Skip to content

Jak aktywować i używać wielu ekranów lub podzielonego ekranu na moim Androidzie?

12 de październik de 2021

Zarządzanie czasem jest priorytetem w dzisiejszym świecie, dlatego konieczne jest używanie najlepszych narzędzi, a tym samym zwiększenie produktywności rutyny. Czasami te magiczne instrumenty są bliżej, niż się przypuszcza, tak jak w przypadku ekran wieloekranowy lub podzielony ekran na urządzeniach z Androidem.

W większości wersji Androida z systemem operacyjnym większym niż 7 opcja wielu ekranów lub podziału ekranu jest zintegrowany z telefonem komórkowym. Inaczej przedstawia się historia z systemami operacyjnymi Android od 4 do 6, w których opcja nie została wcześniej włączona. Jednak poprowadzimy Cię przez kilka sztuczek i niezależnie od przypadku możesz cieszyć się łatwością, jaką oferuje ta akcja na telefonie komórkowym.

Jak zlokalizować funkcję wielu ekranów lub podzielonego ekranu w Androidzie na telefonie komórkowym?

W poprzednich akapitach wspomnieliśmy o rozróżnieniu między urządzeniami z systemem operacyjnym Android 7 lub wyższym a tymi z wersjami od 4 Jelly Bean do 6 Marshmallow. Biorąc za punkt wyjścia najnowocześniejsze smartfony, mówimy, że istnieje więcej niż jeden sposób aktywacji podwójnego ekranu, a znalezienie go będzie bardzo łatwe.

Ogólnie rzecz biorąc, w większości urządzeń z Androidem funkcja wielu lub podzielonego ekranu jest aktywowana przez naciśnięcie „przycisku ostatniego”: jest dostępna fizycznie dla niektórych lub na ekranie poprzez wykonywanie gestów, które będą się różnić w zależności od ustawień fabrycznych. Jeśli jednak ta opcja nie jest dla Ciebie możliwa, możesz uzyskać dostęp Poprzez ustawienia mobilne, lub za pomocą zewnętrznej aplikacji.

Jak aktywować wiele ekranów lub podzielony ekran na moim Androidzie za pomocą „ostatniego przycisku”?

Ostatni przycisk, znany również jako przycisk wielozadaniowości, uczy Cię: karuzela aplikacji, z których korzystałeś od razu. Pierwszy sposób, który Ci przedstawiamy, polega na naciśnięciu tego przycisku i przytrzymaniu aplikacji, aż do zwolnienia go u góry: Otrzymany wynik będzie ekranem podzielonym na pół, co pozwoli Ci wybrać dowolną inną aplikację, która zajmie dolną część.

W tym wyszukiwaniu drugi sposób, który może działać na telefonie komórkowym, jest bardzo powszechny w sprzęcie Xiaomi. W nim musisz nacisnąć przycisk „ostatnie”; Na ekranie, który się pojawi, wybierz ikona, która wygląda jak równość „=”. Tutaj możesz wybrać jedną z aplikacji otwartych w tle, tę, którą chcesz wyświetlić u góry ekranu; a następnie jednym dotknięciem wybierz drugą aplikację, którą chcesz uruchomić.

Teraz jest trzeci możliwy sposób i dotyczy to niektórych urządzeń należących do linii Samsung Galaxy, z Androidem 9. W takim przypadku naciśnij przycisk w prawym dolnym rogu, co spowoduje wyświetlenie poziomego widoku ostatnio uruchomionych aplikacji . Następnie wybierz ikonę aplikacji u góry, wybierz „otwórz na podzielonym ekranie” i to będzie to.

łatwo aktywuj podzielony ekran na wszystkich typach Androida

Jak mogę podzielić ekran na wszystkich rodzajach urządzeń z Androidem?

Niestety w wersjach niższych niż Android 7, opcja umożliwiająca podział lub wiele ekranów, jest domyślnie wyłączone. W takim przypadku znajdziesz wiele aplikacji, które pomogą Ci wykonać to zadanie, z pewnymi ograniczeniami.

Jako pierwszą opcję oferujemy prostą aplikację, która nazywa się Wielozadaniowość i jest dostępny w sklepie Google Play. Aby z niego skorzystać, musisz go pobrać i wybrać „odtwórz”, będzie działać w tle podzielonego ekranu można używać z aplikacjami dołączonymi do telefonu komórkowego: kalkulatorem, aparatem lub rejestratorem.

Z drugiej strony rozwiązaniem, które wymaga większej liczby kroków, ale jednocześnie spełnia cel, jest to, które oferuje aplikacja Edytor kompilacji Pro. Pierwszą rzeczą będzie wejście do Sklepu Google Play i pobranie tej aplikacji, po uruchomieniu zobaczysz, że wyświetla menu z rozbudowaną listą plików.

Jesteś już w ostatniej fazie! Musisz kliknąć na plik o nazwie ro.build.type, a w polu „property value” zastąpić słowo „użytkownik” słowem „debiut użytkownika”: Transakcja zostanie zamknięta wraz z ponownym uruchomieniem urządzenia. Należy pamiętać, że chociaż jest to platforma funkcjonalna, istnieją aplikacje, które nie obsługują podziału ekranu.