziesz musiał zapisywać żadnych danych. Dane te są automatycznie zapisywane przez przeglądarkę, dzięki czemu następnym razem będziesz mógł wejść na swoje konto Gmail w najwygodniejszy sposób.

mężczyzna używający swojego komputera

Za każdym razem, gdy chcesz otworzyć określony profil, po prostu uruchom przeglądarkę, a główne okno pokaże wszystkie profile, które utworzyłeś w przeglądarce. Tylko ty będziesz musiał wybrać ten, którego chcesz użyć oraz Google otworzy go dla Ciebie natychmiast. Z aplikacji telefonu komórkowego należy nacisnąć ikonę 3-punktową, zarządzać kontem i zmienić profil.

Na wypadek, gdyby pewnego dnia mieć kłopoty z dodaj wiele profili W przeglądarce Google Chrome musisz wyszukać informacje na stronie pomocy technicznej Google, aby znaleźć przydatne sposoby rozwiązania tego błędu.

dołącz do naszego kanału telegram