Skip to content

Jak aktywować prywatne przeglądanie w Firefoksie, Chrome i Safari bez zapisywania historii?

22 de czerwiec de 2021

Obecnie wszystkie przeglądarki mają tryb przeglądania prywatnego i nie jest to dokładnie za mniej. Żyjemy w czasach, w których prywatność była niestety zaniedbana. Jest to coś, co zbyt często widuje się w sieciach społecznościowych, ludzie rejestrują się i nawet nie zadają sobie trudu, aby skonfigurować ustawienia swojego konta, ani najmniejszego sprawdzania, czy wszystko jest naprawdę skonfigurowane tak, jak by chcieli.

Od początku istnienia różnych przeglądarek przyjmowano za pewnik, że prywatność jest odpowiednia lub po prostu ich nie interesuje, coś, co może narazić życie Twoje i Twoich bliskich, ale pomijając wszystkie problemy, które prywatność lub jej brak może spowodować w życiu każdej osoby. Prawdą jest przeglądanie prywatne jest dziś niezbędne, więcej, gdy masz komputer, który dzielisz między kilka osób.

Jak aktywować prywatne przeglądanie w Firefoksie

Dlatego dla tych, którzy używają Firefoksa i chcą przeglądać prywatnie, aby po zamknięciu przeglądarki nikt nie miał dostępu do historii, przynajmniej do tego, co przeglądałeś, aby absolutnie nic nie zostało zapisane, żadnych informacji z witryn, co odwiedzający lub gdzie się zalogowałeś i nic takiego. Dla tych ludzi ten mini przewodnik w ten sposób nauczysz się aktywować tryb przeglądania prywatnego w Firefoksie i zapominasz o jakimkolwiek problemie tego kalibru.

Aby móc aktywować prywatne przeglądanie w Firefoksie, wystarczy przejść do ikony Ustawienia w prawym górnym rogu i wybrać tam „nowe okno prywatne” i gotowy. W ten sposób i podobnie jak w każdej innej przeglądarce możesz korzystać z przeglądania prywatnego bez żadnego problemu.

Co się stanie, jeśli przeglądam prywatnie w Firefoksie?

Wszystko, co zrobisz w przeglądarce, nie zostanie zapisane, dlatego nikt nie będzie mógł sprawdzić, gdzie przeglądałeś, gdzie się logowałeś itp. To dobry sposób na poruszanie się z zachowaniem prywatności do maksimum, gdy jesteś w domu z jednym komputerem i korzysta z niego wiele osób.

Dodatkowo, jeśli idziemy do sprawy, aktywacja przeglądania prywatnego w Firefoksie nie jest zbyt skomplikowana, za kilka sekund będziesz przeglądać anonimowo w kilku słowach, nikt nigdy nie dowie się, które strony odwiedziłeś, lub cokolwiek byś zrobił podczas korzystania z prywatnego przeglądania tej wspaniałej przeglądarki.

Aktywuj przeglądanie prywatne w Safari lub Chrome

Dowiedz się, jak aktywować prywatne przeglądanie w Chrome i Safari

Obecnie korzystanie z innych wyszukiwarek, takich jak Chrome i Safari dla użytkowników produktów Apple jest bardzo częste, dlatego aplikacje te również rozwinęły swoje „Incognito” lub „Prywatne przeglądanie” dla bezpiecznego korzystania z Internetu przez użytkowników. Sposób aktywacji tego procesu jest bardzo podobny do wspomnianego powyżej, a obecnie w większości wyszukiwarek lub przeglądarek istnieje taka bezpieczna wersja przeglądania.

Czasami ważne i niezbędne jest zachowanie prywatności podczas badania konkretnych tematów badawczych na końcu. Jednak, przeglądanie prywatne może mieć negatywne konsekwencje, Nie zapisując żadnej historii, ryzykujemy utratę postępu lub postępu na stronach, na których wymagany jest formularz lub ciągła aktywność, i cierpimy z powodu nieprzewidzianego rozłączenia lub historii haseł, które czasami przydaje się do odzyskania z przeglądarki.

Jak aktywować prywatne przeglądanie w Chrome i Safari

Aby aktywować przeglądanie w trybie incognito lub prywatne w Chrome, wystarczy otwórz przeglądarkę> przejdź do prawego górnego rogu opcji> Nowa karta incognito i to wszystko! Powinna zostać otwarta nowa karta, w której możesz bezpiecznie i prywatnie przeglądać Internet. Dla wszystkich, którzy mają przeglądarkę Safari i są użytkownikami komputerów Apple, sposób aktywacji trybu awaryjnego jest taki sam. W prawej górnej części wyszukiwarki znajdziemy opcję prywatnej zakładki.