Skip to content

Jak aktywować tryb galerii w powiększeniu i wyświetlić wszystkich uczestników

21 de sierpień de 2021

Na spotkaniach Zoom wideo osoby mówiącej jest często domyślnie podświetlane, co może stać się prawdziwym problemem, gdy na spotkaniu przemawia wielu uczestników w tym samym czasie. Jednak z Tryb powiększania galerii Możesz rozwiązać ten problem, ponieważ ten tryb pozwala oglądać filmy do 49 uczestników jednocześnie w małych pudełkach.

Jeśli chcesz zobaczyć swoje konferencje w tym aktywnym trybie, poinformujemy Cię jak aktywować galerię jako w Zoom dzięki czemu możesz zobaczyć wszystkich uczestników spotkania w tym samym czasie.

Jakie są wymagania, aby aktywować tryb galerii w Zoom?

Jeśli chcesz aktywować tryb galerii Zoom, są pewne wymagania do spełnienia, aby można było włączyć ten trybi skomentujemy to poniżej.

Żaden uczestnik nie powinien udostępniać ekranu

Kiedy przejdziesz do aktywacji trybu galerii Zoom, głównym wymogiem, który musi spełnić twoje spotkanie, jest to żaden uczestnik nie udostępnia Twojego ekranu, bo jak ktoś to zrobi to tej opcji nie będzie można aktywować. Dzieje się tak, ponieważ Zoom rozumie, że gdy uczestnik dzieli ekran, dzieje się tak dlatego, że uwaga skupia się na wyświetlanych informacjach i aby nie odwracać uwagi od tego, co ważne, nie można włączyć trybu galerii.

Jak skonfigurować układ wideo w Zoom?

Twoje ustawienia układu wideo, gdy włączony jest tryb galerii powiększenia Będzie to zależeć od urządzenia, z którego łączysz się ze spotkaniem.

Widok galerii

Gdy masz aktywny tryb galerii w Zoom i jesteś podłączony z komputera, w prawym górnym rogu zobaczysz opcję „Widok”, gdzie otrzymasz kilka opcji, ale musisz wybrać jedną z „Widok galerii”.

Widok głośnika

Ta opcja jest domyślnie aktywna, gdy dołączasz do spotkania Zoom. Zasadniczo ten tryb pokazuje tylko ekran osoby biorącej udział w konferencji, która przemawia. Jeśli aktywowałeś tryb galerii, ale chcesz wrócić do widoku prelegenta, wystarczy przejść do opcji „Widok” w prawym górnym rogu i wybrać „Widok głośnika”. Po wybraniu tej opcji tryb galerii zostanie usunięty i zobaczysz tylko osobę, która przemawia na spotkaniu.

Jaka jest maksymalna liczba osób, które mogą oglądać Zoom w trybie galerii?

Aktywuj tryb galerii w Zoom

W spotkaniach Zoom, w których uczestniczysz z komputera lub komputera, maksymalna liczba uczestników, których możesz zobaczyć w widoku galerii to 49 osób. Jednak domyślnie Zoom ma, że ​​maksymalna liczba uczestników, które możesz zobaczyć w tym trybie, to 25 na ekran, a aby zwiększyć liczbę do 49, będziesz musiał zmienić konfigurację w ustawieniach wideo.

W przypadku telefonów komórkowych maksymalnie można zobaczyć w trybie galerii 4 uczestników na ekran. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkich uczestników spotkania, musisz przesunąć ekran, aby zobaczyć wszystkich członków. W przypadku tabletów, zarówno z Androidem, jak i Apple (iPad), widać do maksymalnie 25 uczestników w trybie galerii, jeśli masz tablet z wystarczająco dużym ekranem.

W obu przypadkach (telefony komórkowe i tablety), tryb galerii będzie domyślnie aktywny po dołączeniu do spotkania więcej niż 3 członków, aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy przesunąć palcem w prawo, gdy wyświetlany jest ekran osoby, która zabiera głos na spotkaniu.

Co się stanie, jeśli nagram powiększenie w trybie galerii?

Jeśli zdecydujesz się nagrać spotkanie Zoom z włączonym trybem galerii, to co się stanie w nagraniu zostanie wyświetlony ekran każdego z członków, który można wyświetlić w podzielonym trybie galerii.