Skip to content

Jak wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe SMS między urządzeniami przez Bluetooth (przykład)

9 de marzec de 2021

Dziś można rozmawiać z innymi ludźmi przez Internet. Ale co się stanie, jeśli nasza wypożyczalnia telefonu zakończy się i nie będziemy w pobliżu połączenia Wi-Fi? Cóż, możliwe jest utrzymanie komunikacji przez Bluetooth, dla nich trzeba wiedzieć, jak to działa i jakie są zastosowania Bluetooth. Z tego powodu w tym artykule pokażemy jak wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe SMS między urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth. Powiemy Ci również, które aplikacje są do tego najlepsze.

Jak wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe SMS między urządzeniami przez Bluetooth

Istnieje kilka możliwości przeprowadzenia tego procesu. Najpierw jednak chcemy opowiedzieć o tym, w którym w niektórych przypadkach nie musisz pobierać aplikacji innych firm. Ta metoda polega na użyciu natywnej aplikacji do obsługi wiadomości na telefonie komórkowym. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Aktywuj poprawnie Bluetooth w obu telefonach komórkowych i sparuj je.
 2. W wysyłającym telefonie komórkowym otwórz aplikację do przesyłania wiadomości. Nie wszystkie z nich są zgodne z tą metodą w systemie Android, dlatego zalecamy pobranie aplikacji do obsługi wiadomości Google, czyli.
 3. Otwórz czat i wybierz wiadomość SMS, którą chcesz wysłać. Następnie naciśnij trzy kropki, które znajdują się w prawej górnej części interfejsu. Następnie wciśnij „Dzielić”.
 4. W wyświetlonym menu wybierz „Bluetooth” i kliknij nazwę urządzenia odbierającego.
 5. Na telefonie komórkowym, na który zostanie wysłana wiadomość SMS, musisz zaakceptować transfer danych. Po zakończeniu procesu wyświetl menu powiadomień i wybierz otrzymaną wiadomość. Zostanie wysłany jako plik .HTML, więc aby go wyświetlić, musisz użyć przeglądarki.

W ten sposób możesz wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe SMS między urządzeniami przez Bluetooth za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości w telefonie komórkowym. Tak właściwie, nie jest to najwygodniejszy ani najbardziej praktyczny sposób na zrobienie tego, ponieważ ma pewne wady. Na przykład:

 • Jednocześnie można wysłać tylko jedną wiadomość SMS.
 • Wiadomości nie można przeglądać w aplikacji do przesyłania wiadomości na telefonie komórkowym odbierającym ani nie są one tam zapisywane. Może to być niewygodne, zwłaszcza gdy tego szukasz.
 • Jest mało pewny Dlatego jeśli wysyłający telefon komórkowy zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, zostanie przeniesiony na telefon odbierający.
 • Nie jest kompatybilny z niektórymi urządzeniami.

Z tego powodu, jeśli chcesz uniknąć tych niedogodności, możesz pobrać aplikację, która umożliwia wykonanie tego samego procesu, tylko wygodniej. Jeśli masz telefon komórkowy Samsung, który nie łączy się z Bluetooth, musisz rozwiązać ten problem.

Najlepsze aplikacje do wysyłania wiadomości tekstowych SMS między urządzeniami przez Bluetooth

Główną zaletą posiadania sklepu z aplikacjami na naszych telefonach komórkowych jest to, że mamy dostęp do tysięcy aplikacji, ponieważ ich rozwój jest zdecentralizowany. Oznacza to, że każdy programista może wprowadzić pomysł, który wprowadza innowacje w swojej dziedzinie.

Tak właśnie stało się z telekomunikacją. Obecnie można pobierać aplikacje, które umożliwiają wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych SMS między urządzeniami przez Bluetooth w jeden sposóbdo szybko, wygodnie i łatwo. Dlatego teraz opowiemy Ci o dwóch najlepszych.

Bridgefy

Ta aplikacja, dostępna na Androida i iOS, ułatwia komunikację między telefonami komórkowymi za pomocą sieci Bluetooth, więc dostęp do Internetu nie jest wymagany. Posiada 4 tryby lub formy komunikacji; najciekawsze to:

 • Tryb peer-to-peer: możesz rozmawiać prywatnie z innymi osobami znajdującymi się w zasięgu 100 metrów.
 • Tryb Mesh: rozszerza zasięg komunikacji za pomocą sygnału Bluetooth innych telefonów komórkowych jako repeater anteny. W ten sposób osoba 1 będzie mogła rozmawiać z osobą 3, jeśli sygnał zostanie wzmocniony przez osobę 2. Zwiększa to zasięg ze 100 do 200 metrów. Y operacja może trwać bez ograniczeń o ile są urządzenia z włączoną funkcją Bluetooth.

Czat powietrzny

Dostępny tylko na iOS, ta aplikacja umożliwia wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości tekstowych do pobliskich urządzeń przez Bluetooth. Podobnie jak poprzednia, konieczne jest, aby obie strony miały zainstalowaną aplikację w celu komunikacji.

łączność Bluetooth

Jedną z jej wielkich zalet jest to, że podobnie jak poprzednia aplikacja, nie musisz mieć połączenia z Internetem przez mobilną transmisję danych lub Wi-Fi, aby to działało.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci i możesz wysyłać wiadomości, nawet jeśli łączysz jednocześnie dwa urządzenia Bluetooth z systemem Android, więc wykorzystaj go w pełni.

dołącz do naszego kanału telegram