Skip to content

Jak aktywować „tryb Batmana” lub „tryb anonimowy” w telegramie

4 de kwiecień de 2021

Telegram był odpowiedzialny za tworzenie funkcji, które chronią prywatność użytkowników, jedną z tych funkcji jest „tryb anonimowy” lub „tryb Batmana”, ta funkcja jest odpowiedzialna za ochronę danych administratora na czacie grupowym. Jeśli chcesz skorzystać z tej funkcji, ale nie wiesz, jak ją aktywować, w tym samouczku Cię nauczymy jak aktywować „Tryb Batmana” lub „Tryb Anonimowy”.

Co to jest „tryb Batmana” w Telegramie?

„Tryb anonimowy” opracowany przez Telegram jest nazywany przez użytkowników „trybem Batmana”; ta funkcja ma na celu chronić prywatność właściciela oraz administratorzy w grupie czatu Telegramu tych użytkowników, którzy nie mają dodanego numeru telefonu administratora.

Jest to ważne, ponieważ wiele razy zarządzać dużymi czatami (grupa telegramów może mieć do 200 000 członków), w przypadku gdy nie wszyscy uczestnicy należący do grupy są znani.

Gdy administrator i właściciel aktywują tryb Batmana, wiadomości wysyłane do grupy nie będą miały ich nazwiska ani numeru telefonu, ponieważ te informacje pozostaną anonimowe i tylko pokaże nazwę grupy i link.

Jeśli użytkownicy mają zarejestrowany numer telefonu, mogą wyświetlić nazwę i numer telefonu administratora. Dzięki tej funkcji administratorzy unikną otrzymywania wiadomości od osób, których nie znają, ponieważ Twoje dane będą dobrze chronione.

Kroki, aby aktywować tryb Batmana lub tryb anonimowy w Telegramie

  1. Wejdź do aplikacji Telegram.
  2. Otwórz czat grupy, w której chcesz aktywować „tryb Batmana”. Jeśli jesteś właścicielem, możesz udostępnić lub zaprosić kogoś do grupy za pomocą tylko jednego linku.
  3. Kliknij nazwę grupy, zwykle znajduje się u góry ekranu.

  4. Teraz musisz kliknąć ikona ołówka który znajduje się w prawym górnym rogu.
  5. W nowej sekcji zobaczysz kilka opcji, wyszukaj i wybierz tę, która mówi „Administratorzy”ta opcja ma po lewej stronie ikonę talerza z gwiazdą.
  6. W sekcji „Administratorzy” zobaczysz profil właściciela, a także profil administratora. Pojawi się on tylko wtedy, gdy dodasz administratorów do pomocy w zarządzaniu grupą. Kliknij imię osoby.
  7. W sekcji „Uprawnienia administratora” znajdziesz szereg uprawnień, które możesz aktywować lub dezaktywować, a następnie uruchomić w ramach grupy. Poszukaj opcji „Bądź anonimowy” i przesuń przełącznik w prawo, zmieni kolor po włączeniu opcji.

Po włączeniu „trybu Batmana” lub „trybu anonimowego” administrator lub właściciel może wysyłać wiadomości do grupy bez obawy, że ich dane zostaną ujawnione nieznanym użytkownikom, a następnie, jeśli ktoś kliknie na wiadomość nie będziesz mógł zobaczyć danych osobowych, zobaczysz tylko informacje o grupie.

Musisz pamiętać, że jeśli chcesz zachować anonimowość we wszystkich utworzonych przez siebie grupach, musisz wykonać poprzednie kroki w każdej grupie, aby Twoje dane są anonimowe i ukryte.

Właściciel grupy może również aktywować tryb Batmana dla administratorów, aby ich dane osobowe były anonimowe dla uczestników grupy. Aby przeprowadzić ten proces, właściciel musi wykonać opisane powyżej kroki dla każdego administratora. W tej sekcji możesz również włączać i wyłączać uprawnienia które mogą być uruchamiane przez innych administratorów.

Administratorzy grup telegramów dostosowują uprawnienia

W sekcji „Uprawnienia administratora” właściciel grupy może nadać każdemu administratorowi „Niestandardowy tytuł” ​​(pseudonim, alias lub pseudonim), który posłuży do zidentyfikowania Cię w grupie.

Wiadomości wysyłane przez tego administratora będą identyfikowane z tym tytułem, jeśli aktywujesz tryb anonimowy, ich nazwa i numer telefonu nie będą ujawniane innym użytkownikom, członkom grupy. zobaczą tylko ten pseudonim lub imię.

Telegram ma wiele sztuczek i tajemnic, które są nieznane większości użytkowników, którzy pobrali tę wspaniałą aplikację na swój telefon komórkowy, tablet lub komputer (w kilku prostych krokach możesz pobrać Telegram na komputer).

Jeśli nadal nie znasz wszystkich sztuczek Telegrama, zapraszamy do odwiedzenia jaktosie.pl, gdzie znajdziesz różnorodne samouczki, które nauczą Cię, jak to zrobić jak najlepiej wykorzystać tę aplikację, który zyskuje coraz więcej użytkowników.

dołącz do naszego kanału telegram