Skip to content

Jak aktywować mikrofon w Google Chrome na Discord – rozwiązywanie problemów

1 de grudzień de 2021

Wcześniej przez gry wideo mogliśmy grać tylko z naszymi przyjaciółmi, gdy przyszli do naszego domu. Ale to się teraz zmieniło, od teraz możesz bawić się z odległymi ludźmi i komunikować się z nimi w tym samym czasie i jest sieć społecznościowa wyłącznie dla graczy w gry wideo. Nazywa się to Discord i powiemy ci trochę o tym poniżej.

Ale jest problem, na który chciałbyś znać rozwiązanie w takim przypadku, że po pobraniu jest to prezentowane i to jest podczas korzystania z mikrofonu do dowolnego połączenia głosowego lub połączenia wideo. Dlatego zwróć uwagę na instrukcje, które pokażemy w tym samouczku.

Co musisz zrobić, aby włączyć mikrofon Chrome i używać go w Discord?

Ta aplikacja przedstawia wielką serię błędów, gdy mówimy o mikrofonie. Z drugiej strony jest to również w dużej mierze spowodowane: problemy z naszym mikrofonem ponieważ czasami, gdy dochodzi do prawie uszkodzenia, musimy mówić bardzo głośno, aby było to ledwo słyszalne.

Problem może również wynikać z końcówki 3,5 Jack naszego mikrofonu zewnętrznego, ponieważ czasami przez otrzymać nagłe pociągnięcie albo prosty fakt, że używaliśmy go od dłuższego czasu może uszkodzić kabel i trzeba zrobić jakiś dziwny trik, żeby było słychać.

Może się również zdarzyć, że złącze mikrofonu w naszym komputerze zostało uszkodzone i z tego powodu nic z tego, co mówimy, nie jest słyszane za pośrednictwem tej sieci społecznościowej. Jeśli problem to nie jest złącze mikrofonu Możliwe, że sterownik dźwięku w komputerze został wyłączony i dlatego też nie możesz mówić do mikrofonu.

Dlaczego, jeśli mikrofon jest już włączony, nadal nie działa na Discord?

Jeśli rozwiązałeś ten problem w sposób, który wyjaśniliśmy, a to nie działa, nadal będziesz musiał wykonać te inne kroki z telefonu, aby móc zacznij używać mikrofonu.

Uzyskaj dostęp do ustawień Chrome

Jeśli zaczynasz korzystać z aplikacji Discord i widzisz, że przeglądarka Google nie pozwala na korzystanie z mikrofonu, abyś mógł z niego swobodnie korzystać, będziesz musiał iść i nadać mu wymagane uprawnienia więc możesz używać notatek głosowych w tej sieci społecznościowej i możesz komunikować się łatwiej, jeśli nie masz ochoty pisać.

Aby aktywować funkcję mikrofonu w Google Chrome należy wejść do przeglądarki internetowej. Gdy to zrobisz, przejdziesz do trzech punktów po prawej stronie ekranu i będziesz ich dotykać. Następnie klikniesz „Ustawienia”, a następnie „Ustawienia witryny”. Tutaj będzie napis „Mikrofon i kamera” naciśnij go, a następnie wybierz, jeśli chcesz włącz lub wyłącz mikrofon.

logo konfiguracji

Przejdź do narzędzia do rozwiązywania problemów z Discord

Za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów Discord możesz również aktywować mikrofon komputera lub telefonu, jeśli nie działa. Musisz tylko przejść do ustawień aplikacji, a na końcu zobaczysz opcję rozwiązywania problemów. Kiedy tu wejdziesz będziesz musiał ujawnić problem którą przedstawia Twoja aplikacja.

Teraz pojawi się kilka metod, które możesz wykonać, aby aktywować mikrofon zarówno na komputerze, jak i w telefonie, a wyjaśnią one, dlaczego występuje ten błąd i jak możesz temu zapobiec? w późniejszych czasach.

Nadaj wszystkie niezbędne uprawnienia

Ostatni sposób, w jaki możesz napraw problem z mikrofonem w Discord z twojego telefonu komórkowego jest to. Będziesz musiał przejść do sekcji ustawień w telefonie, wśród listy opcji, które oferuje to menu, będziesz musiał wprowadzić tę, która mówi „Dostępność”.

dziewczyna z telefonem komórkowym i komputerem

Kiedy tu wejdziesz, zobaczysz nową listę opcji. Teraz klikniesz na ten o nazwie „Uprawnienia”. Tutaj możesz zobaczyć listę aplikacji, które są zainstalowane w Twoim telefonie, dzięki czemu przejdziesz do aplikacji Discord. Po wejściu zobaczysz wszystkie uprawnienia przyznane przez tę aplikację. Jeśli widzisz, że przełącznik obok informacji o mikrofonie nie jest zaznaczony, będziesz musiał dotknij go, aby zmienić kolor.

Po wykonaniu tej czynności aplikacja Discord powinna zacząć działać poprawnie z mikrofonem telefonu komórkowego. Jeśli błąd będzie się powtarzał, zalecamy odinstalowanie i ponowne zainstalowanie aplikacji ze sklepu z aplikacjami. Następnie zaloguj się ponownie, ponieważ ten błąd może być spowodowany wersja aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram