Skip to content

Jak aktywować lub dezaktywować dane w systemie Android lub iOS – Dane mobilne

26 de listopad de 2021

Mobilna transmisja danych umożliwia bezprzewodowe przeglądanie Internetu z telefonu komórkowego, gdy jesteś w miejscu objętym zasięgiem, firmy telekomunikacyjne zwykle mają abonamenty na transmisję danych mobilnych, które zmniejszać się w zależności od tego, jak ich używasz.

Jaki jest pożytek z aktywacji lub dezaktywacji danych mobilnych na moim telefonie?

Aktywuj komórkową transmisję danych w swoim telefonie umożliwia przeglądanie Internetu, jeśli dane komórkowe są wyłączone, nie będziesz mieć dostępu do usług i aplikacji zależnych od Internetu na telefonie komórkowym.

Mobilna usługa transmisji danych umożliwia synchronizację aplikacji i utrzymuje aktywną usługę lokalizacji, jeśli dane mobilne są dezaktywowane, różne aplikacje systemowe zatrzymują się, dopóki ich nie aktywujesz.

Jak mogę aktywować dane mobilne na moim telefonie?

Aktywacja i dezaktywacja danych mobilnych w telefonie odbywa się ręcznie, nie jest to skomplikowane, ale powinieneś wiedzieć, że nawet jeśli są aktywowane, Twoje dane nie będą działać, jeśli znajdziesz się w miejscu o niskim zasięgu lub bez, czy zabrakło Ci megabajtów w abonamencie na komórkową transmisję danych.

Aktywuj je na swoim telefonie z Androidem w ten sposób

Z telefonu z Androidem dane mobilne można aktywować, przesuwając w dół zakładka opcji mobilnych, ta opcja jest zwykle jedną z pierwszych i wystarczy nacisnąć przycisk wskazujący „dane mobilne”, aby Twoje dane były gotowe do użycia.

Możesz je również aktywować z poziomu ustawień, wchodząc w ustawienia musisz wybrać sekcję łączność lub sieci dopóki nie znajdziesz przełącznika aktywującego łączność z mobilną bazą danych, na pasku nawigacyjnym zwykle pojawia się ikona informująca, że ​​dane mobilne są aktywowane.

Aktywuj je na swoim telefonie z iOS w ten sposób

Jeśli masz telefon iPhone i chcesz aktywować dane komórkowe, musisz przejść do „ustawień” i aktywować dane komórkowe, w ten sposób połączenie internetowe zostanie aktywowane, a aplikacje zacznie się synchronizować.

Jak mogę dezaktywować moje dane mobilne, kiedy tylko zechcę?

Dane mobilne można również łatwo wyłączyć ręcznie, wyłączenie danych mobilnych przerwie procesy aplikacji współpracujących z internetem, więc jest prawdopodobne, że nie otrzymuj powiadomień wiadomości lub aktualizacji.

Dowiedz się, jak dezaktywować swoje dane na swoim Androidzie

Dane mobilne w telefonie komórkowym z systemem Android są dezaktywowane poprzez zsunięcie zakładki opcji mobilnych i naciśnięcie przycisku „dane mobilne”, który po aktywacji zostanie dezaktywowany. W ustawieniach możesz również wyłączyć dane mobilne, wprowadzić ustawienia i wybrać sekcję łączności lub sieci, a następnie wybrać wyłącz dane mobilne.

Wyłączenie komórkowej transmisji danych spowoduje, że wiele aplikacji przestanie się synchronizować i będziesz musiał ponownie włączyć komórkową transmisję danych jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia, wiadomości lub po prostu utrzymuj synchronizację aktywną w aplikacjach.

Dowiedz się, jak dezaktywować dane na telefonie z systemem iOS

Jeśli twój telefon komórkowy to iPhone, aby wyłączyć dane mobilne Musisz wejść w ustawienia i wybrać „dane mobilne”, wybierz je wyłączyć (jeśli były włączone). Spowoduje to wyłączenie połączenia internetowego, chyba że masz połączenie z siecią Wi-Fi.

Włącz iPhone'a z danymi

Co zrobić, jeśli chcę wyłączyć moje dane tylko dla niektórych aplikacji?

W niektórych aplikacjach można wyłączyć dane mobilne; Dzięki temu wybrane aplikacje będą działać tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi i nie będą zależeć od Twoich danych mobilnych. Zaleca się, aby w przypadkach, gdy jesteś poza domem i nie masz dostępu do Wi-Fi, najważniejsze aplikacje (wiadomości) zależą od danych mobilnych.

Aby wyłączyć dane mobilne dla niektórych aplikacji, musisz wprowadzić ustawienia i wybrać „dane mobilne”, uzyskać dostęp do użycia danych i wybrać, które aplikacje współpracują z danymi mobilnymi, a które nie. Możesz to również zrobić, wpisując szczegóły wniosku i wyłączenie korzystania z danych mobilnych.

Po wyłączeniu mobilnej transmisji danych przez aplikację, to nie będzie synchronizować ani otrzymywać aktualizacji lub wyśle ​​​​powiadomienia, chyba że połączysz się z siecią Wi-Fi, aby mogła wykonywać normalne procesy.

Czy można ograniczyć zużycie danych mobilnych w tle?

Możesz ograniczyć zużycie danych w tle dla tych aplikacji, których nie używasz, aktywacja zapisywania danych mobilnych ogranicza zużycie danych w tle, jest również ograniczone podczas umieszczania telefonu komórkowego w trybie oszczędzania baterii. Możesz to zrobić w ustawieniach, w sekcji danych mobilnych.

połączenie w tle

Wyłączenie komórkowej transmisji danych może oszczędzaj zużycie baterii mobilnej a także oszczędza zużycie danych mobilnych, dzięki czemu nie jest używany w tle. Ograniczenie danych w tle uniemożliwia synchronizowanie i aktualizowanie aplikacji, chyba że zalogujesz się lub wyłączysz tę opcję.

dołącz do naszego kanału telegram