Skip to content

Jak aktywować weryfikację dwuetapową w Fortnite — Prosty przewodnik

23 de sierpień de 2021

Dzięki temu przewodnikowi nauczymy Cię w bardzo prosty sposób, jak włączyć lub aktywuj weryfikację dwuetapową w Fortnite i Twoje konto Epic Games. Jest to niewątpliwie coś, co polecamy, jeśli zainwestowałeś czas i pieniądze w tę platformę.

Z drugiej strony, jeśli oprócz platformy Epic Games, masz też konto Steam, istnieje możliwość bardzo łatwej aktywacji weryfikacji dwuetapowej w Steam Guard.

Jak mogę mieć lepsze zabezpieczenia na moim koncie Fortnite?

Fortnite to bardzo popularna gra i do której wiele osób wchodzi nie tylko po to, aby grać i rywalizować, można również dokonywać zakupów. Dlatego, jeśli masz bezpieczne konto, możesz uniknąć ewentualnych dochodów inne osoby korzystające z Twojego konta w niewłaściwy sposób. Spowoduje to możliwe kary, a nawet utratę pieniędzy za zakupy, których nie dokonasz.

Dlatego, aby mieć większe bezpieczeństwo, zalecamy włącz weryfikację dwuetapową. Jest to innowacyjny system, który uniemożliwi innej osobie posiadającej Twoje hasło i nazwę użytkownika dostęp do Twojego konta. Ponieważ konieczne będzie również wprowadzenie kodu zabezpieczającego, który ma czas wygaśnięcia i który otrzymasz na swój telefon komórkowy.

W ten sposób wejście na Twoje konto przed osobami przez Ciebie nieupoważnionymi będzie skutecznie zabezpieczone. Ale zalecamy również używanie unikalnego hasła, którego nie używasz na innych kontach, takich jak poczta e-mail lub sieci społecznościowe. Oprócz ten klucz jest solidny i trudny do odgadnięciatrzymaj go w dobrym schronieniu i nie dawaj go nikomu, kto o to poprosi.

Jakie są korzyści z aktywacji weryfikacji dwuetapowej?

Weryfikacja dwuetapowa to system bezpieczeństwa, który najbardziej, nie wspominając o wszystkich aplikacjach mobilnych czy usługach internetowych służy do ochrony bezpieczeństwa użytkownika. I dzięki temu zapobiega się niewłaściwemu wejściu na nasze konta, a zwłaszcza Fortnite, co daje nam doskonałe korzyści z jego aktywacji.

Większe bezpieczeństwo

Pierwszą rzeczą, której należy szukać podczas aktywacji dwuetapowej weryfikacji, jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa naszego konta Fortnite. Gdzie teraz jest możliwe, że nasz dane, takie jak nazwa użytkownika i hasło, mogą być filtrowane i zatrzymywane w nieznanych rękach. Ale dzięki temu systemowi do twojego konta dodawana jest kolejna warstwa bezpieczeństwa, co sprawia, że ​​dostęp do niego jest prawie niemożliwy.

Darmowe gry

Fortnite odpowiedzialnie rozumie znaczenie użytkownicy włączają weryfikację dwuetapową na swoich kontach. I w tym sensie sklep Epic Games Store oferuje użytkownikom, którzy aktywują wspomniany system bezpieczeństwa, możliwość uzyskania niektórych gier za darmo, co ich zachęcenie nie wydaje się być nadzwyczajną zaletą.

Ekskluzywne prezenty

I w tym samym duchu, powtarzając po raz kolejny, jak ważne jest dla Epic Game, aby użytkownicy mieli bezpieczne konta. Także oferuje swoim użytkownikom ekskluzywne prezenty w Fortnite, jeśli zgodzą się na aktywację weryfikacji dwuetapowej. To pokazuje priorytet, jaki bezpieczeństwo ma w tej niesamowitej grze.

Jak aktywować weryfikację dwuetapową

Aktywacja weryfikacji dwuetapowej z pewnością pomoże chronić Twoje konto, zwłaszcza jeśli masz ich wiele gry lub treści, które chcesz chronić. Aby zacząć chronić się w ten sposób, przeczytaj uważnie ten przewodnik

  • Przede wszystkim konieczne będzie przejście na oficjalną stronę Epic Games.
  • Gdy znajdziesz się na stronie, przejdź do prawego górnego rogu i kliknij „Zaloguj sie”. Zaloguj się tak, jak się zarejestrowałeś, pamiętaj, że możesz to zrobić bezpośrednio przez Epic Games, Google, Xbox Live, PlayStation Network itp.
  • Po zalogowaniu kliknij swoją nazwę użytkownika, a następnie wybierz opcję „Rachunek”.
  • Zostaną wyświetlone opcje związane z Twoim kontem. Musisz wybrać „Hasło i bezpieczeństwo”.
  • Po przejściu między opcjami bezpieczeństwa zobaczysz „Uwierzytelnianie dwuetapowe”. Istnieje kilka sposobów na zastosowanie tej metody. Posiadać „Aplikacja do uwierzytelniania„,”Uwierzytelnianie SMS” oraz „potwierdzenie email”.

weryfikacja dwuetapowych epickich gier fortnite

  • Każda z tych opcji będzie działać w celu ochrony Twojego konta, jednak wybór należy do Ciebie. Chociaż z pewnością polecamy Uwierzytelnianie SMS lub przez twój e-mail.
  • W przypadku uwierzytelniania dwuetapowego dla urządzeń mobilnych konieczne będzie podanie numeru telefonu. Pamiętaj, aby wybrać twój kod kraju w przypadku, gdy nie jest wybrany.
  • Następnie kliknij opcję wyślij kod. Gdy otrzymasz ten kod, podaj go na stronie i kliknij „Wysłać”. Następnie zostanie włączone dwuetapowe uwierzytelnianie SMS-em.

W każdej chwili możesz wyłączyć weryfikację dwuetapową Fortnite/Epic Games

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wyłączyć tę funkcję, przechodząc do menu, które pokazaliśmy Ci wcześniej i klikając opcję. W każdym razie jest to wysoce zalecane, jeśli chcesz chroń swoje konto Epic Games.

Dlaczego powinienem włączyć weryfikację dwuetapową Fortnite/Epic Games?

Z pewnością wybór aktywacji lub nie weryfikacji dwuetapowej jest czysto osobisty. Tak czy inaczej, eTo jest coś, co zwykle jest polecane dużo w dzisiejszych czasach. Dlaczego więc zaleca się aktywowanie weryfikacji dwuetapowej?

strona z dwustopniową weryfikacją fortnite epickich gier

Uwierzytelnianie dwuetapowe jest jednym z wydajniejsze systemy bezpieczeństwa które istnieją, aby chronić nasze konta. W rzeczywistości zdecydowanie zaleca się włączenie weryfikacji dwuetapowej dla Facebooka lub Twittera. Co więcej, wielu zaleca aktywację tej weryfikacji we wszystkich sieciach społecznościowych.

W każdym razie na tym się nie kończy, ponieważ Twoje konto Fortnite / Epic Games to zazwyczaj przestrzeń, w której masz zainwestowany czas / pieniądze.

Biorąc to pod uwagę, każda metoda dodatkowej ochrony jest całkowicie mile widziana. Jeśli kupiłeś wiele gier w Epic Games lub dokonałeś wewnętrznych zakupów w grach takich jak Fortnite, najlepiej zabezpieczyć tę inwestycję I tu właśnie pojawia się weryfikacja dwuetapowa.

Weryfikacja dwuetapowa sprawia, że ​​jest to konieczne wprowadź kod przy każdym logowaniu z nieznanego urządzenia. Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele sposobów na wykradzenie hasła, ale ta metoda będzie wymagała również wskazania kodu, który dociera do naszego telefonu komórkowego/e-maila, co niewątpliwie rozszerzy ochronę Twojego konta.

Jakie inne opcje ochrony są dostępne dla mojego konta Fortnite?

Jak już wspomnieliśmy weryfikacja dwuetapowa jest najbardziej zalecaną metodą zabezpieczenia aby Twoje konto było bezpieczne. Ale aktywując tę ​​metodę weryfikacji, system oferuje również inny sposób weryfikacji tożsamości i jest to e-mail, który jest łatwiejszy w użyciu w porównaniu do korzystania z aplikacji mobilnej.

W takim przypadku wystarczy wpisać swoje konto e-mail i poszukać w skrzynce odbiorczej wiadomości e-mail zawierającej kod, który należy wprowadzić w żądanym polu. Ale zalecamy to użyj aplikacji uwierzytelniającej. W wirtualnych sklepach można znaleźć takie, które oferują doskonałe wyniki, o czym pokrótce wspomnimy poniżej.

Google Authenticator

Sklep Play możesz pobrać bezpłatnie z wirtualnego sklepu Google i na urządzenia z systemem Android Google Authenticator. Który w bardzo prosty sposób jest konfigurowany za pomocą kodu QR, co czyni go bardzo łatwym w użyciu. Aplikacja co jakiś czas będzie generować kod, abyś mógł bezpiecznie wejść na swoje konto Fortnite bez większych problemów.

Uwierzytelniacz LastPass

Kolejnym niezwykłym narzędziem, które można również znaleźć w Sklepie Play, jest Uwierzytelniacz LastPass. Ochrona konta przed wejściem niepożądanych osób nigdy nie była tak łatwa. Ponadto aplikacja ta oferuje inne funkcje, które pomogą Ci efektywniej zarządzać swoimi kontami.

Microsoft Authenticator

Microsoft oferuje zarówno użytkownikom urządzeń z systemem Android, jak i użytkownikom iOS Microsoft Authenticator. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł nie tylko bezpiecznie i szybko wejść na swoje konto Fortnite. Będziesz także mógł wejść Outlook, Office i inne konta. W ten sposób oszczędzasz dużo czasu i dbasz o bezpieczeństwo swoich kont.