Skip to content
Mac

Jak aktywować Włącz dźwięk Włącz lub zaloguj się na komputerze z systemem MacOS

16 de Maj de 2021

Dziś musimy wyrazić zgodę naszym użytkownikom, którzy wolą towarzystwo nadgryzionego jabłka, czyli Apple, bo dzisiaj będziemy rozmawiać o naszym komputery z systemem macOS i coś, co niektórym z nas przywoła wspomnienia.

Muzyka jest jedną z rzeczy, które pamiętamy najbardziej przez cały czas, ale tym razem mówimy o konkretnym dźwięku, jeśli tak, dźwięku, który te komputery emitowały, gdy były włączane, tak jak robią to komputery Microsoft z systemem Windows.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy nabyli te komputery przed 2016 rokiem, dokładnie wiesz, o co nam chodzi, bo po tym roku przestały na nich grać kolejne komputery. Z tego powodu dzisiaj tutaj, w Look How It Is Made, będziemy Cię uczyć, jak to robić odzyskać ten dźwięk na komputerze z systemem macOS.

Dźwięk podczas włączania komputera Mac

Tak, te komputery miały wiele różnych wersji systemów operacyjnych, a wraz z nimi różne dźwięki, gdy są włączane, ale z upływem czasu wydaje się, że ta firma zmęczyła się nimi i postanowiła przestać umieszczać je w nowe generacje komputerów Mac.

Ale w rzeczywistości chodziło raczej o to, że dał wszystkim swoim użytkownikom możliwość aktywowania go lub już domyślnie wyłączoneCóż, jest też grupa ludzi, którzy naprawdę wolą jej nie słuchać, a co uważali za nie?

Najlepsze jest to, że jego aktywacja jest bardzo łatwa i prosta musimy przejść przez koniecl, za pomocą prostego polecenia. W typowych sytuacjach bardzo rzadko można wejść na ten terminal, ale te kroki są naprawdę łatwe do zrozumienia.

Jak aktywować dźwięk mojego komputera z systemem macOS po włączeniu?

Jak przed chwilą wspomniałem, aby osiągnąć nasz cel niezbędne jest korzystanie z terminala i aby to osiągnąć musimy wykonać następujące kroki:

Otwórz terminal

  1. Po włączeniu komputera musisz przejdź do Findera, aby móc korzystać z terminala, co jest bardzo łatwe, wystarczy kliknąć Finder.
  2. Następnie musisz przejść do menu i kliknąć na nim, które znajduje się u góry ekranu.
  3. Po wyświetleniu opcji musisz wyszukać plik, a następnie go kliknąć.
  4. Pojawi się nowa opcja o nazwie nowe okno Findera, w którym możesz uporządkować pliki w folderach, jeśli chcesz.
  5. Po tym na lewym pasku bocznym musisz znajdź ikonę aplikacji i kliknij ją.
  6. Wybierasz, gdzie mówi folder narzędzi, a następnie w opcji o nazwie terminal. Cały ten proces odbywa się w prawej części okna.

Aktywuj dźwięk

Po wejściu do terminala z Findera wystarczy wykonać następujące kroki, aby aktywować dźwięk. W terminalu musisz wprowadzić następujące polecenie sudo nvram BootAudio =% 01 a następnie naciśnij przycisk akceptacji. Gdy to zrobisz, za każdym razem, gdy włączysz komputer, będziesz mógł usłyszeć dźwięk, za którym tak bardzo tęsknisz.

Ale teraz ten dźwięk stał się naprawdę irytujący, nie martw się, po prostu wyłącz go w następujący sposób.

Po powrocie do terminala w taki sam sposób, w jaki mnie nauczono wcześniej, musisz napisać następującą komendę: sudo nvram BootAudio =% 00 I to wszystko, za każdym razem, gdy włączysz komputer, nie będzie już miał charakterystycznego dźwięku.

Podstawowe zasady pisania poleceń.

Podczas korzystania z niego obowiązują różne zasady, ale jest jedna, która jest bardzo ważna. Podczas pisania poleceń w terminalu ważne jest, aby brać pod uwagę wszystkie znaki, w tym nawet spacje. Inna zasada mówi, że nie możesz używać myszy, ale zamiast tego możesz nawigować tylko za pomocą strzałek na klawiaturze.

komputer Mac włączony

Wszystkie te polecenia będą zawsze wykonywane w ich bieżącej lokalizacji, to znaczy, jeśli lokalizacja nie zostanie umieszczona w poleceniu, użyje ostatniej wskazanej lokalizacji.

Jak widać, naprawdę łatwo jest przywrócić ten dźwięk w naszym komputery z systemem macOS, Zapraszam więc do wypróbowania tej metody, ale pamiętaj, aby nie używać innych poleceń, których nie jesteś pewien, ponieważ mogą wpłynąć na twój komputer, a tego nie chcemy.